Delfinasi jucausi de iulie-august (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello, girls!
Azi mi-am tras un maaare liber, ca sa mai stau cu piticul, ca de munca-s deja peste cap de satula.
Piticul doarme langa mine. La noi cand deseneaza il deseneaza numai pe Montasi (MIckey Mouse) si spune ca-i deseneaza nasul, guia, ochii. Oricum, o mare mazgaleala.
Are aproape 16 kg, mai spuneti ceva acum.. Cica ar avea 93 de cm. 25-26 la picior.
De vorbit in niciun caz nu spune propozitii asa de lungi. Dar ne intelegem destul de bine.

Crissy, , imi pare rau pt problemele cu bunicii.

Crispro, ce fain povestesti de Vlad! Chiar imi pare rau ca nu puteti veni la MI.

Ochidut, de abia astept sa o revad pe Larisa.

Fete dragi, azi oricum este sarbatoare f mare, stati linistite, relaxati-va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Hello si de la noi!

Lalala sunt convinsa ca daca as veni de la munca la 7 seara mi-as dori sa fac ce fac acum...dar na, stii ca niciodata nu esti multumit de ceea ce ai pe moment...totusi, mi-ar prinde bine sa mearga Radu la cresa macar 4 ore, ca sa pot lucra si eu, sa-l mai ajut pe sotul meu. Dar deocamdata nu ne permitem gradi pana in primavara, cand scapam de una din rate si banii respectivi se vor duce pe gradi/cresa.

Alice pai tot Radu e cel mai mic din gasca, are 85cm si 11,2 kg. Poate greutate a mai pus ceva de cand l-am cantarit acum 2 saptamani.
Pantofi i-am luat deja, 22, 2 perechi. Baiul e ca nu vrea sa se incalte cu ei . Vrea numai cu sandalele. Azi cu greu a reusit sa-l convinga tati sa se incalte cu pantofii, i-a spus ca poate sa dea cu piciorul in minge mai tare, fara sa-l doara . Ma si vedeam cu el la iarna in sandale si cu anunturi puse pe net pentru vandut pantofi noi-nouti

Cris ma bucur ca e binisor cu tiroida. Poate daca ai incerca si un tratament homeopat in paralel? Am citit ca ar da rezultate bune. Raducu e mai bine cu kk, saru'mana de intrebare! A mai avut un scaun diareic acum vreo 4 zile, dar vad ca s-a rezolvat doar cu ceai de menta. Azi a facut perfect . Felicitari pentru bebelina bine dezvoltata!

Revin un pic mai incolo...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

...spune-i la Bea sa se pregateasca ca vine Raul...


wow, am si uitat de minunatul cuplu de delfinasi . sa le faceti poozeeee


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Vai, cand citesc ce inaltime au delfinasii vostri... pai Radu al meu o sa fie ca intre uriasi la MI . Cred ca se incadreaza mai bine la categoria bebelusi .

Nu v-am povestit de el ca aseara, la plimbare, ne-am intalnit cu o fetita draguta tare... Si Radu a rupt o floricica de pe marginea drumului si i-a daruit-o fetitei . Am fost asa mandra de feciorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Doamne, fete, de cand nu v-am mai citit. Aproape ca ter sa fac eforturi sa leg cine si ce. Ce nasol e!

Eu sunt rupta. Am avut 2 saptamani urate rau, m-am plans pe Fb ca eram disperata cu maseaua. Deci, saptamana trecuta de luni pana luni m-a durut masea, cap, ureche, luni dimineata m-am dus la stomato-abia atunci ca a fost plecat din tara si am mai facut experienta cu ers la altu si mi-a iesit pe nas- asa ca luni la medic, scos nerv, marti eram umflata si ma durea de-mi ieseau ochii, iar la medic antibiotic, mi-a terminat stomacul.

Chiar asa, zici ca am mintea clara clara, ce se lua cu antibicotic, parca antimicotic si de astea de stomac? Ce?

De miercuri sunt mai bine, iar m-a lucrat, mi-a lasat deschis la masea si am dormit si eu noaptea. Aveam deja o saptamana jumate de chinuri non stop, nu ma mai tineau nervii. Asa de fericita ma fost ca nu ma mai doare,cel putin joi, am iubit pe toata lumea.

