Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Dara,cand am nascut-o pe Maya iau facut analize la urina cu un fel de punguta de care zici tu,acum nu stiu daca sunt la fel dar Mayei ia lipit-o pe putzulica,nu pe pampers,apoi a inchis pampersul si gata a fost,cand a luat urina s-a dezlipit ff usor,acum na nu stiu daca sunt la fel pungulite alea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

ronina, ce marime ai luat hainutele de toamna? stiu ca Bianca e micuta ca Alexia.. si curand va tb sa iau si eu. ma gandeam la 68 cm. o fi ok? cred sa aibe vreo 64 acum.. ca nu sta sa o masor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Dara, pt urina e o pungulita care se lipeste pe labii si apoi soptesti pe la urechile copilului pishhhh pishhh :))) pana face :).

Tala, la fel e si la fetite, dar trebuie precizie mai mare cand o pui

Da fetelor, este fix acea pungulita de care ziceti.

Dorinutza, merci ca ai povestit de vaccinul lui Stef, m-ai incurajat. Si Maria mea a ajuns la categ pana, desi in primele 3 luni lase f f bine. Acum are 6700 la fix 5 luni.

Multumim pt urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Hello,
La multi ani sanatosi si fericiti sarbatoritilor de azi!
Bine ati revenit, Monna!Cum a fost?
Cristina K, tare nasoala faza cu soacra...sper ca ai depasit momentul si te-ai distrat la nunta
Punga aia se lipeste pe fofo...in zona unde iese jetu, la noi a fost mai simplu
Azi noapte mi-a facut Vlad febra 38 si infundat saracul de abia respira, si azi eram la urgente cu el...deocamdata e bine, nu mai face febra insa elimina muci la greu, Sa traiasca cel ce a inventat batista bebelusului.La noapte dorm cu aspiratorul in camera, ca azi noapte mi-a fost aiurea sa-l folosesc insa am folosit cu succes metoda babeasca de sosete in apa cu otet si am tinut febra sub control si parca se mai si desfunda usor nasucul de la mirosul de otet
Am trimis celalalt puradel la mama, sa ma odihnesc si eu azi cu bebe...ca azi noapte am facut 13-14.
Da, despre ce odisei e vorba?ca m-ati facut curioasa
Dana,eu te inteleg perfect, ca si mie mi-e dor de libertate si eu tanjesc la o croaziera fara copii si fara barbat...doar eu si cateva prietene sa bem coktailuri si sa dansam si sa jucam la cazinou
Sovi, am admirat pozele, a crescut Iustin si parca iti seamana, bine nu la fel de mult ca Ana

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

salut!
ne-am intors de la vaccin unde a fost foarte bine, nu a plans deloc si cu un bilant la nici 5 luni : 9160 gr si 74 cm .
la multe lunite fericite sarbatoritilor de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Miha m-am simtit bine la nunta doar ca spre seara imi era un dor nebun de ea si simteam o mila pt Karinuta, abia asteptam sa se termine seara si sa plecam acasa. Noi deocamdata nu simtim nevoia sa fim fara ea, dimpotriva simtim ca lipseste ceva cand suntem doar noi doi, nici nu imi vine sa cred ca inainte ne simteam atat de bine cand nu era ea.
Dana peste 9 kg la 5 luni????

Fetelor cred ca iese si la noi un dintisor, yupiiiiiii. Azi ma jucam cu ea si i-am bagat degetul meu in gurita si cand colo simt ceva, hopa, incercam sa ma uit dar nu puteam ca scuipa scotea limba, si am inceput sa ma joc cu ea si atunci ea deschide gurita si asa am vz ceva. Dar la mana se simte bine. Va zic eu zilele viitoare cum stam. Noaptea trecuta s-a trezit de 5 ori ceea ce este extrem de neobisnuit pt ea, chiar am crezut ca de la burtica cand colo ce sa vezi posibil sa fie acesta motivul. Ce bine ca se linsistete la tzitzi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Danaang, felicitari pentru bilant!
Cristina, felicitari pentru posibilul dintisor
Vladut a inceput sa creasca mai putin, adica in ultima luna a ajuns sa ia 250g , am ajuns la 8,250 kg, la inaltime nu am mai facut masuratoarea.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Tala: cruceste-ne si pe noi cu niste exemple hazlii asa cum stii tu sa povestesti Poate nu-i mai place pozitia, si Bianca s-a sucit iar si nu-i mai place intinse pe pat ci iar in brate, dar fara perna de alaptat sub ea, e mai bine daca sta mami cocosata
Monna: nush daca tare-i place Biancai in manduca ca nu vede asa bine, se tot suceste ba pe-o parte ba pe alta sa vada dar nici nu maraie cata vreme sunt in miscare. Daca i se face somn de la leganat insa maraie pana primeste tzitzuca, partea buna e ca desi imi ia ceva sa reusesc sa o mufez in manduca nu se vede mare lucru si am tupeu sa o port asa prin parc. Cum a fost la Chicago?
Happy: eu am decis sa iau direct de 74 cm din mai multe considerente. Vreo 2-3 sapt eu zic ca mai tine caldura, apoi mai am vreo 3-4 outfituri marimea 68 primite sau luate mai demult pt iesirile la munte. In plus, ea cum e mica si bondoaca nu vreau sa-i iau hainute fixe sa o stranga la burtica sau la maneci ca ea se enerveaza rau daca-i dau ceva stramt, iar jachetelele luate vreau sa le pot imbraca usor peste maneca lunga. Bine, body-uri cu maneca lunga am cateva 68, la astea nu sar direct la 74, decat la hainutele de deasupra la care se mai fura din marime. Si sper ca asa sa ma tina si la primavara Am luat inclusiv o bundita de iarna tot marimea 74 (ca e chiar faina si mi s-a parut ok la 46 ron), asta cred ca-i va fi chiar buna pana ajunge sa o imbrace.
Miha: sanatate lui Vladuc
Danaang: wow ce bilant
Cristina: felicitari pt dintisor! La noi deocamdata doar simptome, fara nimic suspect in gurita.

M-am mirat ca azi a adormit Bianca la 21:30 ca niciodata, dar s-a terminat minunea, ca deja s-a trezit, merg la mozoleala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Cristina, felicitari pt dintucul de pe 'drum'
Ronina, eu abia acum i-am bagat body 68.. cu maneca lunga (seara) si-s totusi maricele.. dar merg. sunt lungi si la maneci.. si mie tocmai aia nu-mi place.. sa ii indoi manecile
asa gecute, hanorace.. parca sa zic k am ceva ceva.. dar tb sa le iau la mana iar ca le mai uit. azi am scormonit in body si pantalonasi. i-am si scos din uz ce era mic.. avem deja o cutie mare mare plina cu hainute mici. deci.. ne-am facut mari domnule
Miha, cum mai e Vlad?
Mona... detalii?
Irina, e foarte bine asa cum e Maria. eu aveam alt stress.. ca Alexia e grasa (la 5 luni avea 7150g si 61cm). am cantarit-o zilele trecute si avea 7600g imbracata si cu pampers pe ea. deci e ok.. nu mai ia rau in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Irinaelena: uitasem sa spun, Bianca are atat (6.7 kg) acum la 6 luni jumate aproape si mie una mi se pare grasunica
Happy: inseamna ca e Bianca mai lunga la manute, eu i-am dat body cu maneca lunga marimea 62 acum vreo 3 sapt si ii erau deja scurte vizibil la maneci, i-am si scos din uz deja tot ce era 62, acum poarta doar 68 si de vara.

Mergi la inceput