De ce am ales biberoanele NUK ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ryta spune:

Am ales biberonul nuk si suzeta ptr ca sunt de calitate,BPA free,rezistente.
La suzete fetita mea doar de la Nuk a acceptat si sincer si mie mi-a placut forma lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmirelaa spune:

Am ales biberoanele Nuk deoarece se comporta foarte bine la sterilizat, rezista un timp mai indelungat, exista o gama variata de modele din care am putut alege. Si primul copil tot cu Nuk l-am facut mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slly spune:

Mi le-a recomandat o prietena ca fiind cele mai bune asa ca nu am mai stat pe ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Am ales Nuk pentru ca mi s-au parut ca Nuk corespunde cel mai bine raportului calitate-pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cand am ramas insarcinata prima data, am ajuns la Baby expo. Acolo am primit la clubul gravidei niste produse Nuk. Cand s-a nascut fetita le-am folosit si mi-au placut, asa ca am ajuns fan Nuk.

... saptamana 19
... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Am ales produsele Nuk pentru ca sunt de calitate buna, fara BPA, adaptate varstei bebelusului si arata si bine. Avem biberon Nuk First Choise, mi-a placut ca are orificiul larg si se spala usor iar tetina este din latex si are o forma ortodontica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya83 spune:

Folosim biberoanele NUK de la 7 luni, le-am ales pentru ca sunt de o calitate superioara, am avut posibilitatea de a alege intre latex si silicon si nu se deterioreaza , foarte rezistente- le-am schimbat o data la 2 luni din motive de igiena. Folosim cu mare dragoste NUK! Multumim mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamia1 spune:

Am avut biberoane de la mai multe firme dar cele de la Nuk au excelat. Am inceput timizi cu tetina anticolici si biberoanele first choice din sticla. Acum avem unul din polipropilena cu o tetina din latex. Preturile sunt accesibile iar produsele au o calitate excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anyared spune:

In prima faza am ales gama Nuk la recomandarile cunostintelor, iar acuma, cand fetita mea are aproape 2 anisori pot sa recomand si eu cu incredere tot ce inseamna Nuk, pentru ca am trecut prin toate etapele alaturi de aceste produse.
Am ales tetinele de silicon pentru forma lor ortodontica si pentru sistemul anticolici. Sticlele pe care le folosim chiar si acum pemtru lapte sunt foarte rezistente si au forme atragatoare. Suzeta de la Nuk este singura pe care a acceptat-o fetita mea, iar sticla pentru apa cu toarte este foarte practica cu adaptorul de baut.
Un lucru foarte importat in decizia mea l-a avut faptul ca NUK aranteaza pentru produsele sale ca sunt fara BPA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peneoasu spune:

Intrebare: De ce am ales biberoanele NUK ?[/b][/b][/i]
Biberoanele Nuk le-am achizitionat de la nastere dupa recomandarile altor mamici ca sunt anticolici si ca NUK garanteaza produse fara continut de BPA.Pot zice acum dupa 8 luni de cand le folosesc ca nu am avut probleme nici cu decolorarea folosind sterizator cu aburi, nici nu prind miros si nici cu colicii! Acum pot recomanda si eu altora Gama de produse Nuk ca nu folosim doar biberoane , ci si suzete, inele de dentitie, etc. Multumim Nuk ca existati!

Mergi la inceput