Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra daca DT ti-a iesit bine de ce faci triplu test?sau mi-a scapat mie ceva...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 13+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata'-neata'!
Ce faceti, mai dormiti la ora asta? Cred ca doar cele mai norocoase...
Dau o cafea virtuala, cine se baga?
Cu lapte, cu zahar... cum va doreste inimioara...

Am fost si noi ieri la dr, mi-a confirmat in sfarsit ca totul este bine, ca nu sunt gemeni (cred ca asta ma innebunea). Trebuie sa facem analizele de sarcina si cam aia e...

Am citit, am vazut ca toata lumea este bine asa cum trebuie!
O zi minunata sa aveti!



Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bebe are azi 11 saptamani si 2 zile si azi noapte m-au luat niste dureri de spate care nu mi-au trecut nici acum, sunt ca la ciclu, nu mai stiu ce sa fac... am suplimentat doza de progesteron si am luat No-Spa dar sunt ingrijorata ca nu mi se pare normal sa ma doara asa rau.
Bravo pentru eco bun Irinuka.

11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna fetele!

Mi-am luat si io rezultatele la analize, iar acu am constatat ca nu sunt toate...lipsesc cele de secretie si astept doctorita de familie sa o iau la intrebari...analizele sunt bune mai putin cele legate de fier dar banuiesc ca o sa primesc niste suplimente ptr asta...

Astazi am fost si ptr analiza de sange ptr DT, eco am sapt viitoare pe 26 si abia astept sa-mi vad bebelu.

Chiar asa Cassandrin de ce mai faci si TT? Spor la dans in weekend!

Irinuka - bravo ptr eco si spor la treaba!

Danina - asteptam vesti!:D

Emilia - pe loc repaus si sper sa treaca durerea, daca nu suna doctorul.

Felicitas - sa-ti fie de bine nunta!

Cam atat a retinut neuronul meu gravid:))

Pupici!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Am actualizat si semnatura!:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna la toate burticile:)
Emilia,eu imi mai puneam supozitoare uscosin si ma lasa durerea,no-spa e ok dar pe dureri mai mici.Daca are cine sa-ti faca injectii,i-ati no-spa si scobutil injectabil si fa la nevoie si mult repaos.
Eu azi am primit rezultatele la analize,toate sunt ok mai putin fierul care este foarte crescut.Am doua variante:fie e vreo boala aiurea pe acolo fie mi-au gresit analiza(am facut-o la un spital de stat).Maine merg la Synevo sa o repet sa vad daca iese tot la fel :(.Sunt tare stresata acum ca am citit doar lucruri aiurea despre fierul crescut asa tare.Voi ati mai auzit de asa ceva?
Pupici la toate!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna amiaza !
Am venit si eu cu Miriam de la cresa si am pus-o la somn, a fost e rupta. Am fost de dimineata tare si la analize pentru cresa si cu ocazia asta am facut si eu un TSH. Dupa sarcina il aveam un pic marit.

Piscotel felicitari pentru analize bune. Ce ti si cu doctorii astia, ori is uituci, ori se fac ca uita. Asa mai face si a mea cateodata.
Vezi ca fier trebuie sa-ti dea compesat 100%. La sarcina trecuta asa stiu ca mi-a dat in trimestrul 3.

Ariana fugi la doctor cu analizele si nu mai citi atata pe net. Mai mult rau faci asa ca te stresezi si sigur nu este cazul. Si succes cu tratarea infectiei. Merisorul este foarte bun la infectii urinare. Acum il gasesti si pe la piata.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
12 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Irinuka felicitari pentru eco bun. Si daca erau gemeni asta era, era un pic mai greu. E frumos sa ai gemeni, dar si foarte greu si costisitor. Cumnatul meu are. Si e cam musai cu dadaca, daca nu ai bunici sa te ajute.
Emilia trebuie sa stai relaxata si odihnita, durerile de care zici tu sunt bune doar pentru o gravida la termen.. Multa rabdare sa stai locului.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
12 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Am schimbat si eu semnatura in sfarsit

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
13 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitas,am vb cu dr,mi-a zis sa repet maine analiza si daca e la fel sa merg la un hematolog sa vedem ce-mi spune:(

9+

Mergi la inceput