Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Gata muraturile!
Acu', nu stiu daca e din cauza ca e o premiera si nu stiam cu ce se maninca sau pentru ca sint cu gindul la...2012 dar mi-au iesit cam multe borcane pentru 2 persoane.
Saptamina viitoare vreau sa fac silvoita, zarzavat pentru ciorbe/tocanite si ardei cu gogosari dati prin masina. Ba ma bate gindul sa pun la murat si niste cornishoni. Si sper sa ma opresc desi a inceput sa...imi placa.

Novus, Cuscra, sa va fie de folos cumparaturile. Floric, cum fu la shopping? (si sa stii ca nu te bat; fiecare cu stilul lui; nici eu nu sint fan Takko si...nu-i bai!)

Anamaria urite patanii! Bine ca Eva nu a patit nimic. Desi trag chiulul a la grande, mi-ar placea sa...fii mai activa pe aici. Sa...pe dincolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, si mie mi se pare putin o educatoare la 30 de copii. Dar eu sint mama Closhtelor si vad baiuri si acolo unde nu exista; sora mea l-a avut pe Mark "la stat", inclusiv pe perioada cresei (desi ea statea acasa), au fost si 36 in grupa -dar 2 educatoare- si ea a fost multumita. La serbari am particiat si eu de fiecare data si, intr-adevar, pareau...multi . Pe de alta parte, TOT ce ai povestit tu acolo, suna excelent, mai putin "superioritatea numerica". Am si cunostine cu posibilitati materiale peste medie care au avut copiii la gradinita unde e Ian si, din diverse motive, i-au mutat la gradinita de stat cu...40 in grupa si-mi spun ca sint MAI multumiti decit inainte. Eu cred ca doamnele respective STIU sa gestioneze un nr mare de copii astfel incit sa nu aiba nimeni de suferit.
Cred ca am facut o varza, ca nu am spus de fapt nimic; eu imi doresc doar sa te linistesc cumva Ai inscris-o deja? Daca da, pastreaza-ti/creeaza-ti optimismul, increderea ca va fi bine. Stiu sigur acum ca atitudinea mamei influenteaza copilul. Trebuie sa ai tu incredere in institutia respectiva; ca in orice fel de relationare, daca exista incredere neconditionata la fundament, restu' vine de la sine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Acu' am citit din spate pentru ca ratasem mesajul lui Monn cu intilneala di la Cluj
Sa vin cu Ian simbata e exclus pentru ca Ian inca doarme foarte bine la prinz; sa vin fara el cind are el zi libera, iar e exclus So, as putea veni cu maxi-taxi vineri dimineata si sa stau citeva ore. Monn, tu ce program ai? De la ce ora esti in Cluj?
Cuscra, tu? E peste mina tare sa punem de-o feteasca? Probabil, o sa ai si ore...
Novus, ma gindesc ca esti la job...Tu simbata vei merge, giusto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

De pedepse si mie mi-e frica, mai ales ca eu...nu le vad rostul...decamdata Daca vrei sfaditi-ma, dati cu rosii dar eu m-am descurcat fara. Am auzit de la alti parinti ca la "gradinita lui Ian" exista asa:
-buline negre
-time-out pe hol

Nu stiu de le ce virsta, nici alte detalii.

Intr-o zi mi-a zis Ian ca toti copiii au colorat, numai el nu Nu mi-am batut capul cu asta dar exista 2 posibilitati:
1. Ian fabuleaza
2. s-a intimplat pe bune asta ca sa invete Ian o lectie (el inca tine aiurea creionul, fircaleste, nici nu se pune problema sa deseneze in contur; decamadata e mindru nevoie mare ca stie sa faca singur pe "zero" , pe "O" , mingi mici , drumuri si serpi ) a gindesc a e posibil sa fi rupt virful la creioane si sa-l fi pedepsit.

INTREBARE: ce pedepse exista la gradinita "voastra"? Ma bucur ca a deschis Pisigri acest subiect pentru ca sint chiar curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si pentru ca se apropie scoala si n-am mai facut de multa vreme "teme", am eu o tema pentru voi: tata are...gagica.
Idila dureaza de vreo 2 luni, cred eu. Dar e serioasa. Si-n Italia au vorbit mult la telefon. Problema e ca eu nu stiu cum sa gestionez situatia. Astept orice opinie/parere/sugestie/batut apa in piua pe aceasta tema. Nu mi-ar placea sa ramina tata singur dar nici sa stea alta in capu' mesei nu sint pregatita. Nici sa o vad cotrbaind prn castroanele maica-mii.
Multam anticipat de ginduri; de orice fel

PS. Imi cer scuze ca "tema" ma pune pe mine in centrul atentiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simona, am uitat ieri sa zic ca imi place mult cum a iesit blogul. Felictari Simplyanei si voua mult succes!

Pisik, imi place mult atitudinea ta; sper ca peste 6 luni profetia din mesajul pe care l-ai primit azi sa se implineasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, e bine asa?
Cred ca am umplut o pagina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda

Daaaa e f bine, imediat vin la povesti

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Acu' am citit din spate pentru ca ratasem mesajul lui Monn cu intilneala di la Cluj
Sa vin cu Ian simbata e exclus pentru ca Ian inca doarme foarte bine la prinz; sa vin fara el cind are el zi libera, iar e exclus So, as putea veni cu maxi-taxi vineri dimineata si sa stau citeva ore. Monn, tu ce program ai? De la ce ora esti in Cluj?
Cuscra, tu? E peste mina tare sa punem de-o feteasca? Probabil, o sa ai si ore...
Novus, ma gindesc ca esti la job...Tu simbata vei merge, giusto?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis


In principiu da, sambata pt ca vineri lucrez si eu chiar daca mi-as lua liber ca nu e asa greu pt mine, nu poate Pisi darrrr mai vedem pana atunci

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

De pedepse si mie mi-e frica, mai ales ca eu...nu le vad rostul...decamdata Daca vrei sfaditi-ma, dati cu rosii dar eu m-am descurcat fara. Am auzit de la alti parinti ca la "gradinita lui Ian" exista asa:
-buline negre
-time-out pe hol

Nu stiu de le ce virsta, nici alte detalii.

Intr-o zi mi-a zis Ian ca toti copiii au colorat, numai el nu Nu mi-am batut capul cu asta dar exista 2 posibilitati:
1. Ian fabuleaza
2. s-a intimplat pe bune asta ca sa invete Ian o lectie (el inca tine aiurea creionul, fircaleste, nici nu se pune problema sa deseneze in contur; decamadata e mindru nevoie mare ca stie sa faca singur pe "zero" , pe "O" , mingi mici , drumuri si serpi ) a gindesc a e posibil sa fi rupt virful la creioane si sa-l fi pedepsit.

INTREBARE: ce pedepse exista la gradinita "voastra"? Ma bucur ca a deschis Pisigri acest subiect pentru ca sint chiar curioasa.



Pana ieri cand a deschid Pisigri subiectul nici nu ma gandisem la pedepse dar m-a pus pe ganduri si voi intreba cu proxima ocazie pt ca nici eu nu sunt de acord cu pedepsele mai ales la varsta asta

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput