Bulgarasi de ian_feb2013, cap21

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Bubble, deci printesa ta sa transpormat in print!

20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Lorena, pup fata si bebicul! Cu siguranta avem nevoie de informatiile tale pretioase, mai ales ca vin din partea unei persoane care stie cu ce se mananca, dar si din cauza faptului ca ai trecut prin experiente traumatizante tocmai din pricina unor astfel de probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Neata fetelor!

Da da, la mine cu ceaiul, Mys! Indulcit cu miere te rog ...

Bubble, dar stiu ca nu trece oboseala...

Nici eu nu ma mai odihnesc de saptamana trecuta aproape deloc. Mi-e rau noaptea, tremur, visez numai politie, pompieri si salvare... mi-e foarte aiurea... Imi este greata in fiecare zi numai cand imi amintesc...
Nu v-am povestit :( Nu stiu de ce... nu am vrut sa va ingrijorez si era prea vie in mintea mea toata intamplarea. Am avut un accident de masina. Impactul a fost destul de urat dar ne-am dat jos din masina. Dar si mai urat a fost faptul ca ulterior a iesit un fum gros de la motor si sotul s-a dus sa deschida capota sa vada ce e. Si prost inspirat cum era el, s-a trezit in fata cu o flacara imensa si a inceput sa arda toata masina. El s-a ars pe maini, destul de rau. M-am chinuit zilele astea cu el, nu prea putea sa le foloseasca, se umpluse de besici cu apa, si medicul de pe salvare mi-a prescris un spray si un unguent. Asa il tratez in fiecare zi...
In fine... a trecut totul... Dar eu in continuare visez urat si cand ma trezesc imediat ridic capul de pe perna si fac altceva pt ca nu imi vine in minte decat intamplarea cu pricina care ne-a lasat fara masina si ... cu multe problemute. Important e ca noi suntem sanatosi si am scapat doar cu atat.

Va pup si va doresc o zi buna si linistita!


cu nazdravan (Edward) => 23+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Doamne, Elena!!! Groaznic! Bine ca sunteti amantrei bine!

20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Neatza feteolor la o cafelutza cu lapte ma bag si eu
Am fost aseara la gine si mia zis ca am o placenta pozitionata prea jos si sa stau cat mai putin in picioare si sa nu ridic mai mult de 3 kg, si sper sa urce mai sus.mia scos ferofolgamma ca ma constipa si mia dat captafer si ca, mg cu d3, si sa mananc multe lactate si branzeturi, si sa beau 3l lichide pe zi ca mia iesit urina cam rea si risc sa fac infectie...o sa ma chinui sa beau sper sa si reusesc.


UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 19+ CU +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggie_33 spune:

Multumensc Mena, si celelalte fete care v-ati mai gandit la mine si ati mai intrebat. Aseara am venit foarte tarziu de la doctor, am si stat o droaie acolo... Din pacate vestile mele nu sunt bune, sindrom hidropigen (lichid ascitic) in burtica crescut fata de sapt. trecuta,ficat hiperecogen cu ceva structuri. In rest este dezvoltat normal. Sunt doua sau trei cauze posibile, dar la fiecare sansele de dezvoltare si de supravietuire sunt relativ mici. Dar eu nu-mi pierd speranta. ma rog la Dumnezeu sa faca o minune.

Magda 18+
blogul meu

http://www.flickr.com/photos/25182350@N03/page5/

“I may not be totally perfect, but parts of me are excellent” Ashleigh Brilliant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Elena bine ca nu ati patit voi nimic si recuperare rapida ii doresc sotului.problemele cu rabdare se rezolva si ele.sper sa uiti repede intamplarea asta urata

UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 19+ CU +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Lidia, nici eu nu pot sa beau apa, dar imi storc o lamaie intr-o sticla de 2l (eventual putina miere) si pana plec de la birou o beau. Plus ciorbite sau ce mai beau acasa se fac vreo 3l.

20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Neatza fetelor!
Lorena si restul fetelor trb sa luam la bataita hormoneii astia de gravi mici si rai ! Toate informatiile de la voi sunt pretioase !
Elena imi pare rau sa aud asta despre sotul tau...sper sa se faca repede bine si Slava Domnului ca nu a fost ceva mai grav si ca tu si bebe sunteti bine!
fetele si bulgarasii


20+ cu

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Maggie ma sa fie bine bebele si cum ai zis si tu nu iti pierde speranta ca minuni mai exista tot raul spre bine

UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 19+ CU +

Mergi la inceput