Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, ma bucur ca Sophihi e bine, aseara nu am fost pe faza ca sa iti raspund: si eu as fi dat Augmentinul


Eu am un chef de lucru teribil asa ca fac pachete pt bazar sa ma duc la posta in plimbarea de pranz

Kea, s-au vandut din lucrusoarele de la tine de aproape 150 ron



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Da, novusica, dar aseara am citit cu lux de amanunte ce se intampla din cauza antibioticelor date cand nu trebuie sau a intreruperii tratamentului si mi-a venit sa plang! Efectele sunt dezastruoase la nivelul multor tari si abia ieri am inteles ce nu intelesesem si anume: datorita raspandirii obiceiului de a se lua antibiotice dupa ureche sau din inconstienta unor medici, nu doar copiii care au fost tratati frecvent aiurea cu antibiotic au de suferit...ci TOTI, si cei care n-au luat antibiotic in viata lor sau au luat cu motiv...fiindca bacteriile au devenit din ce in ce mai rezistente si acum lumea medicala se chinuie sa inventeze antibiotice care sa le dea de cap, ele fiind deja...mutante! Sa ma corecteze cineva din domeniu daca nu am inteles bine, eu am citit strict linkuri de pe site-uri legate de medicina si asta am inteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Daa Ilinca asa stiam si eu despre efectele nocive ale antibioticelor date dupa ureche sau cu tratament intrerupt, dar nu a fost cazul. si eu i-am dat intotdeauan dupa sfatul medicului nu chiar la primul stranut , de aceea zic ca a fost ok si in cazul vostru, o fi vazut doctorul bine ca a vazut
Asa, vorba lui Pisigri , daca citesti ce scrie si pe panadol,nurofen, nu ii mai dai nimic

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

In sfarsit am reusit sa citesc si eu ce-ati scris in ultimele doua zile, ca a fost forumul suparat pe mine si nu am reusit sa intru ( cred ca e, de fapt, vorba de ceva probleme la conexiunea mea).

Acum am aflat ca Ada a facut buf!: of, urate sunt cazaturile, bine ca nu s-a intamplat nimic grav si ca Ada e in apele ei. de asemenea, am citit de febra Sophiei si ma bucur ca Ilinca a reusit sa o tina sub control. Augmentinul i l-as fi dat si eu in situatia data.

Felicitari multe, multe pentru doamna doctor Monnvas, pe care nici nu mi-o inchipuiam altfel decat excelenta!

In casa stau in pantaloni de trening si tricou, dar exista si zile cand o lalai in pijama pana la pranz, asa ca postasul mai bine n-ar veni.

Ela, va invidiez, sa stii! Ce frumos sa ai Alpii asa de aproape!

Bebe, tu nu stii ce e mogaldeata? Ca vad ca Mada e hotarata sa aiba baiat!

Doamne da ca Iulia sa se faca bine cat mai repede!



IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Da, novus, da' cred ca m-am exprimat cam incurcat: ziceam ca partea proasta e ce desi noi dam tratamentul corect, ca la carte, tot vor avea de suferit copiii fiindca e nebunia asta cu antibiotic dat aiurea si bacteriile devin rezistente pentru toti, nu doar pentru cei tratati incorect, ca altfel as sta linistita stiind ca n-am facut greseli...dar din cauza "trendului" urechist apar bacteriile alea mutante, lua-le-ar gaia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, e tare bine ca esti incantata de educatoarea si de gradinita Adei.



IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete

Monn felicitari

Insanatosire grabnica Phiphi.
Kea prin casa am rochite scurte(pana la fund)si pantaloni scurti +maieuri sautricouri...indiferent de anotimp.Caci nu ma vait de lipsa calduri nici iarna.Doar daca stiu ca apare cineva imi pun ori pantalon 3/4 sau lung sau un halat de casa lung

Azi nu l-am mai dus pe Bogdi ,nu ma simteam in stare...ma supara rau o gheara in dreptul inimii dar trece ea cum a venit.

burticile cu BB

si nu numai

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monn, draga mea, jos palaria! Felicitari! Ma bucur ca ai trait sentmente marete. Ma bucur mult si de progresele Iuliei si te felicit si pentru ce ai facut pentru ea.

Denisa, bune tare vestile tale. Sa o tineti tot asa. Felicitari pentru beietel!

Pisigri, cind a trecut asa tmpul? Nu-mi imaginam ca esti deja in a 2-a jumatate. A ramas Catinca, pina la urma?

Ramona, felicitari pentru cele 9 kg; eu cred ca as fi pus atitea intr-o luna Sa treaca cit mai usor pentru tine ultima perioada!

Bebe, tu ce iti doresti: fratior sau fratioara pentru Ariana? Sa fie sanatos!

Kea, imi pare rau ca al tau Keutz are inca probleme de adaptare la viata de gradinar! Si-mi pare rau ca nu stiu sa te sfatuiesc. LA MUTI ANI voiosi pentru cel mai mic membru al familiei!

Olga, voi cum sinteti? David tot in chiloti face kk? Ian inca nu da nici un semn ca ar renunta curind la acest obicei kkcios. Noroc ca pina acum s-a "nimerit" sa faca acasa; mi-e groaza ca s-ar putea intimpla la gradinita si vor ride copiii de el.

Novus, imi pare rau ca ati trecut prin asa sperietura si ma bucu mult ca sinteti bine! Iti impartasesc si eu opinia: ii sta grozav Adei cu noua coafura!

Ilinca, si eu i-as fi dat antibiotic, desi iti inteleg si ingrjorarile si frustrarile. Cum e acum?

Kea, desi mi-ar placea sa stau imbracata ca si in Dallas , in casa port short si tricou sau un soi de izmene -reminescente din perioada gravizeniei- si tricou. De multa vreme imi propun sa mestec in castroane pe tocuri si cu perle la git dar nu-mi iese nicicum. NU sint multumita de versinea mea de casa si-mi propun ca, pina de Craciun , sa-mi procur niste tinute mai putin inspaimintaoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda ma bucur ca ai aparut in zona chiar daca nu esti imbracata ca-n Dallas
Cum v-ati acomodat cu gradinita ??

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput