Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Salutare si de la noi!

Eu alaptez culcata pe o parte. Doar cand sunt in masina/parc etc o tin pe brat, stand in fund. Imi e cam incomod insa asa sa o alaptez la sanul stang.
Ca sa nu scape sanul, ma lungesc total langa ea, cu mana intinsa,..sprijinita pe o perna mica, capul pe mana, fara sa indoi cotul.



Mami de Ecaterina (06.07.2012)


Si bebe sta si el pe o parte ? al meu sta pe spate si normal ca nu ia tzatza , ca nu ajung cu ea la gura lui

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Laura, bebe sta pe spate. Nu stiu daca e cea mai buna pozitie,pentru ca sta cu gatul intors...
Aruba, imediat cum descarc, o sa pun poza ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fete
noi se pare k ne-am cam facut program (k majoritatea piersicutzelor din cate vad pe aici) - ziua papam la 3-4 ore, seara facem baitza pe la 21-22, papam si apoi facem nani pana la 5 trezirea finala e pe la 8. in sf reusesc si eu sa dorm mai bine dupa amiezele e putin mai agitata, cam dupa 4-5 asa, dar mai stam in leganutz, ne mai tine tati in brate, mami etc
s-a cam umplut de bubitze pe fatza, akum de vreo 2 zile vad k i-au iesit cateva si pe omoplati si pe partea de sus a bratelor pediatra a zis k nu e dermatita si sa o dau cu apa termala...dar parca s-au mai inmultit de saptamana trecuta de cd a vazut-o ea...
ieri am fost din nou la shopping - trebuia sa-mi iau cate ceva de imbracat pt noua "silueta". plus k eu aveam mai mult haine office k deh...si akum imi trebuiau chestii mai sport. piersicutza a fost super cuminte (k de obicei cd mergem la shopping ), nici nu a mai vrut sa pape la timp mi-am luat o gramada de chestii - vreo 2 perechi de pant de trening, colanti, o bluzitza, o gecutza super de toamna, blugi, pantaloni, sutien...si bineinteles k i-am luat si lu' pisi mic cateva lucrushoare mai grosutze k s-a cam racorit afara toate le-am luat de la C&A si de la Waikiki - super preturi

aruba - nici Antonia nu are vreun semn de la vaccin...s-a uitat si pediatra si inca nu apare nimik. oricum sapt viitoare vine iar k tre sa facem vaccinul.
delia - welcome back! wow, prin cate ai trecut dear :( ai grija de tine
fleur - si a mea regurgiteaza cam dupa fiecare masa, dar nu-mi fac probl k nu e cant mare
carmen - chiar ma gandeam sa-ti zic sa iesim cu ei in parc poate la moghioros sau in herastrau...cand vrei imi zici

am mai pus si eu poze pe picasa si am admirat colectia delicioasa de piersicutze sunt niste dulci toti vorba lu' mama - asa adunatura de copii superbi n-am mai vazut!
molifta eu am facut-o la 40 zile. dk nu aveti molifta facuta pana la botez v-o poate face chiar atunci inainte, k sa aveti voie sa intrati si voi in biserik.
maine sper sa ajung si eu la dr la control k n-am reusit pana acum oricum am dat deja drumul la treaba

va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Laura: eu stau pe o parte si bb pe spate cu capul intors spre mine, dar nu i-l sustin pe mana, sta cu totul pe pat. Mana mea e intinsa deasupra capului ei. Cu mana opusa sanului la care alaptez sustin sanul. Cu cealalta butonez telecomanda sau telefonul. Mi-a luat ceva sa stapanesc pozitia, poti sa ii pui in spate un prosop rulat pt sustinere ca sa nu se indeparteze, il poti pune si pe o parte pana va obisnuiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

buna fetele

sunt si eu prin zona, ff ocupata, sotul s-a operat ieri de colecist, asa ca soacra este prin zona adica sta la mine.

Ali sa ne spui cum a fost azi la dr. tinem pumnii.

Eu noaptea alaptez culcat, ziua mai mult pe perna.

nici eu nu am mai stocat nimic de cateva zile, poate stresul cu botez, sotul la spital, soacra pe cap...sau bubulina papa mai mult oricum mi-a cerut mai des, poate suntem in puseu de crestere, parca la 6 sapt. avem unul, nu?

fetelor voi unde scoateti pozele, adica unde la developati? cica sunt firme care lucreaza on line si este mult mai ieftin decat la magazinele de profil.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

Tuta de mine am uitat sa va servesc cu o felie de tort si un suc. Emma a facut azi o luna.

Fetelor, mie mi-a plesnit pielea unde a fost primul fir. Ma doare de nu mai pot cand merg, am dat cu betadina. Cu ce sa mai dau sa nu se infecteze?

Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


betadina

apoi baneocin pudra sa tii uscata zona

pt a recicatriza dai cu o crema gen:
- cicaderma
- Contractubex costa in jur de 54 lei
- eu o am pe asta actovegin cost in jur de 20 le

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

La 10 sapt mai exista vreun puseu ? de 3 ore sta la o tzatza si cand il demufez isi mananca mainile . Ma terminat cu spatele

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Laura incearca sa II Dai putin lp.ma gandesc ca de atatea ore nu mai ai laptic.sau lm daca ai provizii.nu stiu sa iti spun daca e puseu sau nu.poate stiu fetele.chiar la CEi hraniti cu lp se simte acest puseu?stau toata ziua cu sticluta sau cum?
Ca Mila nu mai apuc azi sa merg.poate sapt viitoare.si m am mai linistit ca nu ma deranjeaza deloc si sotul a zis ca am mai avut si altadata si s a absorbit.eu nici nu am stiut.el cunoaste zona mai bine.nu era cica exact in acelasi loc.
Porumbita cezariana Ta cum se mai prezinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

alis-a inchis (mai e ca un vf de ac da eu zic ca e inchisa practic)

laura nu il tine la un sg san; alterneaza i; pumnii si i vor baga in gura de acum incolo si ca modalitate de cunoastere/experimentare, nu doar de foame

laptele nu dispare pur si simplu; chiar dc sanii sunt flescaiti nu insemana ca nu e lapte in ei; laptele vine la cerere; alternand sanii suge cate putin din fiecare dar suge; normal ca ideal e cand sunt deja plini culapte si dintr un sg san se satura; dar dupa amiaza seara cand corpul e mai obosit/stresat de activitarile de peste zii (si bbii sug mai mult sa faca rezerva pt noapte) sanii arata moi



la san nu sta doar de foame, sta si ca are chef de afectiune (pt ca la tine simte miros de lapte se mufeaza, dc l ar lua altcineva in brate ar sta linistit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

i-am facut 30 ml de lp si sooomn ,sa nu-mi spuna el mie ca s-a saturat din 30 ml de lp , deci vb Porumbitei asta este alint ... clar ma lucreaza

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput