Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 16

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Logic ar trebui sa nu mai mancam nimic.
Nu cred ca de la ficat se moare , dar fara a jigni sau supara pe cineva, cred ca tigara/alcoolul pot dauna direct sau indirect copiilor.
Si asa as bea o bereee. fara alcool, bineinteles.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ronina, eu nu-i dau nici o felie ei in manuta - i-o tin eu ;

Monna, noua pediatra ne-a spus ca daca nu are febra mare si daca nu are semne clinice serioase, un pic de raceala nu influenteaza deloc vaccinul si se poate face (dar poate depinde sid e vaccin).

Azi n-a mai fost ranz cu plansete...nici n-a mai bagat manutele prea des in mancare, nici n-am sters-o prea des, nici nu i-am dat apa pana nu a terminat de papat; apa nu e buna... dupa-masa i-am facut suc de mere: yammy! imediat a priceput cum se foloseste canita si cum se bea din ea ...smecherita fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

cred ca e chestie generala cu stersul la gura. nici Alexiei nu ii place. eu incerc sa adun cat mai mult cu lingurita si atunci cand nu se mai poate.. o sterg cu servetel umed. o curat bine la final. asa e f multumita
Dara, unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Ronina si eu ii voi da carne lui Euan. Mancam toti, mie, sotului si lui Finn ne place. Eu am o regula - daca nu imi place cum miroase cruda, nu imi place nici gatita si o arunc. Ultima data cand am luat pui de la supermaket am vomat cand am desfacut pachetul cu pulpe dezosate...Si erau proaspete cica, de cu 1 zi inainte, afar era rece inca. De atunci iau numai de la producator de la piata sau de la magazinul special unde au numai pasari de ferma. Are gust bun, pana si pieptul - eu nu sunt fan piept de pui - este bun si nu e atos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Cristina, 170 ron/8 sedinte. Da, in Sacele. Eu nu prea am remarcat gustul de arahide, ca il mancam cu orez si legume, dar am gustat acum, de curiozitate, din ce a ramas din marul Nataliei si parca simt si eu. Oricum, imi place la nebunie asa cum il facem noi. Am facut si dovlecei umpluti cu quinoa, branza, legume. Mmmmmm.....
Joana, a bagat-o putin, asa, o secunda, cat sa nu-si dea seama ce s-a intamplat. Ce misto sunt mocasinii aia fara talpa tare! Ma pun sa caut.
Ioana, se fierbe 7-8 minute. Se sparge cand e fiarta. Da, trebuie sa gasesti la naturisti.
Miha, nu prea m-am documentat... Acum incep sa caut carti scrise de nutritionisti si sa mai sitesc una-alta. Macar sa stiu sa aplic asa, ca idee, nu sa fiu extrem de riguroasa, ca nu ma tine. Dar sper ca macar acum la inceput, primele luni, sa incerc sa tin cont de ce citesc.
Acum vad ca a scris Cristina de quinoa.
Dorina, multumim! Faza e ca eu nu cred in presimtiri si chestii din astea si totusi m-am dus... Ceva ceva tot o fi...Cu reactia, nu m-am putut stapani, din pacate. Am tras cea mai mare sperietura din viata mea.
Diana, multumim! Da, adevarul e ca si eu ma gandeam ca ar ingreuna mersul bocancii aia. Cu stersul - idem si la noi.
Amy, multumim! Eu sper sa nu mai cada de la inaltime, totusi... Dupa patania ta, am luat si eu masuri suplimentare de protectie.

Ne iese si noua un dintisor. Cred ca asta e motivul pentru care s-a trezit noptile de saptamana asta iar dimineata la 6-7 e fresh... ca sa nu mai vorbesc despre cat de putin mai doarme ziua. Am vazut o urma gri (ma rog, nu ma pricep la culori, dar parca e gri) pe gingie, chiar unde ar trebui sa fie incisivul din dreapta mijloc jos. Cred ca asta o fi. Nu se simte inca taios. S-a uitat si o prietena de-a mea si ei i se pare ca ies doi. Of, sper sa iasa repede si sa n-o doara...



Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Venim si noi cu bilantul de 6 luni: 8,335 kg si 74 cm .
Am facut si vaccinurile ca l-a consultat mai amanuntit si a zis ca e ok, se pot face. Temp o avea de 37.8.
Se pare ca si la noi se anunta vreun dintisor ca-mi sta cu manuta in gura non stop si rontaie tot ce prinde. Am bagat degetul in gurita lui si se simte jos ca ar fi putin mai ascutit si tare. Asta noapte in una din treziri cand plangea i-am masat gingiuta si s-a linistit instant.
De-acum trebuie sa-i tot urmaresc temp ca e si cu raceala si cu vaccinurile si cu dintii

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

update: deja a ajuns la 38.5 si e tare marait, sa vedem cum o fi la noapte

La multi ani tuturor celor care azi (la voi) isi sarbatoresc ziua!
La multe lunite Anastasia si Daria!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

La multi ani, David de Tala!!! Sa fii sanatos si sa faci o superechipa cu surioara ta, Matilda!
La multe lunite si la multi ani, Rares Gabriel, Anastasia si Daria Andreea!!!

La multi ani si Mariilor, Marianilor copii si parinti! La multi ani si Mariei mele frumoase, destepte si iubite!!!

monna, sanatate lui Andi si tie, o fi reactia de la vaccin....sper ca sunteti bine acum amandoi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

La multi ani bebeilor ce-si sarbatoresc azi ziua numelui!
Sa fie sanatosi, voiosi si sa aduca bucurii in sufletele noastre!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

anca si la karina se vedea gri la dinte, acum este alb. abia astept sa se vada mai bine . stateam cu emotii la faza cu dintii ca cine stie ce plans trage si cand colo l-am descoperit intamplator.

Mergi la inceput