Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici(24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Ce mai faceti fetelor? nu mai zice nimeni nimic? ce va mai fac copii?
Dana, si noi am fost plecati 4 zile departe de casa si a fost super....Le-am gasit super ok cand ne-am intors. Ce mai fac gemenii tai? ati implinit 2 ani jumate, sunteti mari ....;)
Noi mai avem 5 zile si implinim 2 ani!!! si stam cam asa Ana 10.800 kG si 87 cm, si Maria 9.200 si 79 cm.
Dar cel mai important lucru este faptul ca vorbim aproape orice, facem propozitii din 2-3-4 cuvinte., stiu sa spuna 5 poezii, capra cu 3 iezi si fredoneaza cantecele. Multumim lui Dumnezeu ca ne-a ajutat sa recuperam si sa fim bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare fetelor! Am mare mare nevoie de ajutor...daca ne puteti ajuta cu orice fel de informatie.
O colega de odisee a nascut prematur la 35 de saptamani in Constanta si bebe a facut pneumotorax. Vrea sa il mute pe bebe in Bucuresti la Marie Curie, este un loc disponibil dar din spitalul din Constanta nu ii da voie sa plece. Aveti idee ce se poate face pt a putea fi trasportat bebe intr-o sectie unde are sanse de supravietuire? Aveti cunostinte unde ne putem adresa? Joklk stiu ca tu ai avut nevoie de trasportat-o pe Karla...care a fost procedeul?
Va rugam frumos, orice fel de informatie ne-ar ajuta in acest moment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Monica in primul rand ma bucur sa aud din nou de tine. De la semnatura ta inteleg ca mai este un bebe si ma bucur mult pentru voi.

Referitor la intrebarea ta, la noi totul a rezolvat medicul neonatolog care a cerut transportul al Targu Mures. Dar eu cred ca daca parintii cer ca bebe sa fie transportat unde cred ei ca ii e mai bine nu cred ca cineva ii poate impiedica.
Histamina poate va poate ajuta cu un contact al domnului Arafat care sigur va ajuta.

Sper sa reuseasca. Sanatate multa lui bebe si putere parintiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Buna seara mamicute de minuni,spre rusinea mea nu v-am mai citit si vizitat de multa vreme...acum am citit pe fuga doar cateva pagini....sa va dea D-zeu sanatate multa la pitici fie ei mari s-au mici si incet,incet va veti aminti cu drag de aceste perioade care acuma va par grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Buna fetelor!!!
LA MULTI ANI CU SANATATE!!!
Nu am mai scris de mai multa vreme... Ce sa va zicem de noi?... Avem 1 anisor si aproape 1 luna, cantarim 9.3 kg si masuram 78 cm. Mergem in picioruse dar inca nesigure, mai cadem cateodata... Spunem cateva cuvinte: tata, mama, papa, baba si tataie (tataie e in culmea fericirii) aaaa si uitam un lucru esential: dansam! (ne leganam de pe un picior pe altul la auzul muzicii).
Eva e un copil vesel, sanatos, rade si se stramba la noi toata ziua! Acum imi este foarte dor de ea deoarece am fost nevoita sa o duc la mama in provincie, neavand cu cine sa o mai las acasa. Ma linisteste doar gandul ca acolo e foarte bine ingrijita si ca ea e fericita (aer curat ...) Si incerc sa ne revenim ca si cuplu un picut zdruncinat de schimbarile petrecute in ultimul an.
Va pupam pe toti si va dorim un an cat mai bun!!!


Mergi la inceput