Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi ,abia astept sa il invat si eu pe print! Cred ca te topesti toata!
Vineri vreau sa ajung la targ sa ii iau lui Rares papucei de la Tikki shoes.Irinuca stiu ca tu i- ai luat Darieri si erai f multumita,nu?
Nu prea mai am baterie!offf,printul doarme si eu imi savurez cafeaua cu scortisoara,tare mult imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Azi- noapte ma gandeam ca vreau sa ii serbez ziua lui Rares la 2 ani la un spatiu amenajat pt copii.E prea mic pt asa ceva?Voi le- ati mai serbat? Ma tot framanta chestia asta,ca imi doresc sa fie copilasi de varsta lui si sper sa ii placa.Astept sa imi spuneti pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

haideti la cafeluta fierbinte
zic ia sa intru repede ca dupa aia iar nu mai apuc

irinuca ma bucur ca te-a lamurit dr cu alergia, mai bine asa decat sa-i tot ia sange, draguta
tu pune mana si fa analizele alea, cum sa nu le faci?
eee nu mai am eu asa mult timp liber...abia am reusit sa intru ieri ca de vineri n-am mai intrat dar incerc sa intru cat de des.
maine ai zi de rasfat.. imediat pleci....asa-i, sa nu-ti iei tot dulapul cu tine
cate mai pune soacra-ta...se mananca toate?

ina felicitari puiului mic pentru prima zi super de la cresa, ce cumintel si curajos este el dar si gradinita arata super, este frumoasa, curata, colorata...cum sa nu-i atraga pe copii?

strumphitza ce-a mai dormit piscoata, cred ca ala a fost cadoul ei pentru tine, pentru ziua de ieri ce fain ca veniti de Craciun in tara, va fi super mai ales sa prindeti si o zapada mare si faina s-ar juca piscoata...
imediat vine si Craciunul, mai sunt 3 luni...ce-a trecut timpul.... nu stiu unde vom pune bradul ca anul asta sigur Anastasia il va trage jos la cum este ea de bagacioasa si nu iarta nimic....
ne-am distrat vineri, ca de obicei, foarte bine cred ca de acum cam gata cu terasele seara ca este cam frig si am mai baut si bere rece

vas multa sanatate puiului este mai bine? ce i-ai dat?

ionales am vazut ca ne-ai scris, ma bucur ca sunteti bine lasa ca va veni si vremea olitei te asteptam mai des

alehiam este foarte frumoasa vila, ce spatiu mare are de joaca, verdeata...arata tare bine

ailed, bb_yasmi,lparpala, mandreeac si restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Roxy, multumesc pentru reteta, stiu exact cand o voi face , vineri sa o luam la noi in week-end cand mergem sa culegem via la socrii


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


asa, asa ia-o la socrii sa vada ce praji buna faci
vezi, sa bati albusurile foarte bine, cu cat le bati mai bine cu atat iese mai pufoasa.
iti zic, ultima oara mi-a iesit ca niciodata...pufoasa, buna, delicioasa...ziceai ca am pus si lapte asa gust avea. si merele alea au dat un gust....si este fain ca poti pune absolut orice fruct si chiar si budinci, creme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac nu stiu ce sa zic, si mie mi-ar place. or fi oare prea micuti pentru asa ceva?

madutza vad ca deja ia baut must abia astept sa beau si eu dar nu-i gata inca

merg sa aerisesc si sa pregatesc micul dejun.

nu mai am oua de tara, mi s-au terminat si deja incep gainile sa nu se mai oua asa mult. si pana acum nu i-am dat oua din comert. voi le dati la bebei,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally felicitari pentru job sa fie de lunga durata, satisfacator si placut. ma bucur ca ai reusit sper sa mai ai timp de noi acum un pentru carliontatul mic si frumos.

