**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

nu pot sa spun decat asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Va ofer o fierbinte si sa speram ca intrati la o.
Astazi mergem la fabrica Danone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata si de la noi !

Azi e o zi plina de emotii la munci. Sa-mi tineti pumnii sa iasa bine si sa fie lumea multumita! Am de alergat si dupa amiaza am sedinta de la gradi. Si ca sa ma laud singura...sunt tare frumusica azi....

In privinta of-ului meu, caut sa ma linistesc si sa le iau pe rand incet, incet.

Alina, vizita placuta ! Sa ne povestesti cum a fost! Nu uita CV-ul...

O zi buna tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana iti spun daca sta Delia acolo 2 ore cu altii copii si straini ca ea de obicei nu sta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, o sa te orientezi la fata locului...poate o va interesa ceea ce va vedea....

Am trimis pe e-mailul comun ceva ffff...interesant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

e calda dulce si aormata,am fost ieri in vizita la Danone a fost interesant eu nu am putut vizita fabrica deoarece |Delia nu a stat cu mascotele si printesele.O vizita educativa
De astaqzi gatesc separat de ai mei parinti suntem separati cu totul, incepand de la detergent terminand cu mancarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Alina, multumesc de cafea ! Bravo, e un inceput...sper ca nu-si va baga nimeni nasul in oalele tale. Le gatesti si lor sau de asta se ocupa mama ta ?

Am scapat cu bine si de ziua de ieri.... Am fost si la sedinta la gradi, m-a apucat ora 18:00 pe-acolo... orice inceput de drum e dificil. 2 interfoane cu cod-uri diferite.... Programul e la fel ca la cresa, 7.00 RON/zi si de la 01.10 se mai scumpeste, 2 mese principale si o gustare; micul dejul la ora 09:00, nu prea imi convine pentru ca Biculina o sa fie acolo de la 07:00. Consumabilele la fel ca dincolo, vor 2 traistute, 1 la patut si alta afara la dulap, pernita, pijamale. Prin rotatie bidon de 5 l cu apa plata + pahare de unica folosinta. Va fi si un fond al clasei pe care-l vor stabili la urmatoarea sedinta, din care vor cumpara rechizitele necesare. Au wc-ul cu capac normal si trebuie sa le cumparam colacel reductor...nu o vad pe Biculina cum s-ar descurca sa se stearga la ppnutz sprijinindu-se in maini....
Eeeh, vom vedea...Luni la ora 09:00 deschiderea oficiala a anului .
si mai revin...mai am cateva chestii de rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Acum numai suntem separat iar la comun asta este sa vedem ce o iesi iar.
Noi inca nu stim cand incepem gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Irish coffee doreste cineva? Va astept...

Io-s suferinda. Mi s-a intepenit spatele. Asta-mi lipsea.... Asta-i din cauza sportului pe care-l prestez dimineata, Bica vrea sa o duc in brate pana la toaleta.... Offf ieri am facut comanda de flori pentru doamne...o caciula de bani...sumele sunt modice pentru fiecare buchet dar din moment ce merg la dublu cresa/gradi, totalul e.... Azi merg (sper sa ajung cu noada mea dezaxata) si la Carre4 sa cumpar un tort pentru asistentele de la cresa si sa vad ce-i mai cumpar Biculinei pentru gradi.
Cred ca maine ma buseste plansul la cresa..., m-am atasat de doamnele de acolo, cu bune, cu rele au trecut 2 ani.... A crescut copilu' , se imbraca singura...si eu stau si ma uit la ea cu "nostalgie"....
Am fost si pe la ai mei aseara...saracu' tata, parca nu mai are vointa...cand ma gandesc cat a patimit la viata lui , am incercat sa-l mai "inviorez" putin, sa-l conving sa-si faca exercitiile de miscare . Offff, cu DD inainte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu vreau cafea, aseara am fost cu mama la spital k i s-a umflat picioru s-a grabit knd traversa strada pe verde i-a troznit ceva la genunchi si acum i sa umflat si de abia merge

Mergi la inceput