**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu vreau cafea, aseara am fost cu mama la spital k i s-a umflat picioru s-a grabit knd traversa strada pe verde i-a troznit ceva la genunchi si acum i sa umflat si de abia merge

http://alinahandmade.blogspot.com/


Transmite-i mamei tale sanatate si recuperare rapida !
Ai aflat cand incepeti gradinita ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

...am trecut deja de 2000 de postari! Ma laud singura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Incepem pe 24 septembrie si au impartit salile care sunt mai mari cu pereti de rigisipsi unii copii vor trebui sa stea pana la 12:30 jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Ptiu...n-avem cafea.... Tot io-s de servici.... Raportez: sunt mai intepenita, iau tratament pe cale orala si popanala si ma unge omu' cu alifie...poate voi reusi sa scap de durerea asta persistenta . Luni tre' sa fiu o doamna fresh la deschiderea anului scolar.... Copilu'i cam trist, am recompensat-o cumva prin cumpararea unui ceas cu Hanna Montana pe care si l-a luat azi si la cresa, ca sa se laude la prietenele ei . Sper sa reziste zmucirilor...
Cam atat, ma retrag in carapace...e cam liniste pe-aici .

...voi stiti deja ca sunt prin preajma....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana nu fii trista sunt si eu pe aicima pregatesc de gradinita si sper sa inceapa mai repede, am aflat ca Delia e in grupa care o are educatoarea care a avuto anu trecut
Astazi este sarbataoare deci o las mai usor cu treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Dar chiar sunt singura in casutace tristete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Dar chiar sunt singura in casutace tristete

http://alinahandmade.blogspot.com/


Sunt si eu pe-aici doar ca am reusit cu greu sa intru pe DC . Am niste emotii pentru luni.... Alta etapa...I-am cumparat pernita noua insa nu i-am gasit pijamalute sa-i placa mai caut si astazi . Daca nu eram cu motorul gripat era simplu sa caut, cum sunt asa tzapanoasa o sa ajung foarte greu.... Pentru bucatareala in we am planificat ceva simplu fara sa fie necesar sa stau mult in bucatarie. Doamne, poate ma mai lasa in urmatoarele zile durerea asta sacaitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana si eu am emotii pentru ca Delia are probleme cu piciorusu stramba incaltamintea adica calca in interior.
Acum sa vedem cumj va fi, miercuri incepe si Delia gradinitafara haine fara incaltaminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana si eu am emotii pentru ca Delia are probleme cu piciorusu stramba incaltamintea adica calca in interior.
Acum sa vedem cumj va fi, miercuri incepe si Delia gradinitafara haine fara incaltaminte

http://alinahandmade.blogspot.com/


Si Bianca calca putin in interior cu piciorusul drept. Cand am fost mica am avut aceeasi problema si s-a rezolvat de la sine. Eu ii cumpar incaltaminte sa-i acopere glezna.
Bine ca incepe atunci !
Vrei sa spui ca "fara haine fara incaltaminte" noi, nu? Si permite-mi o gluma, nu cred ca cei de la gradi promoveaza nudismul....
Copilu' a plans cand i-a facut tati pozele de la rvdr de la cresa...of Doamne, ce greu o sa-i fie luni....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

e calda, calda va astept la o

Mergi la inceput