Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

MADA, nush la ce doptor trebe dus cadou, dar io ma gandesc ca o carte n-are cum sa dea gres - ori un dictionar terminologic sau bilingv medical/o carte de specialitate, ori ceva literatura sugubeatza. Noi am avut o dermatoloaga care era melomana si se bucura ca un copil mic cand ii duceam cate un CD cu inregistrari meseriashe...


Asta ar fi o idee! Dar si aici tre sa aprofundez un pic, ca si la noi cata maculatura "de specialitate" exista... tre sa vad ce e "golden standard" pe ramura.

Multumesc mupt pt sfaturi tufete!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

INA in privinta gagicii io am comentat chiar fara sa-mi ceri mai demult. Depinde ce e prioritar pt tine: sa se pastreze atmosfera din familie, in care fiecare avea locul si rolul sau fix, sau sa se integreze si gagica, cu riscul de a va scoate cumva din obisnuinte.

Remarc in mai multe mesaje ale tale conservatorismul (obisnuinte, tabieturi, ritualuri). Acum e poate unul dintre acele momente in care tre sa te decizi daca ramai conservatoare, consecventa obisnuintelor, sentimentelor tale sau incerci... sa te deschizi la nou. Ma rog, decizia cred ca va veni cumva de la sine...

Eu, sincer, as incerca sa-i dau o sansa. Sunt sigura ca tata are destule dureri si motive de stress, nu are nevoie de o vizita cu „musafirul ideal”, ala pe care nu-ti vine sa-l mai inviti a doua oara.

Scuza-ma daca am fost cam taioasa. Io in general vad lucrurile doar in alb si negru, nu am simtul nuantei, asa ca ideile mele trebuie... tratate ca atare.

Cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pana recuperez, va dau de lucru: ce incaltaminte, in afara celei sport, se potriveste la blugi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Pana recuperez, va dau de lucru: ce incaltaminte, in afara celei sport, se potriveste la blugi?

Keutu cheliutu


sandale
saboti
ciocate

....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Si cand e frig? Cam cum ar trebui sa arate pantoful? Inchis, stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

ina, nu poti aranja sa va invite pe la 5 la o cafa si o praji? Asta asa, pt inceput, sa nu trebuiasca sa stati la masa, sa rascoleasca prea mult si sa primeasca calificativ prost din prima.

Eu sunt happy ca nu mi-a mai plans Keutu la gradi( niciodata cand il duc nu se opune). Dar tot doar o ora sta, desi barbatu-meu tot ii explica ca poate sta si mai mult, ca noi platim pt 4.

Multumesc pt spirala, acum ne-ar mai trebui una pt limpezirea gandurilor si luarea deciziei bune. E vorba de schimbarea serviciului. Of, nici nu stiu cum ar fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Si cand e frig? Cam cum ar trebui sa arate pantoful? Inchis, stiu...

Keutu cheliutu


cred ca depinde mult de croiala blugilor.
daca sunt skinny, daca sunt clasici...probeaza-te cu ce ai si vezi cum arata mai bine.

nu cred ca exista reguli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, eu port fff mult blugi si mi se pare ca merg la ei aproape orice pantofi, sandale, cizme dar cum zice si Bainca depinde mult de croiala lor
De ex la blugii largi jos nu port pantofi cu toc pt ca mi se pare ca arata ca niste picioroange , ii port cu ciocate sau pantofi cu bot mai drept, ascutit nicidecum rotund sau mic pt ca trebuie sa iasa putin de sub blugi
La blugii mulati port de obicei cizme , cu balerini mi se pare ca arata ca niste cremwursti plus ca nu avantajeaza orice picior
La blugii drepti, clasici merg bine si pantofii cu bot rotund, mai mic, cu sau fara toc, aici nu imi place cum arata ciocatele de ex sau alti pantofi mai ascutiti nu ca as avea din aceia

Daca ai chef pozeaza-te sau da-ne modelul de blugi ales sa gasim pantofii potriviti


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

PISIK hai la raport te rog !!! ce mai faci, cum esti ?? ne auzim zilele viitoare ca de doua zile tot vreau sa te sun




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas, ai aflat programul conferintei ?! ti-ai mai revenit cu oboseala ? lasa ca imediat pleci in tabara si te relaxezi


Inapreda ma bucur ca esti activa din nou


Anaan, cum stai cu pregatirile de nunta nasa ??


Ilinca, tu cu ce te ocupi de intri asa rar ?!


Anamariame si tu cam tragi chiulul si nu-mi place !!cum e Eva ?




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput