De ce le este oamenilor frica?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PQ007
Un raspuns simplu ar fi c-o intrebare: "De unde vine viata?" Ai dreptul sa ti-o termini singur? Eu zic ca nu, ca nu vine de la om, ci de la Dumnezeu si de aceea viata e intr-adevar "sfanta", daca acceptam de unde vine.

Asta este opinia ta si eu o respect. La fel altii au alte opinii si cred ca ar trebui respectate. Eu cred ca fiecare are dreptul sa aleaga, conform propriilor credinte.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Plecaciunile au fost facute cu mare repeziciune de madam Clinton pentru ca n-ar indrazni sa spuna ca dreptul la libera exprimare e suprem.
C-au murit si musulmani la 9/11? Pai sunitii ii linseaza pe siiti zilnic, scriu ziarele despre asta. Cand se arunca in aer in piete sau iarmaroace pe cine crezi ca omoara? Tot pe-ai lor in majoritate, insa daca prind si vreun infidel, deja "si-au atins scopul".
Cat despre moscheea de la Ground Zero, imagineaza-ti urmatorul scenariu: un individ ucide 3 copii apartinand unei familii iar cand este eliberat din puscarie, primaria ii da o casa de lux fix langa cea a parintilor indoliati. Cam asa se pune problema....
Moscheea aia se poate construi oriunde altundeva. Dar nu acolo.


Hannen, ai putea sa explici cu ce nu esti de acord din mesajul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70
Vorbam de frica. Ti-e frica de barbatii crestini, de femeile crestine? Nu le dispretuiesti pe femeile crestine care promit sa se supuna sotului cand se marita?


Supunerea femeii fata de barbat in crestinism este fundamental diferita de cea a femeii fata de barbat in islam.
Femeia crestina este libera sa practice o meserie, sa mearga la piata sau sa calatoreasca oriunde pofteste ea fara sa ceara permisiunea sotului / tatalui / fratelui sau. Femeia musulmana depinde in totalitate de voia insotitorului sau de sex masculin, ceea ce ii limiteaza sau chiar ii anuleaza posibilitatea de a avea o viata sociala sau una profesionala.
Femeile crestine nu sunt corijate prin pedepse fizice atunci cand "gresesc", asa cum recomanda Coranul pentru femeile musulmane.
Femeia crestina este 100% responsabila de propria mantuire, in islam barbatul este insarcinat cu supravegherea acestui "proces".
Etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Cum spunea cinvea:
"Daca eu gresesc cand vb despre Iad, nu am nimic de pierdut: dar daca cel care nu crede, greseste, PIERDE TOTUL."


E vorba de pariul lui Pascal: "Sa zicem: poate Dumnezeu exista, poate nu exista... Sa cantarim castigul sau paguba pe care le-am avea daca spunem ca Dumnezeu exista. Sunt doua posibilitati: daca castigi, castigi totul, daca pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai sovai, pariaza ca El exista!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Ca musulmanilor nu le convine sa le fie criticata religia se stie de ceva vreme. Si ca se inflameaza instant la orice referire neislamica facuta la adresa religiei islamice, e iarasi de notorietate.


Si daca lumea stie asta, de ce mai continua? E ca si cum eu stiu ca in biserica ortodoxa nu-mi da voie fara batic sa intru, da ma consider smechera si tot bag batul prin gard si intru asa ca sa iasa scandal. De respect nu s-a auzit in secolul 21? Ce atata tevatura, deja se stie...si totusi fac unii mai smecheri ei niste filme anti-islam ca sa mai atate spiritele?

Care e mai prost in opinia ta?

Gata s-a inteles de nu stiu cat timp ca se va lasa cu varsare de sange, dar nu si nu, nimeni nu renunta la a baga zazanie. Unde e ala cu cel mai destept cedeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu e vorba de destept, ci de lipsa de respect. Sau mitocanie...

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Ca musulmanilor nu le convine sa le fie criticata religia se stie de ceva vreme. Si ca se inflameaza instant la orice referire neislamica facuta la adresa religiei islamice, e iarasi de notorietate.


