Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Novus, de ce iti faci asa de mari probleme cu "pedeapsa corporala"? Eu sint convinsa ca educatoarele nu se "ocupa" cu asa ceva.

Evident ca nici eu nu as accepta ca cineva sa ridice mina la Izia, nici macar in gluma.

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Da' chiar nu imi fac mari probleme , doar ca dintre pedepse asta mi se pare cea mai de neaplicat ca sa zic asa si cu care nu sunt de acord deloc !

Cum zice si Anaan sunt convinsa ca nu si-ar risca nimeni postul pt asa ceva si s-au mai schimbat metodele

Cand plecati in vacanta ??

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Floric, ai cumparat ceva au ba ?? eu inca nu am ajuns dupa marfa retinuta


Kea spiralam maine cum sa nu !!
Cu contactatul fetelor varului chiar nu vad sa fie o problema doar sa fie si ele interesate de stabilirea legaturii





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
ma bag si eu in seama legat de pedepse. Vladimir merge la gradi de un an si ceva. si la el e sistemul cu buline si time-out. Dar trebuie sa spun ca la fel cum exista aceste pedepse (care se dau avertisment, adica nu una-doua hai in time-out) exista si recompense: floricele, abtibilduri lipite pe tricou, smile faces...

din punctul meu de vedere este buna metoda. stiu ca suna aiurea. Pana sa mearga Vladimir la gradi la fel gandeam si eu.

Io zic sa nu va faceti probleme. In societate/comunitate exista reguli. Toti jucam dupa niste reguli. Nu putem arunca un copil in jungla dupa ce a trait ca in paradis acasa. trebuie pregatit putin.

ganditi-va ca la 7 ani, cand vor incepe scoala se vor cunoaste clar diferentele.



Si la killeritze la fel: au buline "vesele" si "triste", dar eu numai de-alea vesele am vazut, alea triste sunt numai de bau-bau cred...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Tufete, mai ales dna dr Denisamada (mult am batut-o la cap zilele astea:)), dati-mi un sfat: ce ma fac io cu Phiphi? Antibioticul ii dau si-l voi da; febra de cand cu puseul ala misterios n-a mai facut decat foarte putin luni seara, dar in rest- marti si azi- orizont curat. Nu tu muci, tuse, stranut, febra. Pofta de mancare de lup. Energie de-mi mananca urechile. In fiecare dimineata pe la 8.30 isi ia ghiozdanelu' si se protzapeste in fata usii si musai s-o duc macar pana la buna-sa. Azi a fost la locul de joaca din mall.
Intrebare: ar avea ceva s-o duc de maine la gradi?! Ar fi dupa a 5 a doza de antibiotic, ar mai putea transmite ceva (dac-o fi fost ceva:)) celorlalti? Dar ea ar putea lua ceva, adica se presupune ca acum ii e slabit sistemul imunitar sau ar trebuie tinuta deoparte de colectivitate? E bine sa stea acasa pe toata durata tratamentului chiar daca e foarte bine? Voi cum ati facut/ ati face in asa situatie?


Pai daca e asa "curata" (asimptomatica), eu as duce-o. Augmentinul nu-l opri mai devreme de 5zile.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea
Fetele, mai am o intrebare pt voi. Varul meu a murit. Am o multime de veri, dar toata copilaria mea, acesta a fost special. In urma cu vreo 15 ani, cam asa, mama s-a suparat pe el. l-au ajutat mereu si au avut grija de el, iar mama cand i-a cerut un mic serviciu ( sa opreasca si la bunicul meu la poarta cand se ducea la mama lui in acelasi sat), a fost ignorata. Daca e nevoie de detalii, dau. Oricum stiu doar vag, n-o intreb prea multe pe mama ca ma doare, ma rascoleste. Acum ceva vreme, am gasit contul pe fb a uneia din fetele lui. I-as scrie dar doua chestii ma retin:
- in momentele astea intereseaza familia ca ii pare rau si lui x-ulescu cu care nu mai are nici un contact de atata timp ( fetele erau mici cand le-am vazut ultima oara, pe una chiar am botezat-o)?
- s-ar considera ca ma intorc impotriva mamei daca ii scriu fetei?
Prostii, dar na, ma framanta.


