**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

sunt calde si va asteapta la omica , mica.
Astazi am dus-o pe Delia la gradi si cand a vazut ca educatoarea ei e in alta sala nu a vrut sa intre si a inceput sa de a trebuit sa coboare educatoarea dp ea sa o linisteasca.

Am uitat sa va specific ca mi-a spus educatoarea ca rama care i-am dato cadou a fost cel mai frumos pe care l-a primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata Alina !

Multam de cafea ! Cred ca depasesc portia azi......ploua si e frig brrr...bine ca ne-a dus tati cu machineta la gradi . Va dati seama ca mai avem o saptamana si intram in luna Octombrie ? Doamne ce rpd trece timpul....
Si azi e vineri...tre' sa ma gandesc la bucatareala de we . I-a tras si Biaca o ca-si uitase acasa ceasul si inelul preferat....
Cred ca e cazul sa strigam catalogul...:
Tatiana, macar un ragaz de doo cuvinte.... Sanatate maxima !
Doinita, ati inceput gradi ? Ai gasit ceva ?
Nyny, voi cum mai sunteti ?
Magdalena, ce face Yari ? In rest sunteti ok?
Leyaly, hai vino, cand ai timp scrie-o vorba si pe-aici !
Ioana, Discordia !

O zi calduta !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Incerc sa vorbesc cu Delia astazi cand o iau de la gradi ca nu este bine sa planga cand nu o vede pe doamna ei educatoare ca este mare, nu stiu ce sa mai fac cu ea sa numai planga.
Eu am facut sos cu chiftele si ciorba de perisoare.
Astazi o las mai usor cu menajul si tot ce tine de acesta.In casa este foarte frig si numai pot stau in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, incearca in timp ce va jucati sa afli ce o deranjeaza de fapt la gradi. O fi ceva care o nemultumeste .
Eu in we fac ciorba de pui, tocanita de pui, friptura de porc cu sos de rosii si gogosi.
De maine vor fi iar 26 de grade. E culmea cu diferenta asta de temperatura .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Poftiti la ! Sunt fierbinti si aromate !

Eu ma simt cam naspa', ma doare in gat.... O fi venit mandra cu ceva streptocuci de la gradi . Ea vad ca nu are nimic, asa s-o tina DD.

Va doresc o zi minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna fetelor!
Am intrat rapiddd...sa va spun ca am gasit ceva...am 1001 treburi de facut...si tb sa bag si engleza intensiv.
Teo a inceput gradi...parca vineri tusea un pic...i-am bagat si eu de toate...si azi era OK. Sper sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi...ca eu tot prin Bucuresti voi fi.
Astea-s noutatile...
In plus, Teo merge la teatru (romana si engleza) si ceva pictura...la Palatul Copiilor.
la mamici si puiuti
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu am de facut si am avut si meditatii si Delia a jelit k nu e educatoarea ei in gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Doinita, felicitari ! Oau tocmai acolo? Iar naveta ? Carcaiashii sa se tina departe de voi !

Alina, si la noi e miorlaiala cand o duc de la 07:00 . Noroc ca tati a inceput prgramul mai tarziu ca nu stiu ce ma faceam cu in fiecare zi pe stomacul gol....

Vai ce ma doare gatlejul si capul si urechile...vai mama mea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu mai am putin si termin smotrul acum sa vedem ce voi mai face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

, ceai de musetel si tantum verde (asta-i pentru mine ). Ieri am fost lata-n pat, alaltaieri de-abia m-am tarat cu Bibilina dupa mine pana la cabinet, mi-a fost asa de rau ca pur si simplu nu puteam sa stau in picioare . Azi sunt mai binisor dar tot simt galcile in urechi parca sunt niste momitze.
In rest, Biculina a luat prima floricica de la gradi, a fost foarte incantata . Ieri au pictat si uitandu-ma la celelalte "opere" am vazut ca a fost singura care a folosit culoarea rosie . In celelalte desene predominau culorile gri, negru si verde inchis. Dc oare or fi ales copiii numai culorile acelea ?



Mergi la inceput