Strugurasi de Sept-Oct 2011 *68* LMA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci Andreea

lena, sa-ti fie de bine tunsoarea.

noi mergem la balci. sper sa gasim o tiribomba ceva sa-i placa.

meniu pe ultimele 2 zile

mar, para cu porridge sau biscuiti
supa crema de spanac, dovlecel, ceapa verde, rosie, porumb dulce, dreasa cu un pic de lapte
cartof dulce la cuptor cu galbenus, cimbru si mozzarela (nu prea ii place mozzarela se pare. data viitoare ii pun branza ceddar - e ca un cascaval)

luni ii fac dovleac cu mar si scortisoara la cuptor cu supa crema de brocoli, morcov, pastarnac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Imi pare rau ca raspund asa de tarziu dar nu apucasem sa citesc ce-ati scris.
Dani a avut de 2-3 ori iritatii si au trecut cu bepanthen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani Inez!!!!!!!1

La multi ani Razvanel!!!!


Sa fiti sanatosi, cuminti, norocosi si fericiti toata viata!!!

Lena de ce vrei sa inlocuiesti manduca cu boba? si vroiam sa te mai rog ceva, imi poti trimite si mie te rog un pm in care sa imi explici cum ai facut comanda pe iherb ca eu ma tem ca nu inteleg nmic de acolo, nu pricep cum e cu transportul, cum platesc, vai de capul meu ce ingramadita sunt

eu sunt suparata tare ca incep scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor!
Va multumim pentru urari! La multi ani Razvanel!
Am avut ieri o zi f aglomerata. In prima parte a zilei Inez a fost foarte agitata, nervoasa, deja ne gandeam ca se va duce toata petrecerea de rapa. Ca un facut insa, cand am ajuns la restaurant a devenit f sociabila, vesela, zambareata. Am stat aproape 5 ore acolo si ea a fost f ok. Totul a iesit bine, asadar! A ales pieptanul primul si incepuse chiar sa se pieptene:-):-):-) , apoi si.a luat tacticoasa o bratara si in final si cheile de la masina, logic :-):-):-). A primit o gramda de hainute, superbe toate, cercei, nicio jucarie totusi :-(. Ii luasem noi mingea magica de caee este absolut indragostita.

Nu am apucat sa citesc mare lucru in ultimele zile, sper ca toata gasca e bine si voi reveni cat de curand!
Va pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Zubi nu mai stiu daca am spus de operatie, sunt cam cu capul in nori. A trecut cu bine, da, desi trebuia s-o fac cu cateva luni inainte. Problemele mele cu vezica biliara s-au declansat pe fondul hormonilor de sarcina, dupa ce l-am nascut le Filip. Aveam niste crize de nu puteam respira. Cate 6 ore ma tinea durerea, de obicei noaptea. Treptat s-au rarit si au revenit in forta dupa ce am nascut-o pe Cate. Intre timp s-au format si pietre. Prin noiembrie anul trecut le-am descoperit. Medicul ecografist mi-a recomandat s-o scot cat mai repede si pana la operatie sa tin regim ca sa nu mai fac crize, ca mi-ar pune capac. Aveam 2 pietre periculos de aproape de canalul cistic si puteam sa fac blocaj, icter mecanic sau chiar pancreatita. Am stat ca pe ace. Am amanat operatia pt ca avea Cate abia 3 luni si voiam sa mai creasca si sa incepem diversificarea. Operatia am facut-o abia in mai. Pana atunci intr-adevar nu mai facusem crize, cel putin nu asa nasoale. Insa a fost la limita, mi-au drenat o piatra de pe canal. Operatia in sine a fost floare la ureche, comparativ cu recenta cezariana. Si eu imi faceam griji cum ma voi adapta fara vezica biliara insa nu simt nicio diferenta, in afara lipsei crizelor Am avut o sapt diaree dupa operatie, pana s-a obisnuit organismul cu fluxul continuu de fiere. In rest, mananc normal. Eu oricum nu abuzez de grasimi, prajeli si alcool, asa ca nu e un efort sa mananc sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

salut..
urez cu intarziere (nu am avut net)

LA MULTI ANI!

Lui RAZVANEL - ne e dor voi

Printesei iubite INEZ
SA cresteti mari si sanatosi, iar toate visele sa ne prindeti in albumul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

alayna, da, orezul si grisul il prepar din lapte de vaca (napolact 1,5%)

Hayat???? Ce mai face Razvanel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

BUJO pe mine ultima criza m-a tinut 3 zile

Aseara am facut primii pasi singurei! Alerga pe distante mici si era foarrte fericit! Oricum sapt asta e sub aripa mea. Soacra sta la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

La multi ani cu intarziere tuturor strugurasilor care au implinit un anisor.

Bujo ma bucur ca ai scapat cu bine de operatie. Si tatal meu a facut-o cu ceva ani in urma si nu are nici un efect negativ pana acum, nu tine regim insa are grija totusi la ce mananca.

Alayna eu ii pun arome in grisuj cu lapte ( coaja de lamaie, zahar vanilat) ca sa-l pape cu mai multa placere. Acum are o perioada cand il refuza. Cred ca s-a saturat de grisulet.

Zubi eu ii fac aerosoli cand ii curge nasucul si-i trece imediat.

Eu am avut un week-end de "conservarit" pentru toamna: zacusca de vinete si muraturi . Am cam stat pe afara si astazi m-am trezit cu o durere de cap de nu vad bine nici ce scriu la calculator.

Va pup si sper sa aveti o saptamana usoara

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Succes mamicilor/piticilor care incep azi scoala/gradinita

Mergi la inceput