Clubul "babelor" FIV-oase 58

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly Doamne ajuta de data asta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

elly,cum sa fie???!!!
numa' aristica si adriana stiu,saracele de ele...cat le mai f*t la melodie in fiecare zi aproape.
si ele,dragele de ele...ma suporta cu stoicism

mi-am pregatit de drum soata...l-am hranit si a plecat in Strainezia.
iar sunt singura pana Joi.
ma uit la Cireasa de pe tort si apoi ma duc sa-mi fac grisine Monti.

va pup.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

seara buna babutzelor,
Mariuca,Qiao,Alex imi pare rau fetelor
Samira s-a deschis boutiq-ul,sti tu ce,am vorbit mai de mult,daca mai esti interesata da un semn
Ana ce mai faci fetito?( mi-a zis mama ca ai vre-o 20 si ceva de anisori),ai inceput?
Elly bafta multa,sa fie cu cel putin un bebic


fetelor,eu sunt pe fundul butoiului,v-am zis ca aveam o posibila donatoare,ei bine m-a lasat balta,acum caut...dar e ca si cum as cauta acul in carul cu fan habar nu am ce o sa fac,as pune punct,dar ma gandesc ce o sa fac dupa,adica dupa ce ne-am castorit si inca nu ne gandeam la copii a fost frumos,ne distram,chefuri,plimbari,ne durea in basca cu alte cuvinte,apoi a venit decizia:facem copil si asa au trecut 6 ani in care nu a fost ora,zi sa nu ma gandesc la asta,am trait de la un fiv la altul cu speranta,stiti voi...Ma gandesc ce-o sa fac dupa,cum o fi viata noastra,pt.mine totul se opreste aici

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Multumim mult de urari.
Qiao, lasa-le-n plata dlui de calduri! Bea o votka si mergi inainte!
Elly, bafta!
Daniela 74, nu e acilea fata care sa nu simta ce spui tu acolo. Toate am avut eroismul de a divorta de sotii nostri ca sa le redam dreptul de a-si lua sotii fertile, toate ne adunam din bucati, noroc ca sotii nostri sunt zdraveni la cap. Da o gaura la butoi sa iasa melancolia, ia soatza in brate si aminteste-ti ce va leaga. Impreuna veti gai o cale. Curaj! Te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Multumim mult de urari.
Qiao, lasa-le-n plata dlui de calduri! Bea o votka si mergi inainte!
Elly, bafta!
Daniela 74, nu e acilea fata care sa nu simta ce spui tu acolo. Toate am avut eroismul de a divorta de sotii nostri ca sa le redam dreptul de a-si lua sotii fertile, toate ne adunam din bucati, noroc ca sotii nostri sunt zdraveni la cap. Da o gaura la butoi sa iasa melancolia, ia soatza in brate si aminteste-ti ce va leaga. Impreuna veti gai o cale. Curaj! Te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

daniela iti doresc multa putere!sper sa mai existe o cale,o sansa...

o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta nu e vorba despre stoicism, ci despre prietenie
adipapazy multi ani inainte fericiti pentru condimente!
elly si eu vreau fete, dar, pentru c-a existat un moment in care-am realizat ca important e sa fiu mama unui copil sanatos, am zis sa vorbesc despre baieti, ca nu tre' sa am o fixatie pentru sexul copilului...oricum am in cap numai nume pentru fetite...nume pe care adriana, viitoare mama de fetite, le detesta, deci tre' sa ma gandesc la nume de baieti si Ilie iese din discutie , dar ramane Albert Constantin.
qiao sper ca esti bine. Din ce in ce mai bine
daniela nu-mi place deloc ce povestesti acolo...la voi nu se gasesc donatoare de ovo, ca-n Cehia? tre' sa aduci tu donatoarea?
alex sunt cu pumnii stransi pentru luna octombrie
velvet neata!
aadina inca putin si faci eco
smaik pup samburache cu putulica, dar mi-a explicat adriana ca nu e practic o putulica in toata regula, e "o chestiuta" care daca sta in dreapta e puta, daca sta in jos, sau nu prea se vede, e dodoasca...sau era o explicatie asemanatoare, oricum, nu e un organ in toata regula, deci mai astept si fac front comun cu alina
ana tot fara net? Cum e cu PK?
Mami de Vlad

In momentul asta sunt omul care, neavand probleme reale (ca-s infertila deja nu mai e o problema pentru mine), isi face singur probleme, doar ca sa nu se plictiseasca, deh

Mai stiti ceva de bruni?

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neata !
Eu sunt bine, din ce in ce mai bine, numai cm nu da nici un semn - si de data asta nu i-am dat estrogeni sa aiba scuze.
Neuronul e ce pluta, am o gramada de facut si lui ii e lene. Asta e, trebuie sa supravietuiasca cu stilul meu, il tin numai in focuri, fara un concediu adevarat de muuult timp.
fara discriminari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari - ce probleme iti faci ? Stai linistita
Mai ai cateva luni si vei fi gravi .. asta daca nu se-ntampla natural mai devreme ...

Asa ca mai bine te-ai gandi cum decorezi camerele bbeilor .. de unde iti iei mobila ...
Caci in momentul in care vei fi gravi nu vei mai avea rabdare ...

Eu deja te vad cu o burtica rotunjoara ... ca o mingiutza ...
Cu partea dorsala "saltareata" .. te vor "fluiera" pustanii si cand vei fi gravi in luna 7...

Parca te vad ca ne scrii cine stie ce minunatii...
De abia astept ...



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari

Qiao

Mergi la inceput