MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Brandusik si eu tot de aia imi cumpar, dar tot mai buna e a mea, facuta in casa. (ah si stau langa Paris)
Meniul de ieri:
MD (pe la 11) 2 felii de paine cu dulceata conforma,un iaurt 0% si o cafea
G: un mar
P/C (pe la 19): 1/2 pizza Monti

Azi:
Md: idem ca ieri
P: o bucata f mica de pizza aia
G: o banana
C: (visez la niste conopida gratinata cu soia, dar sa vad daca am timp)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena stiu ca cea nemteasca prima e si in Fr..ca si sora mea o manca la inceput..da cik nu-i place ca se strica la burta...ea sta in Gif sur Yvete (statia i mean)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Da, asa patesc si eu, cateodata, asa ca fac in casa. Dar de ce nu isi comanda paine Monti direct de la ei? Sau ea nu tine Monti ....
Nu sta departe sora ta , vezi in PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna seara!

m-am cantarit dimineata si aveam 70.2, cu toate ca joi aveam 69.3. Nu prea inteleg cum e cu diferenta asta de aproape 1 kg, caci am mancat conform tot we...poate retin apa, nu stiu.
azi am mancat asa:
MD: 2 patratele de cioco neagra.
pranz: salata verde cu ciuperci crude, sunca de curcan si parmezan
seara: ricotta, kefir, cascaval si sunca de curcan, cu sos de ardei verde.

Peste 2 saptamani particip la o expozitie si nu stiu ce meniu sa imi fac, sa reziste pe timpul zilei (sunt acolo intre ora 9 dimineata si 8 seara), sa imi tina si de foame. acolo e exclus sa gasesc ceva sa imi cumpar, caci au numai porcarii gen croissant, chipsuri.
Ma puteti ajuta cu niste sugestii?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena ea nu tine monti...desi la un moment dat era obsedata ca pusese kg in plus ca s-o oprit din sport..da o continuat sa manance ca atunci cand facea sport..insa incetul cu incetul a mai adoptat niste reguli monti..si chiar o reusit sa dea jos cand a inceput sa manance masa de fructe seara..fara numar fructe... si cand spun fara numar inseamnand si 2kg de nectarine...ca la ea se pare ca cel mai mult conteaza cantitatea sa se simta satula...dar pe parcursul zilei nu rontaia intre mese si nici fructe

ariel eu cand plec ashea pe drum sau nu imi pot lua mancare gatita...imi fac sanwich-uri...daca faci din wasa si pui ceva snitel si cas si pui tot sanwich-ul asta in staniol...intr-un fel sau altul se moaie wasa aia si spui ca mananci painea normala...sau poti faci briose cu rosii uscate si telemea eu am pus si bucatele mici de bacon. http://gastronomie.ele.ro/retete/Aperitive_--d1/Aperitive-cu-branza_--s36/Briose-cu-branza-feta-si-rosii-uscate_--r1461.html asta e reteta si trebe facuta din faina 50-50 tarate si integrala...is incercate de mine is ff faine...si mai imi iau banana la mine ca is destul de satioase...

ninha am gustat vinetele cu brinza...mey bune...desi am o mare senzatie ca nu le pot manca in zilele in care fac sport ca is cam grase si mi se va face rau...dar bune...ma gandesc cum ar fi cu muraturi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Brindusikule, eu nu-mi dau seama cum de ti-au iesit tie atat de grase. sa fi fost cascavalul ala foarte gras? oricum, m-am gandit acum ca as putea sa presar peste stratul de rosii niste taratza, ca sa iasa mai consistente.

ariel, si mie mi se intampla sa am fluctuatii de greutate. nu stiu de la ce, dar sa vezi ca daca renunti la masa de seara, sau o iei mai devreme, sau o inlocuiesti cu un fruct, isi revine imediat. o data am avut aproape doua kile in plus dimineata dupa ce seara am iesit la bere si am mancat niste bruschete cu peste (destul de grasute, deci total nemonti, dar, totusi, ele in sine nu aveau nici 300 de grame).

Ce mai mancam azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ariel, Ninha, vin cu sugestii de retete mai tarziu

Meniu azi:
MD: wassa cu Becel
P: salata de gulie, masline, rosii cherry si cascaval
C: quinoa cu ciuperci pleurotus si sos de soia

Mi-am cumparat ulei de floarea soarelui presat la rece. Are un miros grozav si e delicios in salate

Mai vin spre seara. O zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha...nush cums a explic..nu sta uleiul deasupra.....nush cum sa explic mi se pare grasa putin mai mult...dar e buna la gust

MD: paine tarate, jambon
G:nectarina
P: sanwich cu brinza si snitel de curcan
G: banana
C: vinete cu brinza a la ninha

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut

am intrat si eu in regimentul lui monti. Sper sa nu mai calc pe aratura.

Meniu de azi : MD cafea, strugure
P 2 oua cu salta de gulie rosii si telemea de capra
C nu stiu ca avem intalnire cu ardencele si sa vad cum ma scot

Ninha pentru gustarile tale ma gandeam la bilute de branza date prin patrunjel sau marar tocat o parte si altele prin boia. Ies super aratoase si foarte gustoase. In mijloc poti pune o bucatioca de ardei, de maslina sau de nuca inmuiata in apa.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Somleac, foarte faina ideea ta!

Mergi la inceput