Si daca lumea stie asta, de ce mai continua? E ca si cum eu stiu ca in biserica ortodoxa nu-mi da voie fara batic sa intru, da ma consider smechera si tot bag batul prin gard si intru asa ca sa iasa scandal. De respect nu s-a auzit in secolul 21? Ce atata tevatura, deja se stie...si totusi fac unii mai smecheri ei niste filme anti-islam ca sa mai atate spiritele?

Care e mai prost in opinia ta?

Gata s-a inteles de nu stiu cat timp ca se va lasa cu varsare de sange, dar nu si nu, nimeni nu renunta la a baga zazanie. Unde e ala cu cel mai destept cedeaza?




si ce-i mai trist, e ca filmul ala zici ca-i facut de un scolar de clasa a 3-a. e ingrozitor de prost, pur si simplu nu te poti uita la el. deci am un mare dubiu ca aia care au facut filmul sunt "mai destepti", dupa ce productie le-a iesit din mana, sunt vai de capu' lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu la subiectele astea de religie,in loc de bunatate,blandete etc...ce presupune Dumnezeu vad box....care e cel mai tare...din postarile catorva persoane nu rezulta nici pe departe blandetea si lumina ci "eu am dreptate,da-te la o parte"...ceea ce nu e tocmai religios zic eu....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Ca musulmanilor nu le convine sa le fie criticata religia se stie de ceva vreme. Si ca se inflameaza instant la orice referire neislamica facuta la adresa religiei islamice, e iarasi de notorietate.


Si daca lumea stie asta, de ce mai continua? E ca si cum eu stiu ca in biserica ortodoxa nu-mi da voie fara batic sa intru, da ma consider smechera si tot bag batul prin gard si intru asa ca sa iasa scandal. De respect nu s-a auzit in secolul 21? Ce atata tevatura, deja se stie...si totusi fac unii mai smecheri ei niste filme anti-islam ca sa mai atate spiritele?

Care e mai prost in opinia ta?

Gata s-a inteles de nu stiu cat timp ca se va lasa cu varsare de sange, dar nu si nu, nimeni nu renunta la a baga zazanie. Unde e ala cu cel mai destept cedeaza?




si ce-i mai trist, e ca filmul ala zici ca-i facut de un scolar de clasa a 3-a. e ingrozitor de prost, pur si simplu nu te poti uita la el. deci am un mare dubiu ca aia care au facut filmul sunt "mai destepti", dupa ce productie le-a iesit din mana, sunt vai de capu' lor.



Nu asta e cel mai trist, Portocalia. Trist este ca oamenii poarta atata ura in suflete . Unul pe de o parte uraste cu patima si face filme care ataca religia celor pe care-i uraste, iar altii urasc cu toata fiinta lor si ucid pe cine le pica la mana pentru ca doar sangele le stinge setea.
Nu e nimeni ´´mai destept´´ Nici cel cu filmul lui nici salbaticii aia care ucid oameni fara sa clipeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Ca musulmanilor nu le convine sa le fie criticata religia se stie de ceva vreme. Si ca se inflameaza instant la orice referire neislamica facuta la adresa religiei islamice, e iarasi de notorietate.


Si daca lumea stie asta, de ce mai continua? E ca si cum eu stiu ca in biserica ortodoxa nu-mi da voie fara batic sa intru, da ma consider smechera si tot bag batul prin gard si intru asa ca sa iasa scandal. De respect nu s-a auzit in secolul 21? Ce atata tevatura, deja se stie...si totusi fac unii mai smecheri ei niste filme anti-islam ca sa mai atate spiritele?

Care e mai prost in opinia ta?

Gata s-a inteles de nu stiu cat timp ca se va lasa cu varsare de sange, dar nu si nu, nimeni nu renunta la a baga zazanie. Unde e ala cu cel mai destept cedeaza?




Dar un egiptean de al lor a facut filmul...

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput