Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

CUMPARATURI, tre' sa vina lingvistu' sa va explice

cumparaturi albastre = carrefour
cumparaturi rosii = cora



Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, multumesc de cafea !!! Marisa

tuturor Mariilor sarbatorite azi



Multumim! Noi am sarbatorit ziua... la o noua locatie de shopping. Noua pt noi... Adela e disperata dupa "atuli". Mai ales dupa alea 'albastre', da'acolo nu am curaj sa ma aventurez ca e... trafic greu...



Atuli fiind ?? ce ati targuit ?




Ba pardon, atuli albaste = ikea, e la paket cu carfur baneasa, e drept. "atuli mici" e magazinul de la parterul blocului.

De la Decathlon, am targuit mai intens... in specialt pt tati, ce i-am luat ei nu ma multumeste... cine-stie-ce... mai caut si maine prin zona... poate am vreo surpriza placuta.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ntzzz, nici macar o traducere din Adeleasca nu-s in stare sa fac

Apai o inteleg cu 'atuli abastre, ca si mie-mi place la Ikea...

Esti cuminte, doamba care esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uitai sa o felicit pe KEA pt Keutz2: La multi ani, sa va traiasca si sa va implineasca!

ANAAN, ai niste invataturi sa-mi transmiti, ca de la Neagoe Basarab catre fiiul sau Teodosie? ca-mi tremura chilotzii pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La multi ani Keutzu-mic !

La multi ani Marisa !


Si la multi ani tuturor Mariilor care se serbeaza (si) azi !

Da, si eu o inteleg pe Adela cu cumparaturile, mi-e doooor de un shopping, da' s in mare pana de finante si cum se intrevad tot vremuri cacacioase....

Doamba Monn, iti tinem pumnii. Inteleg tare bine chestia cu mama si tata in public, si pe mine asta ma face sa sufar intens; eu as merge pina acolo incat sa ii rog sa stea acasa (bine, inclusiv in spirit de revolta fata de institutia care nu o data m-a pacalit si care acum ma va lasa cu curu-n drum...) dar am impresia ca evenimentul este o mare scofala pt ei....
De bucatareala nu mi-as face griji prea mari, in locul tau, ca am inteles ca parangheliile "voastre" nu-s chiar paranghelii, ca ale "noastre".
Dar, sa-mi fie invatatura de minte sa pun sustinerea intr-o luni ca in weekend am timp sa ma gindesc prea mult la ea.
Pepete-ul ti-l facusi?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Monn, tinem pumnii sa iasa "discursul" asa cum doresti, sa fie petrecerea si dansul superbe si iti uram sa fii cea mai fericita "doctorita"

Kea, la multi ani Keutului mezin.

Novus, plecam prin Franta, citeva zile pe la Paris, apoi Normandia, Bretania, pe coasta Atlanticului.

Iulia, sa ni te intorci sanatoasa si voioasa

Cine da azi de beut? Am kef de kef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Uitai sa o felicit pe KEA pt Keutz2: La multi ani, sa va traiasca si sa va implineasca!

ANAAN, ai niste invataturi sa-mi transmiti, ca de la Neagoe Basarab catre fiiul sau Teodosie? ca-mi tremura chilotzii pe mine...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Da jos kilotii ca sa nu mai tremure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Uitai sa o felicit pe KEA pt Keutz2: La multi ani, sa va traiasca si sa va implineasca!

ANAAN, ai niste invataturi sa-mi transmiti, ca de la Neagoe Basarab catre fiiul sau Teodosie? ca-mi tremura chilotzii pe mine...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Da jos kilotii ca sa nu mai tremure

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



No uite cum a gasit chatoneasca solutia!;))
Tufetelor, cat despre parintii din public...ganditi-va cat de mandri si fericiti vor fi ei sa va vada in asa postura...chiar daca va balbaitzi :P. De fapt posibil ca ei vor fi mai emotionati decat voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ntzzz, nici macar o traducere din Adeleasca nu-s in stare sa fac

Apai o inteleg cu 'atuli abastre, ca si mie-mi place la Ikea...

Esti cuminte, doamba care esti?



Care sunt! Am facut niste galushte cu prune, dar acum gata! Rasturnik! Si injectia intrapoponoasa...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

"Vino la mine, fatul mieu Theodosie, vino si te apropie de invatatura si sfatul cel bun!"


Draga Teodosie, sfatul meu e sa incerci sa faci abstractie de faptul ca ai tai sunt acolo (eu nu m-am uitat deloc la H., ca numai el ma putea "destabiliza") si sa-i dai inainte cu aplomb. De obicei eu sunt stresata inainte si, cand "intru-n pita", mi se duc emotiile. Sper sa fii si tu de acelasi soi!( + maine mai lasa treburile si acorda-ti un pic de timp sa-ti aduni gandurile si sa te relaxezi: o plimbare prin parc cu Chiscuta ar fi numai buna maine dupa-masa)

A, si sfatul chatonesc poate fi aplicat cu succes!

Sa ne zici de la cat sa tinem pumnii!

La multi ani, baby de Kea! Sa fii sanatos si fericit!

La multi ani tuturor Mariilor!

Chato, vacanta relaxanta!

Baietii mei dorm si eu ma bibilesc pentru nunta din seara asta. O sa-l las pe Andrei cu tanti, sper sa nu inceapa sa planga cand ne vede plecand.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan



Baietii mei dorm si eu ma bibilesc pentru nunta din seara asta.

IULIA va invinge CANCERUL


Sa nu uitati sa faceti poza de canal!

Mergi la inceput