simona ma bucur ca a fost bine Arsenie la cresa. cred ca nici nu te asteptai, asa-i? daca o sa mearga si cu vara lui pe care o cunoaste va fi mai bine si linistitor pentru el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Irinuk, sa-ti faci analizele, ca nu vrei sa te trezesti cu un diabet, sau o tromboza, cea din urma ar fi cea mai probabibila, si eu mi-am facut analizele aici inainte sa-mi dea pastile.. teoretic ar tb facuta si o dozare hormonala dar in Europa de est vad ca nu se face..
Andreea, nu stiu ce inteleg ei la 2 ani ca e ziua lor.. de jucat or sa se joace si scapi de dearnjul din casa.. eu Mariei i-am facut prima oara la 4 ani ziua la un astfel de loc si nu-mi venea sa cred ca ma duc acasa si e totul cm am lasat
roxy, mor de pofta pandispanului tau, dar la mine nu vor cu mere.., incerc sa o conving pe Mari sa fac tort de mere cucrema de zahar ars
strumph , stii ce am facut aseara tocinei
yasmy, singurica, singurica?
mada daca-ti spun ca ma gandesc la placinta cu branza si cozonac de sambata
ina, vas, spiridusha
cami, cum a fost la gradi?
cuscruto nu mai treci pe la noi?
alehiam, lparpala treceti mai des pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Neata si de la noi!!!
Azi e zi grea, piticul e singur si o jeleste pe sora/sa care a plecat la gradi.......de abia astept sa termin treaba sa/l scot afara si ma duc cu el sa o luam de la gradinita.
Multumesc mult de sustineri......inca suntem cu scaune apoase. Tot imi stresez mintea de la ce ar putea fi si tot nu gasesc raspuns....asta e....
I/am dat Hidrasec, iar azi dimineata a mancat o jumatate de felie de paine prajita si o banana. Acum ma duc sa/i fac un ceai de menta.....si sa vedem cum o fi mai tarziu.
ultimul scaun adica apa ca ala nu era kk never, a fost la 7.20 , acum monitorizez sa vedem cum sta. Bine ca e vesel, bea lichide, si face pipi, deci deshidratat nu/i.....va tin la curent.
Mandreeac, eu iti recomand sa serbezi oriunde altundeva dar nu acasa. Acum nu mai stiu daca stai la casa, atunci merge in gradina dar daca stai la bloc.....eu una nu mai fac de mult petreceri cu copiii multi in casa...asta dupa ce am vazut de ce sunt in stare niste prichindei....care pot muta mobila din loc, mobila pe care eu nu o pot misca.....va povestesc odata ultima aventura cu vreo 8 copii in casa.
Asa ca e bine si pe camp , numai in casa nu, si sa stii ca nu e mic deloc...ei se bucura cand sunt in colectivitate indiferent de varsta.

va pup ma duc ca Andrei sta planton in fata usii , poate poate o intra Eliza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

va salut scurt azi pentru ca deja am intrat in priza am de facut bagaje, liste de verificat, ultimele cumparaturi de facut, de mers la medic sa imi iau reteta de ac, apoi papica si ceva rufe de spalat

piscoata a dormit iar neintoarsa nu mi-a venit sa cred ca nu am auzit-o deloc maraind macar m-am trezit cand a sunat alarma la 6 si a plecat Nick la munca, a venit , m-a pupat si eu am mai dormit pana s-a trezit piscoata, la 7 jumate vai, nu-mi vine sa cred si sper ca minunea sa nu tina numai 3 zile... oricum acum ca o sa plecam de acasa 3 sapt parca vad ca o sa isi strice iar somnul, dar ne revenim noi cand ajungem inapoi acasa in Londra wooww nu am ma dormit o noapte de nu stiu cand, fara nici o trezire... ce bineeeeeeeeeee a fost!!!!! si aseara sa o laud, a aodmrit singura fara tzata a supt tzata si se chicotea cu sfarcu`n gura si se foia de joaca si i l-am scos, i-am spus cand se linisteste sa se culce, da singura, a chicotit, ras , si-a cantat pana a adormit eu ma butonam pe telefon si cand intorc capul spre ea , hop ca ea doarme ahh ce frumos, cand revin din ro inseamna ca i pot intarca ca poate si stie cum sa adoarma fara tzata, ca asta imi era frica cea mare, dac nu ii mai dau sa suga cum adoarme ?

deci toate bune si frumoase, nua vesti bune de la mine deci pot sa ma car la valizele mele, ca naiba nu stiu cum o sa le bag pe toate cate am de luat ca parca vad ca iar fac 5 valize, numa sper sa nu depasesc nr de kg permise sa ma puna sa platesc 10 lire pe kil , ca in aeroport le las

va pup si va multumesc inca odata de urari

o zi perfecta va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Helloo
Scurt Andrea DE LA 1 AN NUMAI LA SPATII. SPECIAL AMENAJATE AM TINUT

Mergi la inceput