Un cuvant bun, venit din inima este oricand bine venit, mai ales in momente triste... Nu pot crede ca mama ta s-ar simti tradata pentru ca iti exprimi parerea de rau pentru moartea unui om... indiferent de orice altceva...


Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 17+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am citit tot, dar am fost plecati in oras si am uitat ce si cum am mai fost intrebata...

Stiu ca m-a intrebat cineva ce e Bolek: e fetitaaa !!!

Mai stiu de problema Inei; teoretic, cred ca ar trebui sa te bucuri pt tatal tau, cred ca si mama ta s-ar bucura pt el. Practic, te cred ca e greu sa vezi pe altcineva in lucrurile mamei tale. Ce vreau sa iti spun este ca nimeni, niciodata, nu-i va lua locul. Chiar daca va trai tot acolo, chiar daca se va folosi de obiecte casnice care i-au apartinut.

Kea, si eu zic ca in asemenea momente nu se mai tine cont de certuri de-astea. In plus, dupa atita timp si pentru atata lucru...chiar ar fi putin....nu stiu cum. Nu tradezi pe nimeni, parerea mea, fa ce simti tu ca trebuie facut, mai ales daca ati fost apropiati, mai ales daca spui ca i-ai si botezat una dintre fete...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mada, ce mai raportezi?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Kea: spiralam sa fie bine. Poti sa-i trimiti mesaj fetei, gandurile bune intotdeauna ajuta, cu siguranta o sa se bucure si finuta ta.

Ramona: eu am trompele uterine legate, cu greu m-am hotarat, cand eram pe masa de operatie si imi era rau tare, i-am spus dr sa mi le lege ca nu ma mai vedeam iar in aceeasi ipostaza, a cam comentat ca nu am semnat nu stiu ce fise, dar pana la urma a cedat ca ne cunosteam de ceva vreme. Nu am avut pana acum ceva reactii adverse, dar singura problema ca e pacat.

Novus: am zambit cand am aflat de prietena ta ca a mai facut un copil dupa legarea trompelor, nu stiu de ce si eu am cateodata o senzatie ca parca o sa mai am un copil

Pisigri: eu zic sa incerci cu gradinita, nu este asa de speriat ca sunt multi copii, la inceput vor veni toti, dupa se mai raresc, tot asa sunt si la Lucian in clasa vreo 20 si ceva.

Ina: stiu ca iti este greu sa accepti alta femeie, eu zic sa incerci sa o cunosti cand o sa-ti propuna tatal tau si incetul cu incetul o sa te obisnuiesti.

Eu in continuare imi bat capul cu ale mele, azi a am creeat-o pe Ariel(mica sirena), bine ca mi-a venit croitoreasa acasa, eu sunt doar cu ideile, ea cu fabricatul, a iesit super, pe 22 septembrie ne facem debutul la locul de joaca







http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pe principiul "vorbesti de lup si lupul la usa", Ian a primit astazi o...fata zimbitoare pentru ca a fost foate atent si activ. Partea amuzanta e ca eu am crezut ca...a gasit-o pe jos , desi Ian imi tot spunea ca e a lui; cretinoida de mine s-a intors in clasa ca sa intrebe edcatoarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Floric, ai cumparat ceva au ba ?? eu inca nu am ajuns dupa marfa retinuta


Kea spiralam maine cum sa nu !!
Cu contactatul fetelor varului chiar nu vad sa fie o problema doar sa fie si ele interesate de stabilirea legaturii





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





No, maica, asa nebunie nu am vazut de cand s-a deschis prima Billa in Braila prin 2000. Nici macar nu am intrat in magazin sa vad despre ce si cum era vorba. Pt ca daca as fi gasit ceva (si paote macar pt Rares gaseam sigur ceva) era o coaaaaaaaaaadaaaaaaaa enorma. Era ceva ca in vienrea neagra (sau o cheama in Hamerica) plus ca MUSAI imi trebuia cupon din acela de "invitat". Bine, cum asta o rezolvam caci ma "lipeam" langa alt cumparator care avea. Dar am zis ca lumea nu e sanatoasa, zau....


Mergi la inceput