Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Buna fetelor,

Va urmaresc cu drag de ceva vreme asa ca m-am gandit sa ma alatur buburuzelor
Sunt o viitoare mamica de gemenasi DNP 08.04.2013.
Urmeaza sa fac DT saptamana viitoare si am emotii ca fiecare dintre noi mai ales pentru rezultatul analizelor de sange.

Va doresc sarcini usoare si la termen.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Fetelor, am venit de la Dublu Test acum o ora si sunt super happy. Bebe e bine, agitat, dansa pe acolo si ne tot arata fundul. L-a masurat dr pe toate partile si a reiesit ca e bine, in grafice si are tot ce-i trebuie, manute, picioruse, nasuc, vezica, stomac, etc.
Problemele mele vin de la faptul ca placenta e inserata foarte jos langa col si trebuie sa mai stau in pat si sa astept sa mai creasca uterul sa se mai ridice.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan



e bine ca e bine...si eu cand am fost ultima data la eco mi-a zis ca am placenta inserata jos dar ca e normal pt varsta aia de sarcina...10 sapt. acum nu stiu cum trebuie sa fie la 12, dar vom vedea ce zice maine dr. eu stiu cazuri cand s-a ridicat placenta si acume ff ok.rezultatul cand il ai...de la sange corelat cu eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Buna fetelor!
Imi fac curaj si ma inscriu si eu la voi. Am citit pana acum, dar am fost stressata sa vad ca totul este ok inainte sa ma inscriu oficial la burtici.
UM 16.07.2012, DPN 22.04.2013, sarcina gemelara.
Am facut Dublul Test, astept rezultatele de la sange.
Va pup si o zi usoara!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11


wow...sarcina gemelara...manca-i-ar mama pe ei de bebei sa fie sanatosi si sa duci sarcina la termen cat mai usor:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Tudoralexa si tu cu gemenasiFelicitari!!!Sarcina usoara si bebei sanatosi
Mara e normal ca dupa o perioda sa dispara semnele mai ales ca tu esti intrata in trim2 deja.Si mie mi-a disparut greturile si nici sani nu ma mai dor asa tare,doar ma mananca din cand in cand si bebe era bine duminica cand am fost la eco.Hai nu-ti mai fa ganduri negre cu toate ca stiu ca nu e chiar asa usor dar hai sa incercam sa fim cat mai optimiste pe buburuzele noastre din burtica
Baby tu ce mai faci?

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

eu de ieri nu mai am nici un simptom de gravideala nici o durere de burtica, nimic,si parca si burtica este moale,sincer stau ca pe chimpi pana vineri si sper ca toate gandurile rele sa fie niste idiotenii ale creierului meu care nu are nici o activitate zilele astea. Parca mi-as fi dorit sa fiu la munca si sa nu ma mai gandesc tot timpul la tampenii.
Fetele, dati-mi una sa imi revin

de Robert Andrei(18.05.2009) si 14+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

sa stii ca si eu fiindca stau prost cu capu', mi se pare uneori ca nu mai am simptome...dar ma linisteste (daca se poate spune asa) faptul ca imi creste burtica...iar pana maine nu mai e mult, numai gand ma gandesc la ziua de maine mi se face un gol in stomac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui tudoralexa13

Buna fetelor,

Va urmaresc cu drag de ceva vreme asa ca m-am gandit sa ma alatur buburuzelor
Sunt o viitoare mamica de gemenasi DNP 08.04.2013.
Urmeaza sa fac DT saptamana viitoare si am emotii ca fiecare dintre noi mai ales pentru rezultatul analizelor de sange.

Va doresc sarcini usoare si la termen.






vai, nu pot sa cred ce de-a gemanasi...tinem pumnii si sa ne tii la curent cu evolutia. sarcina usoara si bebei sanatosi:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Dragele mele, va multumesc pt. sustinere si primirea calduroasa, conteaza f. mult pt. mine.

Si eu ma panichez la fiecare semn care nu se mai arata cum ar fi greturi, sani tensionati. Traiesc de la o ecografie la alta, nu stiu la ce sa ma astept pentru ca este prima sarcina si nu am experienta dar cu ajutorul lui Dumnezeu trecem peste toate. Cica nu trebuie sa te stresezi, usor de zis-greu de facut.

Acum avem un motiv de bucurie: a revenit indemnizatia pt. cresterea copilului la 85%. era si timpul....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bun venit noilor gravidute.
Rezultatul la DT il am cel mai probabil luni.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Va multumesc pentru primire!
Este prima sarcina ajunsa la 10 saptamani, am mai avut 3 sarcini, 1 oprita in evolutie si 2 avorturi spontane. Nu am copilasi, deci gemenasii sunt foarte mult asteptati si doriti si sunt obtinuti prin FIV.
Tudoralexa, ce ma bucur ca mai este o mamica de gemenasi
Eu sunt in perioada de simptome cu duiumul. Am zile in care vomit si de 5-6 ori si mi-e rau de nu mai stiu de mine si sunt si zile mai bune, in care vomit doar o data, de doua ori. Deja am ceva burtica, desi e cam devreme, dar dieta este ultimul lucru la care ma pot gandi acum si nu ca nu ma intereseaza, ci ca nu pot manca mai nimic fara sa vomit si atunci mananc si eu ce ma tenteaza. Imi este foame cam tot timpul, poate si fiindca nu sta mult mancarea in stomac si cand mi-e foame imi este si mai greata. Sper sa scap de perioada asta in care, dupa ce ajung acasa, zac mai mult lesinata si sa ma ingrijesc mai mult in privinta mancarii.
Nici cu creme nu ma pot da inca, pentru ca sunt atat de leguma seara incat dusul si demachiatul sunt singurul efort pe care il mai pot duce (si ala cu greu). In dus intru cu un lighenas, sa nu vomit in dus...
Dar nu ne plangem Copilasii sa fie sanatosi! Incerc sa fiu optimista si sa nu ma panichez, desi daca intr-o zi ma simt putin mai bine, ma sperii putin.
Va pup si va doresc tuturor bebelusi sanatosi si la termen

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Emilia, Maria felicitari pentru eco bune!
Tusferi, Tudoralexa bine ati venit !
Chiar ma gandeam cand o sa apara si gemenasi la noi la odisee.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
14 saptamani+

Mergi la inceput