Albert sta acasa cu sora mea si cu tati lui, cat o mai sta tati, ca la cat ma enerveaza mi-e ca-i fac bagajele. Albertutu e fericit, ii place cu sora-mea, care e de o blandete si o disponibilitate cum eu n-am fost vreodata. Asa ca norocul lui. Adevarul ca la cum am simt eu acum si la cum e la serviciu, daca-l duceam la cresa cedam nervos de mult.
Teo e bine, foarte suparat ca merge la gradi. Schimbam si gradi si educataore si copii su tot, asa ca am si eu emotii. Si el nu vrea si pace la nici o gradi, sper sa-i placa, noi o laudam si incercam sa-i aratam avantajele pe care ni le demonteaza imediat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Coteasca, zic ca te sun de la inceputul lunii sa vad ce face Tudor cu cresa, dar n-am reusit. Daca nu dau nici un semn, nu ma suni tu? Pupam baiat. Of, stiu ca si mie mi-a fost asa greu si mai stiu ca asa e la inceput pentru fiecre copil cand intra in colectivitate noi deja ziceam 3 cu 8. Asa era la noi programul, 3 zile mergea la cresa, 8 era acasa. Teo, care-i beton la imunitate fata de Albert.

Bumble, ce mi-e dor de tine asa cum te stiu eu, voioasa si pontoasa si spiritula si calda. la cum esti tu, o sa gaseseti repede calea. of, cum e si la tine, si la mine e uratel, dar macar n-am probleme cu aia de sus, am cu aia de jos. Dar fata de ce mi se pregatea, am jonglat onorabil si luicrurile merg spre bine. Deci asa e, vorba buna mult aduce.

Mycya, felicitari pentru burtici. Sarcina usoara.

Puiutz si de tine ce-mi place cand esti optimista si ne incurajezi. Si eu nevoie de o prietena de aia ca-n copilarie si ca-n povesti, dar e ok si asa cum e. Nici eu nu-s prea povestitoare de fel, asa ca daca scot ceva din mine inseamna ca-i groasa treaba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Si albert e micut, are si el pana 12 kile si alea daca mananca bine.
La inaltime nici nu stiu, tre sa-l masor si eu. In schimb, Teo a crescut foarte mult vara asta, e tot slab ca asa a fost mereu si al cat sara daca ar avea mai multe kile am sta cu un etaj mai jos.

Teo era caldut in seara asta, sper sa nu-l pocneasca ceva acum inainte de prima zi de gradi. Si pe mine ma doare tot corpul, sper sa nu ne captusim cu ceva. Era tati nostru plin de nervi ca a mers cu copii la un loc de joaca si o mamica alerga un copil sa-i bage pe gat o seringa de nurofen. Copilu avea niste muci verzi, gramada. Asa ca macar stim de unde ni se trage. Poate scapam.

Crispro, sa va mearga din plin cu magazinul. Ma bucur ca acum esti linistita, ca la cum era inceputul cu gradi, nu te vedeam bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Si gata, ultimul, pana nu va plictisesc rau rau.

Am vazut ca va intalniti, daca suntem ok venim si noi, nu promit ca nu-s dornica de dat si la altii. Acu am vazut ca si pe FB ziceti de asta, va urmaresc acolo.

Crissy, of, ce perioada aveti si voi. Eu cred ca n-ai timp de nimic, ce sa zic, sanatate bunicilor, sa fie cat de bine se poate.

Pai si ce faci cu stampilele si hartiile?

Sa pozati scolarita sa o vedem si noi. Valabil si pentru Bambo, nu zic prsotii, nu, si voi incepeti scoala?Pupam cu mare drag.

Noapte buna mamici! Iertati greselile, n-am mai verificat, daca nu scriam acum si asa nu mai scriam. Ma duc sa recuperez noptile nedormite, pic de somn. Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'Neata si o

paula, crissteo, cu hartiile mergem la alti dr. din Sv, pe baza lor elibereaza alte hartii. Adica drumuri in plus, asteptat la usa cabinetului, foiala.

puiutz, unde ai citit despre tratam. naturiste pt tiroida? pt kk bun-bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

'Neata si o


ma fatai si eu de doua ore sa vin cu o cafea, noroc cu tine

azi sunt libera, ma bucur pe jumatate. Florin lucreaza pana deseara... la 8.30 mi-a dat Isa desteptarea in stilul ei minunat, cu plusuri aruncate peste mine si numarate cate doua: una, douaa! una, douaaa!cand mai zicea una, doua... treeii era si ea calare pe mine, sarea din patut in patul meu. instantaneu mi-a venit paula in minte. asa ca am mai lenevit in pat o jumate de ora, ne-am jucat, ne-am iubit, ceea ce e mare lucru, ca de cand merge la gradi nu mai vine sa ma pupe, sa ma ia in brate decat asa cu portia . am strans asa in mare din salon. bine-am si facut, ca iar e plin de jucarii de-alea mici de LittlestPetShop -ale Mariei- si un spital cu salvare si un parc de distractii si Isa calare pe... calut le aranjeaza pe fotoliu si pe masuta . tre sa spal bine baia si bucataria, apoi ar trebui sa fac si-o supica si sa ies si cu fetele in oras, as face asa de multe azi!!




Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput