Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

sa-nteleg ca dau cafeaua?
neata poftiti la

bafta Monnvas luni, incepi sapt doctorita sa ne dai reteteeeeeeeee

eu fierb in paralel si 2 oua, poate o conving pe mandra mea sa le guste, macar galbenusul, si ma delectez cu strugurasi reci.



Cafea!? Eu, eu!!!

2 oua???? Wow! Adela mananca doar albusul (rar se atinge de galbenus)... S-au facut strugurii la Tgv, sa-l trimit si eu pe Harap-Alb in gradina ursului?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

nu 2 oua doar pt ea, 1 eu si 1 ea. de abia acum s-a sculat.
strugurii sunt aproape facuti, depinde de soi, sotul zice ca nu-s de cules acum. p-astia ii am de la bolta de campie, Dobra city

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa nu uitam:

LA MULTI ANI ANELOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete!

Merci de urari, abia astept vacanta :)

Simona, bafta!

Monn, du-te la plimbare azi, sa te destresezi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

da sa ne traiasca Anele lugojaneleLA MULTI ANI!


Floricule tu ai dat de cap diagnosticului?

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai am, mai am... de lucru la prezentare. Am lasat-o pe ultima suta convinsa fiind ca se face usor. Nu se face asa usor...

In seara asta tre sa trec si pe la colegul de birou, care a gatit ieri juma de zi pt mine. Nush cum am avut bafta asta, am niste super-colegi de birou, amandoi is superinteligenti si f sufletisti si m-au ajutat cu multe. Serios, nush cati oameni reusesc sa lege asa relatii de suflet la munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monn bafta ...si abia te astept ...sa savurez virtual din bunatatile ce le oferi pentru realizarea ta domnba

La multi ani Anelor!

eu sunt sef bucatar cu hunii pe langa mine....

O duminica cum o doriti!
all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

sa-nteleg ca dau cafeaua?
neata poftiti la

bafta Monnvas luni, incepi sapt doctorita sa ne dai reteteeeeeeeee

eu fierb in paralel si 2 oua, poate o conving pe mandra mea sa le guste, macar galbenusul, si ma delectez cu strugurasi reci.



Cafea!? Eu, eu!!!

2 oua???? Wow! Adela mananca doar albusul (rar se atinge de galbenus)... S-au facut strugurii la Tgv, sa-l trimit si eu pe Harap-Alb in gradina ursului?

nu 2 oua doar pt ea, 1 eu si 1 ea. de abia acum s-a sculat.
strugurii sunt aproape facuti, depinde de soi, sotul zice ca nu-s de cules acum. p-astia ii am de la bolta de campie, Dobra city


Mda... ma gandeam io ca nu-s de cules... cred ca saptamana viitoare il trimit totusi pe Harap Alb, poate ceva-ceva gaseste... in bolta de Iancu Jianu.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Anelor


Noi am tras o sperietura de dimineata cand am mers la locul de joaca unde ne bem si cafeaua, Ada s-a urcat pe un tobogan de plastic din acela pt copii mai mici, cand a ajuns sus s-a pus in fund si s-a dezechilibrat si a cazut pe spate inapoi pe tobogan dand cu capul jos de ciment de la o distanta destul de mica dar tot a dat
Evident ca s-a pus pe plans si tot spunea ca o doare capul si sa plecam, am mers direct la urgenta unde ii pufnea rasul pe toti ca ce ma stresez asa daca nu a vomitat, nu e somnolenta, nimic, i-au facut radiografie totusi, nu-i nimic dar eu am tras o spaima buna
Acum e super ok, rade si turuie intr-una, i-am zis ca nu trebuie sa doarma azi ca sa nu ma stresez ca-i somnolenta
Voi care ati mai patit asa ce ati mai urmarit? nu ma pun sa citesc pe net ca mi se ridica parul de cate complicatii pot aparea sigur




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello !!!

Anelor


Noi am tras o sperietura de dimineata cand am mers la locul de joaca unde ne bem si cafeaua, Ada s-a urcat pe un tobogan de plastic din acela pt copii mai mici, cand a ajuns sus s-a pus in fund si s-a dezechilibrat si a cazut pe spate inapoi pe tobogan dand cu capul jos de ciment de la o distanta destul de mica dar tot a dat
Evident ca s-a pus pe plans si tot spunea ca o doare capul si sa plecam, am mers direct la urgenta unde ii pufnea rasul pe toti ca ce ma stresez asa daca nu a vomitat, nu e somnolenta, nimic, i-au facut radiografie totusi, nu-i nimic dar eu am tras o spaima buna
Acum e super ok, rade si turuie intr-una, i-am zis ca nu trebuie sa doarma azi ca sa nu ma stresez ca-i somnolenta
Voi care ati mai patit asa ce ati mai urmarit? nu ma pun sa citesc pe net ca mi se ridica parul de cate complicatii pot aparea sigur




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/




Aoleeeu, ce sperietura trebuie sa fi tras!! Te inteleg perfect! Nu reusesc sa vizualizez insa cazatura: a cazut din varful toboganului, pe unde-s scari? Sau a alunecat cu spatele PE tobogan, cu capul in jos, si acolo s-a lovit?
Oricum, plansul instantaneu e semn bun; faptul ca nu a existat pierderea cunostintei, iarasi. Are cucui? Cica mai bine e sa aiba cucui. La ceafa s-a lovit sau in crestet sau in frunte? Oricum cateva zile urmareste-o. Semne ingrijoratoare ar fi: stare de somnolenta, varsaturi, ceva dubios pe la pupile, mers impiedicat sau orice schimbare in coordonarea miscarilor...cam asta.
Dar copilasii sunt tare rezistenti, sigur e bine totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Apai sincer au fost fractiuni de secunda si acum le tot rememorez, a cazut pe tobogan cu capul in jos si s-a lovit in crestetul capului cumva, cucui nu e deloc
Acum inaltimea totala a toboganul e pana la mine la brau asa ca nu a fost dintanta prea mare la impact dar jos era ciment acoperit cu un fel de mocheta , asta m-a speriat mai tare ! no sper sa fie ok !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput