buzz am arici :) ce sa fac cu el?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu l-as duce la veterinar, l-as tine atat cat e nevoie sa se insanatoseasca limitand interactiunea cu el si apoi l-as elibera.
Este totusi un animal salbatic si este fericit liber.
Indiferent cat de simpatic ne este noua ar trebui sa ne gandim in primul rand la cum ii este lui bine, care este viata lui fireasca.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Carmen, eu sugeram sa-l tii liber in propria gradina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu as putea sa il tin liber in propria gradina, ar avea grija cainii sa nu imparta prea mult timp gradina cu el, din pacate.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Ah ce dragut subiect/arici :)!

Pisellino, eu n-am arici si nici sfaturi doar ca ce m-am uitat alaltaieri (coincidenta) la niste filmulete pe Youtube cu teposi si ii poti spala in chiuveta/cada, cu grija, sa nu se inece (stiu sa faca pluta :)!).

Aici nu gasesti salbatici, doar de cumparat si vorba lui Mik, ma gandeam sa iau unul si sa-l tin mai tot timpul in gradina (cu exceptia iernii). Si noi avem 2 caini mari care cred ca i-ar face felul, dar nu-i lasam in gradina.
Apoi imi inchpui ca cei de cumparat nu-s "tough" si n-ar supravietui lasati de capul lor. Stie cineva? Ar avea si serpi si soareci si tot felul de goange la discretie in gradina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

mda...ariciul meu e foarte bine deci nu il duc la veterinar s-a vindecat complet parerea mea de neveterinar cred ca a fost doar o zgarietura.mai astept umpic si ii dau drumul in padure ca totusi nu vreau sa il tin inchis, vreau sa fie el bine acum e vindecat gata afara cu el
mai astept ca e simpatic de sambata tot zic maine maine il duc acasa la el, robi face ochii mari si tot asa cred ca vor trece mai multi de 'maine'
in rest e bine mananca toata ziua face intr-un singur loc si e usor de curatat dupa el e mai complicat dupa Matza
va pup


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Fa-i si tu o poza inainte sunt asa de curios... desi stiu cum arata ... dar cred ca e super.
Insa da-i drumul daca e pe picioarele lui, locul lui va fi intotdeauna in alta parte oricat ne-am dori noi altceva.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Carmen, cind vrei sa-l lasi, il pui pe partea de padure unde voia el sa ajunga, caci poate isi cauta o aricioaca sau o parte de padure care i se parea lui tentanta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

marius am poze uita-te pe prima pagina


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

mik ma cheama catalina nu carmen cand ii dau drumul ii dau aici langa mine ca el aici a fost gasit, padurea e practic in fata blocului deci acolo are el prietenii de bere care il asteapta si tot aici ii dau drumul, poate din cand in cand il mai vad cine stie

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Catalina, pardon.
Nu poci sa-ti dau un miel, ci numai un pui de gaina, fetita sau baiat.
http://mihaelaquoideneuf.blogspot.fr/search/label/cocottes

sa aiba noroc, aricelul !


Mergi la inceput