Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Andreea, oriunde te-ai afla ...

si eu vreau un week-end cu sotul El si-ar dori Barcelona, dar mi se pare ca e cel mai scump citybreak, eu as vrea Florenta. La Paris vrem tot asa cu Disneyland impreuna si cu copii, de 3 ani imi tot propun dar nu ma indur sa renunt la saptamana la mare ...

Nora, te asteptam si cand nu ploua.
Daria, la voi s-a incalzit? Eu sper totusi ca numai azi e urat si frig si de maine se face frumos!
Chiar, Ioana pe unde este?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

la noi e foarte, foarte frig, dar macar nu ploua. cica se anunta o usoare incalzire ... sper si eu, ca nu mi place cum e afara :(((
Giulik a mers de dimineata incaltata in bocanci si cu sepcuta de fitze`n cap :D de luni se sta la after, am scapat de un mare stres.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Roberta,ai dreptate,trebuia sa fiu un fel de suie paparuda,sa invoc ploaia,poate capatam ceva sponsorizari de la agricultori

Cat despre we romantic,poate plecam pe 12 octombrie sa stam 2 nopti la o pensiune,ori la Agapia,la pensiunea Maria, ori prin nord. Si anul trecut am facut asa o iesire, FARA COPIL ,dar am stat doar o noapte la pensiunea Poiana Bucovat de langa gura Humorului si n-a fost de ajuns. Oricum,husbandul e disperat sa plece Mai mergem cu o familie.

La iarna mergem in ...India. Se marita cumnata si face nunta acolo,ca el e indian. Amandoi locuiesc in Germania,dar nah...vrea omul la el acasa. O sa vedem si Jaipur si Taj Mahal si apoi la nunta in Chennai. Sunt si incantata si speriata un pic de ce e acolo in genere,dar e o experienta deosebita. Deci o sa ma imbrac in saree si o sa ma ung cu hena Problema va fi mancarea iute si mirosul de la mirodenii,dar sper sa supravietuiesc

cristalo...deci e musai sa mori primavara,altfel devii zombie remarcabil e ca la varsta ei stie de putrefactie la caldura. Nu te vad in clar cu explicatiile stiintifice spuse pe intelesul copiilor.

dario...nu conteaza ca e frig,la voi oricum e frumos si roz Esti o optimista si e de admirat!!

gabi (leeloo) ...m-ai uitat....si io astept ca Penelopa ...dar cred ca esti foarte ocupata.Sorry ca te-am stresat cu asta...

Andrea...crede-ma... pt un we romantic e bun orice...chiar si o locatie la noi.Ori mergi sa vizionezi,ori sa stai buza-n buza,romanticos Conteaza sa te relaxezi si sa nu-ti ceara nimeni nimic.

Pff...ce logoree a dat in mine, poate ma dati afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani Andreea !

Sanatate Roxana !

Si aici e frig si vant...Ca sa ne incalzim si sa ne crestem glicemiile dupa prima saptamana de scoala am facut briose cu ciocolata milka...au fost primite cu urale !

weekend fain sa avem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Lio, te urmez indeaproape la gatit,ma apuc de mancare,apoi o placinta si o pizza dupa o reteta de-a Ioanei Pana atunci,arunca si tu o briosa

Roxano, sanatate multa si poate scapi doar cu atat iarna asta. Apropo de Eva,eu am ramas cu un dor de smotoceala de cand am vazut-o

Kim...ce mai invarti? Cum merge cu cabinetul? Sau mai bine nu intreb? Ce face Luca? Sper ca Sorin nu are nervii prastie din cauza cabinetului,ca iar zice ca vrea in State...Mi-e dor sa va vad...poate la anul,daca nu ajungeti voi prin zona.

Am pus cateva poze pe care le-am gasit pe calc,cateva din concediu,cateva de la botezul unde Rares a fost unul din nashi si de la o nunta la care ne-am dus a doua zi dupa ce am venit din concediu.Am avut program incarcat Restul de poze sunt pe un laptop...sa vad cand ma indur sa le pun pe un stick .

http://s737.photobucket.com/albums/xx20/noricela/August-Septembrie%202012/#!cpZZ1QQtppZZ16



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza....recunosc ca am facut multe absenteda' promit ca recuperez tot...de citi v-am citit ,da' n-am apucat sa scriu....ca de doua saptamani ne-am transformat in facultate de ..sedinteazi am avut 3 bucati...sper sa mai rezist psihic o saptamana pana incepe scoala....(in paralele m-am distrat cam asa:facut set complet de analize mandrei si control orl ca i-a curs sange din nas,sotziorul a reusit sa se scoata cu o ruptura de ligament la genunchi deci controale peste controale, rmn.....mai cerem parerea la vreo doi medici inainte sa se opereze...tatal meu a facut accident vascular ischemic,se recupereaza bine dar nu se obisnuieste cu ideea ca nu mai are voie sa munceasca...bunica sotului si-a fracturat rau piciorul...si a fost operata la 93 de ani..cautam pe cineva care sa poata sa stea cu ea)
Mandra a inceput in forma maxima scoalaam avut si sedinta cu parintii.....nu stiu la voi cum este,dar la noi sunt o groaza de auxiliare...la romana au 3,la mate 2,la literatura 1 la lectura inca unul...ca sa nu mai vorbim de religie si cunoasterea mediului
Am pus niste pozici de la deschidere
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/Facebook/PRIMA%20ZI%20DIN%20CLASA%20I%20SI%20PRIMA%20ZI%20DIN%20CLASA%20A%20II%20A/
Legat de activitatile extrascolare mergem sigur la teatru la palat,am inscris-o si la canto/chitara dar sa vedem daca ne selectioneaza...ea mai vrea sah,baschet si karate...eu as vrea dans...da' mai mult de 3 nu o sa reuseasca...trei insemnand cate o data pe saptamana pentru fiecare
Meii da' ce v-a apucat acu' la batranete romantismul in doi???..
mai vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Noricico da' ce a crescut Raresumai are putin si te ajunge...ai fost o nasha supersexoasa....meii io tot n-am inteles unde ati fost in concediu...da' pentru India ma sacrific io daca vrei ca imi place mancarea lor
Cristalina super tare filozofia Ioanei...io zic ca biochimista se face....noi avuram o discutie despre...evolutia omuluiimi tzinu mandra un speech cum a evoluat omul "dintr-o maimuta mica"...ca sa-i inchid gura am intrebat-o cum ramane cu faptul ca Dumnezeu a facut lumea in 7 zile.....dupa o zi a venit sa-mi zica ca, citez "pentru ca profa de religie crede in a doua teorie si preotii la fel.....si eu cred la fel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Se vede ce chef de treaba am de tot mai arunc ochiu' pe aici

