Strugurasi de Sept-Oct 2011 *68* LMA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani ,Inez si Razvanel!!!!

Mihaela, mersi...deci se poate si asa de tarziu..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatzaa

LA MULTI ANI IANCU
LA MULTI ANI RAZVANEL
LA MULTI ANI INEZ

bujo, si nu ne-ai spus nimic de operatie? bine ca a tecut si totul e bine
Klau, uite vezi, si bujo a scapat de fiere, mama mea are fierea scoasa de vreo 30 de ani, si a facut operatie pe timpul lui ceausescu..cand nu exista asa apaparuta si nu a avut probleme din cauza asta

Rach, o fi cu ochi

Lena, daca ai posibilitati e preferabil sa iti deschizi tu ceva...parerea mea, eu sunt pro afacere poprie in locul unui seviciu sa fiu sub sef tot timpul

Sei,asa serviciu mi-ar placea si mie
fetelor, eu am optat pt doi ani, dar de vreo cateva sapt am inceput si eu sa imi caut,sa mai merg la interviuri...simt nevoia sa merg la serviciu, plus banii...insa mie mi-e tama pt ca nus itu peste ce loc de munca nimeresc,ca la inceput aparentele pot insela, ca stiti voi cam cum sunt angajatorii din Pitesti...acuma sper sa am noroc si chiar sa merite sa il las pe ayu fara mine acasa....eu nu pot spune ca m-am plafonat asa mutl acasa, am avut noroc ca indi are biroul tot acasa si a fost mereu cu mine, altfel,d aca eram singura nu situ ce faceam pana acuma

ayu creste, ne bucuram si ne minunam de el in fiecare zi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:





LA MULTI ANI IANCU!
LA MULTI ANI RAZVANEL!
LA MULTI ANI INEZ!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Neatza strugurime, asa de pe la 7:30!

, si da o tigare, de ~2-3 luni am reluat aceasta obisnuinta.

marryan, Andrei face si el crize de isterie cand nu facem ce doreste sau se plictiseste sau e prea obosit.

oanab04, eu primesc comentarii legate de mancatul afara si de la mamici tinere, dar le spun ca probabil sunt invidioase de cat de frumos si bine mananca Andrei si de asta au ceva de spus. Ce sa mai spunem de babe...de faptul ca nu merge singur la un an si alte rautati si babisme din astea...

LenaC, eu ii dau in fiecare zi iaurt, pe la ora 19:30-20:30. Asta daca nu ii dau gris cu lapte sau orez cu lapte sau alte alea. Noi papam iaurt de capra de vreo luna cred.
Interesanta concluzia de la atelier. Felicitari pentru zacusca, cred ca tare buna a iesit.


klau_ditza, Pinky, Jade
, multumesc.


alayna, la noi cu mucisorii, chiar acum cateva zile am avut, rezolvam cu ser fiziologic, caldut, o filola in ambele nari de cate ori este nevoie pe zi. In 1-2 zile a fost in regula.

May, felicitari pentru canin, Tare fain ca a fost fara scandal.
Ati auzit de Orajel, produs homeopat pentru dinti? L-a folosit cineva?

zubi, te inteleg perfect privind temerile unui loc nou de munca si eu am intrat in cautari puternice.

La o afacere proprie si eu ma gandesc din momentul in care am ramas insarcinata, dar a ramas totul la stadiul de proiect. Poate intr-o zi o sa-mi vina o idee geniala si voi avea business-ul meu.

Joi trebuia sa ma intalnesc cu patronul, in mod evident m-a amanat pe vineri, dar tot raul spre bine, in sensul ca m-am mai documentat si chiar daca au venit ambii asociati si au incercat sa ma puna la zid, am reusit sa negociez in mod convenabil si pentru mine. Nu stiu de unde am avut atata putere (cu siguranta de la Andrei, de la sot si de la Dumnezeu), ca i-am facut praf (ce lipsa de modestie am). Le-am spus direct, calma si puternica care este situatia reala, nu bla, bla-urile emotionale spuse de ei privind partea financiara dezastroasa in care se afla firma.
Asa ca acum astept sa semnez actele, sa-mi primesc drepturile si sa ma mobilizez sa aprofundez cautarile unui job. Intre timp, vreau sa fac scoala de soferi din nou (am mai facut-o acum 2-3 ani, dar nu am dat examen), si sa ma pun foarte bine la punct cu limba engleza.

Pupici si un weekend minunat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


La multi ani sarbatoritilor !!!

Oana, nici eu nu am inca menstruatie

Am tunsoare noua

AM testat boba, ma gandesc sa insel MAnduca... sa o vand si sa imi cumpar Boba :P



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Sa-ti fie de bine pentru tunsoare!

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


La multi ani sarbatoritilor !!!

Oana, nici eu nu am inca menstruatie

Am tunsoare noua

AM testat boba, ma gandesc sa insel MAnduca... sa o vand si sa imi cumpar Boba :P




Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

lena, si nu pui o poza?

Alayna, ser fiziologic, 2,5 ml in fiecare nara, il introduci cu seringa si cu jet un pica, apoi lasi un minut, doua, si tragi cu pompita, acoperind una din nari..si ser cateva picaturi pe parcursul zilei, la nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Inez si Razvanel.Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi.

Sa va traiasca puiutii mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi !!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi !

Lena ce recomanzi unei proaspete mamici in materie de port bebe ? Luna sau Manduca ? As vrea sa-i fac cadou surioarei mele ,adica mama mea sa-i duca si nu stim spre ce sa ne orientam
In Iasi se gasesc de cumparat sau numai comanda pe net ?

Zubi ii pun ser in nasuc ,am golit o sticluta de la spray nazal ,am spalat-o bine si ii pulverizez cu ser ,dar nu stiu cati ml ar fi la un jet din ala
Cat laptic mai papa Ayu acum ? Sper ca nu-l mai tunzi ,da?

Andreea orezul/grisul il prepari cu lapte de vaca? Pui arome ceva?
Bafta in cautarea unui job si la examen


Oana Amalia scoate parchetul ,asta e ok ,dar a mea are o obsesie sa manance din gunoi cand intra in bucatarie se opreste la galeata ,aseara am prins-o cand sugea coji de cartofi






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Inez !

La multi ani Razvan !


Sa cresti mari si sanatosi !

Multumesc frumos celor care mi au raspuns cu tetinele

iris , tipul acela de tetine le folosesc si eu
dar de cand i am schimbat laptele , asta e mai subtire , si am impresia ca nu i place debitul , parca ii curge prea repede

camady , el bea acum , cand este in perioada lui buna , cam 180 max 200
dar are momente cand vrea doar 60 de ex

alayna , a nascut surioara ? ce aveti fetita , baietel ?

ha ha , ce de prostioare au inceput sa faca strugurasii
si T face destule
am uitat sa zic , si el isi smotoceste putza rauu de tot , isi baga degetele prin ea si apoi direct in gura si le suge

Mergi la inceput