Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Io-s de acord cu voi cu niste amendamente... nu fac decat ce imi place - atat ca "procedeu" cat si ca produs final - adica, de ex, eu nu mananc alti castraveti murati decat cei pusi de mine - doar aia imi plac - vinete am mai luat si de la supermarket (si preparate ca salata, dar si congelate) - in opinia mea nu se compara cu cele pe care le fac eu sau soacra-mea in casa, salata de ardei copti la fel, de zacusca nu mai zic! E drept ca zacusca am mai gasit pe gustul meu - in magazinele cu produse traditionale bucovinene - dar totusi nu e chiar ca aia a soacra-mii...
A, si suc de rosii tot din ala facut in casa consumam - facut de soacra-mea, e drept - Stefan il bea ca si suc de exemplu...

Hai ca trebuie sa ma apuc de treaba pe ziua de azi...sa aveti spor va urez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries hihihihi ete nu stiam eu de ce fac zacusti si gemuri
cam cum era nebunia cu atacurile nucleare in anii '60, cu buncare antiatomice si provizii. misto documentar, ia sa ma uit si eu

Gabi, si eu exact ca tine

Patrick zice ca a luat FB curat la evaluarea la mate... sa vedem cum o fi la cea de la romana, data ieri.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
La multi,multi ani buni si fericiti Noricico!!!Sa ramai mereu tanara,frumoasa si iubita!!!
Hai sa va zic ce baba ramolita suntma intalnesc dis de dimineatza cu Noricica in drum spre servici,ea supereleganta,vesela si plina de energie...ajunsa la servici imi pica fisa ca azi Noricica isi serbeaza majoratul....Noricicoooo scuza-ma ca nu ti-am urat toate cele live!!!
Roxi si mandra a luat FB curat la ambele teste de evaluare initiala....trebuie sa o laud ca desi au foarte multe de scris si in clasa si acasa se descurca foarte bine....nu credeam ca o sa zic asa de curand ca scrie frumos.....dar chiar scrie frumos si are niste caiete foarte ordonate.....aseara ne-am "distrat" cu inca doua poezii Coboara toamna de Octavian Goga si La mijloc codru de Eminescu....
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Nora!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de viata si de familie!!

Eu sunt intr-un soi de depresie, nu stiu ce am. Cred ca e depresia de toamna, nu ma mai satisface nimic din ceea ce fac, as vrea sa schimb ceva si nu stiu ce. Ieri am zacum ore in sir pe chestia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Noricico!
Sa traiesti, sa-ntineresti!

Astept sa dea de baut (si-un fasconal ca am o durere de cap de ma zapaceste...:)...poate trece cu sampania de la Nora....)

Vad ca va faceti provizii de iarna (sper ca e varianta asta si nu cum zice Andries ).
La noi pun bunicii muraturi, fac zacusti si dulceturi de nu apucam sa mancam (fetele nu pun gura pe nimic desi face tata socru o zacusca cu ciuperci si pune niste muraturi de mananci pana nu mai poti ...mama e experta in dulceturi, ca are de toate prin curte, capsiuni, cirese albe, cirese amare, zmeura, piersici, pe alese )
Si fetele nici nu gusta

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Nora, la multi ani!
Cristal, astazi suntem colege de migrena. imi vine sa fug undeva si n-am unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doamnelor, va zic buna ziua si larevedere deodata acum, ca nu mai am timp sa intru... ne auzim peste o saptamana. pupici multi. si cica azi e ziua Mondiala a Zambetului... sa va simtiti minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Si daca tot e ziua mondiala a zambetului...

Roxana, sa aveti si voi un weekend frumos si o saptamana (viitoare) super!

Cica ar fi ultimul weekend "de vara" din acest an...:) Trebuie sa ma gandesc la niste activitati ...si am o leneee

Un weekend minunat sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani Nora!

wknd linistit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna tare dimineatza...mei ce vreme,ieri era vara azi este toamna cu ploi si vant,brr....am ajuns uda rau la servici si am ore pan la 4
Raportam un week-end normal,cu sah,program administrativ, plimbarici, teme, iesit in parc....eu mi-am propus sa vaz un film week-end-ul asta da' n-am reusit...dar macar am cetit cate ceva
Vineri am dus-o pe mandra la un cabinet stomatologic numai pentru cupii,a fost incantata,i-a facut o consultatie si un periaj...peste doua saptamani mergem sa sigilam niste molari definitivi si apoi sa rezolvam niste carii.....sper sa fi gasit in sfarsit cabinetul la care sa mearga si mandra
Hai sa avem o zi excelenta ....haide treceti la semnat condicutza

Mergi la inceput