Ioano....ce fete frumoase am vazut in poze...mandra e dulce tare si motzata ca de obicei ,iar tu ai o culoare faina la par,merge cu ochii albastri

In concediu am fost in Germania la cumnata,in Dresden,dar am vizitat si Berlinul si Praga. Am umblat pe jos cat pt tot anul.

Mancare indiana am gustat putin si daca e mai soft,e ok.Eu vb de mirosul de la mirodenii,ala ma da pe spate total...
Sa vezi cum repetam mereu: no spicy,no spicy...

N-am fost eu nasha, ci Rares.Eu l-am ajutat doar la tinutul copilului,ca mi-era ca o scapa. Era cel mai mic dintre nashi
Da,e lungutz,dar sunt altii si mai inalti. Am zis,problema mea sunt picioarele...cat se mai lungesc,frate?

Cate despre romantism...la tinerete e implicit,la batranete ,cum zici tu,mai trebuie impins de la spate,ca apoi te trezesti cu moshul langa tine care doar iti cere paharul sa-si puna proteza si te duce in plimbare doar la policlinica Dar stau si ma intreb...care batranete? Nu ma dau pe 5 baieti,vorba unui clasic...

Imi pare rau de necazuri...sper ca incep toate sa mearga spre bine Sanatate multa la toti!!

pssss psss...trimiteti-ma la treaba...(v-o trebuit strigare de catalog,na!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am bifat si eu doua sedinte cu parintii. La noi se explica structura anului, are directorul juma' de ora de speach general dupa care fiecare la clase unde invatatoarele povestesc cam ce o sa se faca. Nu avem fond de clasa sau alte alea, singura initiativa comuna e sa schimbam adresele de email in caz ca sunt astia uituci si isi uita cartile si temele pe la scoala
Ni s-a explicat din nou ca in conformitate cu legea franceza de la 1900 toamna nu se dau teme scrise acasa,ca daca un copil intelege un exercitiu nu are nevoie de 3 pag de teme si daca nu il intelege la fel nu-l intelege daca face 3 pagini de teme asta spre aprobarea francezilor si spre stupoarea blocului comunist format dintr-un roman adica io, o rusoaica si o chinezoaica. Dupa care ne spun de nu stiu ce concurs de mate in care se intrec cu copiii din clase similare din alte scoli din lume la calcule facute in minte. Blocul comunist prinde glas si intreaba cu timiditate cum se pregatesc pt asta, daca au castigat vreodata etc, la care raspunsul vine ca fun e sa participi nu sa castigi. Gasca comunista e la pamant plina de stupefactie si decisa dand din buze marunt sa antreneze singure copiii acasa prin binecunoscuta metoda a exercitiilor repetate neintelegand care e farmecul unui concurs la care nu ai chef sa castigi. Asta e la clasa fie'mii . Cred ca fie'mea plange o saptamana daca nu castiga la cat e de competitiva dar cica si asta e vina mea ca eu am impins-o mereu.
Mitzu s-a dus cu jalba in protap la director cu amicul lui si au cerut sa fie admisi la orele de chimie din clasa a 6a ca au auzit ei ca se fac experimente cu substante amestecate. Surprize, a fost considerata o cerere creativa si au fost admisi
Si cica copiii trebuie sa vina surazatori de dimineatza , plini de voiosie ca sa aiba mintea deschisa catre invatatura.
Si m-am prins de ce ponta joaca alba neagra cu invatamantul. Colegul lui de fratie face in franta acelasi lucru, scoate evaluarile nationale, le baga , le scoate iar dupa cum bate vantul asa ca nimeni nu mai are idee daca o sa avem evaluari anul acesta sau nu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Noricel io nu mai fac nimic..ca lucrez si azi , sambata..dret care m-am captusit pe cap si cu televiziunea...de care nu am scapat..sa dau interviu..ca saru'mana..va rugam...am cautat prin toata clinica doar doar o vrea cienva..si nu am avut de ales..la sfarsit m-au intrebat daca vreau sa vad ce-a iesit..le-am zis ca NUUU..ca daca vad le zic sa stearga tot

Ieri am fost la cursuri la DSP pt implementarea metodelor de screening ..si am inteles ca medicii care nu au astfel de cursuri nu pot da trimitere pt PAP gratuit..

Maria ce tare ca au fost admisi!!! Luca daca aude vrea si el la voi!! De cand viseaza la experimente!!!!El de mic zice ca se face ..scientist!Cat despre invatamant...vai mama lui cu atatea schimbari !..mai bine ca-n sanatate nu se intampla nimic..dar nici nu se modifica legislativ nimic!

Mergi la inceput