Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vas spune:

neata.
fetelor am si eu o problema.
Andrei al meu are diaree de doua zile. Nu stiu ce sa/i fac pentru ca nu/mi dau seama de la ce are. Am pus/o pe seama unui canin de jos care a iesti acum, dar se poate sa o tina asa de doua zile jumatate???????
In rest e ok, nu vomita, papa bine, bea apa, ( ma gandesc la deshidratare).
oare sa/i dau ceva gen smecta, Hidrasec????? Nu m/am confruntat cu perioade asa de mari de diaree, mai facea el o zi mai moale dar chiar sa faca apa nu am patit.Si se mai cere saracutul si la olita, nu/mi vine sa cred......

Mi/e asa mila de el, deja e iritat la fundulet.
O zi buna sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

strumf la multi ani !!

juniorul meu de aseara stranuta iar azi dimi a stranutat si ma striga:"mami....am mutzi!!" era tot cu muci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Piscoata mea sarbatoreste... prin somn!!! e trecut de ora 7 si ea inca doarme, plus ca nu s-a trezit deloc azi noapte!!! ..stie ea ceva..

revin ca pleaca domnu sotz la munci si tre` sa il pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

La multi ani fericiti impreuna strumph!
La multi ani piscoatei! La multi ani si celorlate Sofii!

Eu azi am terminat concediul... Am avut 2 saptamani de vacanta si parca a fost o luna, asa de bine m-am simtit .
Asa ca acum e mai usor de intrat!






Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

vaseu am avut niste probleme mici din astea cu Lu, inainte de concediu. Le-am rezolvat cu enterol adaugat in laptele dimineata.



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui vas

neata.
fetelor am si eu o problema.
Andrei al meu are diaree de doua zile. Nu stiu ce sa/i fac pentru ca nu/mi dau seama de la ce are. Am pus/o pe seama unui canin de jos care a iesti acum, dar se poate sa o tina asa de doua zile jumatate???????
In rest e ok, nu vomita, papa bine, bea apa, ( ma gandesc la deshidratare).
oare sa/i dau ceva gen smecta, Hidrasec????? Nu m/am confruntat cu perioade asa de mari de diaree, mai facea el o zi mai moale dar chiar sa faca apa nu am patit.Si se mai cere saracutul si la olita, nu/mi vine sa cred......

Mi/e asa mila de el, deja e iritat la fundulet.
O zi buna sa aveti!


Andreea , mamica Elizei 13.05.2007 si a lui Andrei 26.02.2011 poze2






evident!
nu sta asa
da-i si probiotice sa-i refaca flora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare yasmy!
alehiam pupici!
Andra aseara zicea mama si arata spre ea , tati e tati, aiia e Maria dar eu sunt eeia...,e a e mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Strumphi, la multi ani !!! Sanatate multa !!!!!
Yasmi, ce bine suna, si mie mi/e pofta de mult de lapte de pasare dar tot aman si uite ca nu reusesc nicium sa fac.
Ailed, multumesc mult de sfat. I/am dat deja jumatate de plic Hidrasec si o sa/i dau azi sa pape niste orez, si ii dau si plicutele Eubiotic.
Sper sa/si revina repede.
Si Andrei la Eliza ii spune AiiiAAA. E atat de scump cum o striga prin casa. Nu stiu ce ne/om face incepand de maine cand o sa plece eliza la gradi....parca vad ca o jumatate de ora o sa o caute prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da vas, cat a stat Maria in ro in vacantaz o cauta si o striga
si acum cand e la scoala o cauta...si cand se scoala dimineatzazice aiia prima oara nu mami sau tati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am revenit si noi eu si piscoata s-a trezit la 7 jumate, oaaauu da de cand nu s-a mai trezit asa tarziu, oare ce o fi fost cu ea azi ? nu stiu ce anume , eu oricum nu ma supar deloc, poate sa o tina asa de aici inainte ahh ce bine ar fi, parfum de fericire !!!

Va multumim de urari ...as mai bea un paharel de sampanie, da prea mi-am facut de cap in weekend... sampanie, tort, inghetata... shopping tre` sa ma fac fata cuminte, ca asa nu mai tine

Bafta micilor gradinari si scolarei in noul an! cat mai multe invataminte si putine lacrimi de dorul mamei/jocului

Ailed, ce mai faci tu Degetico ?? a trecut buba de tot ? ai iar amprente?

Alehiam, sa iti fie de bine concediul!! mi-a placut cum ai spus-o! sper si eu in 2 sapt sa simt ca e o luna de leneveala ahh abia astept pozici de la mare, plimbareli nu ne arati ? sau deja ai pus in picasa si nu zici? ia sa bag eu un ochi

yasmi, si piscoata a avut mutzi i-au trecut, slava Domnului ca erau ca la robinet, am doftoricit-o cu homeopate tu i-ai dat ceva oscilo ? sanatate!!

vas , multa sanatate si sa se faca bine printul! uff rau e cu kk moale, imi si imaginez ce rau e cu diaree, off baga probiotice sa il ajute

Mada, cum a fost mustul? dar sarmalele? sper ca ati petrecut frumos bafta lui Cristi la gradi

irinuca, vezi, daca nu vii la Londra nu papi si tu ce gatesc eu bun hai cand vin sa iti fac niste sarmale? ca poate ti-o fi dor sambata am avut niste prieteni facuti aici de ceva vreme ca nu am vrut sa bem singuri sampania

cami, ma bucur ca fost ok cu Antonia la analize, a fost cuminte saracuta sper sa nu fie de operatie, mai cauta si tu pe la Bucuresti pe la alti docctori multa sanatate va doresc si acomodare usoara la gradi ! ...m-ai facut sa rad cu impresiile tale de croaziera mea, pai tu ai vazut pozele acum 2 sapt si acum vii cu comentariile?

ally super ca ai luat jobul! spor si bafta !!!

andreea tu ce faci? te-ai hotarat daca vii la intalnire in Herastrau ? las ca glumesc, vin eu in Militari luni sau marti, pe 1 sau 2 oct , sper sa te vad si pe tine si pe Simona si Alehiam

Simona, ma bucur ca s-a acomodat bine la cresa Arsenie asta inseamna ca dimineata poti sa treci pe la cafeluta cu noi aici, nu?

Lidia, tu ce mai faci burtica? cum e cu vena aia? mai bine ? sper ca Diana e ok abia astept sa o vad

Ina.click asteptam impresii dupa prima zi de cresa

Yvyana tu ia ai disparut ? sper ca toate bune si nu ati mai avut alte nepatite

Miki, ai recuperat la Istanbul ? sper ca ai trecut cu bine "corijenta" in curand ramam si eu repetenta, nu numa corijenta

Roxy ai absent la catalog te-ai destrabalat bine vineri seara? vreau si eu o bunica pe aproape

Spiridusha, imi pare rau de greturi sper sa treaca pana la nunta cand cununati tu si MMasa o sa fiti nasici in
aceeasi zi

lalely, absent mami, nemotivat hai sa ne spui de frumuselul tau

Somleac, multa sanatate si refacere rapida puiului! tu ce mai faci? ne mai citesti de la semafor ?

uff am scris un roman, ma duc sa ne imbracam sa iesim, nu spui unde ca mi-e si rusine sa mai zic

V-am spus ca am luat vineri biletele de avion sa mergem in Ro de Craciun ? daaaaaaa...o sa fim la gura sobei la mamaie in ro ...aba astept, nici bine nu ne-am intors din ro, vreau iar de pe 19 dec pana pe 4 ian

va pup, ne auzim pe seara!!





Mergi la inceput