Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Poi si la noi e sarbatoare:)) e ziua lui Tudorica face 4 luni si daca nu plec la suceava wekendul asta dau de veste ca asa umbla vorba in sat ca mergem la rubedeniila suceava sa coboram in salina de la Cacica..dau de veste cand e totul stabilit sau daca se va stabili:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Eu deocamdata n-am nika programat pe duminica, omu' abia-i venit de prin Ioropa, n-am apucat a vorbi cu el. Da' duminik viitoare va spun din start ca nu putem merge la Iasi, plecam iara hai-hui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Bai,da sunteti facuti pe drumuri
ONUTZA,da cand ai fost ultima data la Cacica?In nici un caz nu-i de intrat cu puiu mic(daca asta intentionati).Miroase ingrozitor a petrol si nu e indicat claustrofobilor(e fff ingust) Mie mi s-a parut horror.Am fost o singura data si a ramas si ultima.La Praid,la Tg.Ocna e cu totul alta treaba,dar am vazut ca si acolo a fost recent un accident(la Praid s-a izbit un autobuz ce ducea oamenii in interior de un perete al salinei).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

hai Virgi tu vb serios? eu nu am fost niciodata la Cacica..am fost la Praid si ma gandeam ca na..e ceva asemanator..daca e asa nu ma bag:)) ingust zici?:)) nici atata nu i-o fi lui teama dar imi e mie:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multi ani pentru maine, pentru toate Mariile si Marinii! eu nu am sa pot intra pana pe seara, pentru ca avem parstasul de 5 ani si nu o sa imi vad capul de treaba.


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Daaa,ONUCA,e jale in Cacica.E cam un 20% din Praid.E un culoar lung de latimea si inaltimea unei usi ,intunecos,slinos si urat mirositor(din cauza procedeului de extragere a sarii,miroase a solventi ceva,motorina,oricum f deranjant).Incaperea propriu-zisa e relativ mica,are un lacushor si un teren de sport,nu poti sa faci nik.
MIRELLA,spor la treaba pe maine...nu stiu ce se ureaza in astfel de situatii,dar sper ca fratele tau si-a gasit linistea si odihna acolo unde e, si ca sufletul lui e pazit de ingerii luminii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Nu stiu cat de credibila e sursa, n-am citit nici un comentariu pe margine, e vorba despre vaccinul BCG:
http://lideruldeopinie.ro/73946/vaccinul-bcg-stimuleaza-tbc

Iuliei inca nu i s-a vindecat, o sa o caut de ganglioni si o sa o rog si pe dr de familie sa o caute atent. Oare cand ar trebui sa se vindece complet bubita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Salutare, gasca!

Va scriu dintre valize..da' ce-mi mai tihnesteeee! Nush cum o sa indes toate hainele in 3 valize, e dezastru si mai aiurea e ca tre' sa luam haine si-si, ca doar nu stim cum va fi vremea... Eeeh, le descurc eu cumva!

Anitta, citeam ce ai scris despre vaccin si nu eram lamurita ce vaccin e- Mayuta mea nu are nicio bubita de la vaccinurile luate..apoi m-am lamurit ce e Bcg-ul - noi nu l-am facut, cica aici nu se mai foloseste din anii '70...Oare Mayuta mea va fi safe in Ro fara vaccinul facut???

Virgi, esti mortala - in fiecare poza cu alta culoare de par si culmea! iti sta super cu toate! Pup copilasii si scorkia!

Onutza - ma intrebai la un moment dat daca mai pot cara la Maya - am maaare noroc ca Maya e ataaaaat de cuminte, sta linistita atata timp cat nu e singura in incapere si desigur...atata timp cat e satula Cand iesim cu port bebe e mai aiurea ca ma cocoseaza raaau de tot, ma uit indata printre picioare, ca babele

Sunt happy ca Maya e linistita, rade non-stop, e fff vesela..ajunge cu titirezul-Ilinca, oi vedea eu cand o sa misune amandoua-uuuufffff, atunci mi-oi reveni si eu la greutatea initiala! :))

Va pupacesc, fug sa mai impachetez cate ceva!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Buna seara fete dragi intru repede sa ii spun Onutzei ca am fost la Cacica cand eram insarcinata deci de curand, si cu bebe sigur nu poti intra pt ca e drept tot ce spune Virgi si Mai adaug ca ai de coborat si urcat cam 200 scari :) Asa adultii pot cobora dar bebe nuuu... Va pup o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Of of Anitta m-ai pus pe jar cu cei ganglioni, bebsteric are si acum umflat ganglionul din spatele urechii stangi dar locul unde a avut facut BCG nu a copt, ultima oara cand m-am uitat era inca rosiatic.
Fetelor copilul asta ma termina, are gaze cat pt toata odiseea, ce e la fundul lui si urla de zici ca vrea sa recupereze din ultimele 3 luni.
Ma duc sa pic la somn ca daca o tin tot asa o sa ajung in spital.

Mergi la inceput