Bv Adina! Hai Adriana77, Mari, Stella, Ramona!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_m51981 spune:

buna fetelor! Imi pare rau ca va salut asa tarziu ....
Va multumesc din suflet pentru toate urarile si gandurile bune...se pare ca m-au ajutat.
Am ajuns acasa si imi e tare teama ca grasanul sa nu se grabeasca...imi doresc din toata inima sa iasa cand il va programa dr la cezariana, gandul unei nasteri naturale ma ingrozeste..efectiv ma termina psihic(nu va sup pe mine cele care sunteti pro nastere nat)
Felicitari mamicilor si bebelusilor care au luat contact cu lumea exterioara..sa fie fericiti si norocosi si sa va aduca numai bucurii in viata! Adina bafta maine! Va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Adina, maine bobocelul tau va deschide luna septembrie!Doamne ajuta sa mearga totul minunat si sa ai un bb sanatos, mancacios si care sa va lumineze viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

buna seara si de la noi,

ma iertati ca am lipsit, m-am molipsit de la cineva cu umblatul, nu spun cine.Am fost la cumparaturi de pe la 4 pana la 10.30 seara.Sper sa nu se supere burtica mea,i-am promis ca ma cumintesc de maine.Am mai luat cate ceva pt casa din ikea,salteluta pt patutul, 2 biberoane mici.

azi am schimbat si noi saptamana, am ajuns la 34, Doamne ajuta inca 3-4 si rasuflu usurata.

Kytana:cum mai esti cu candidoza? eu am ajuns la polyginax ovule, acum e ok, cred ca si Stella zicea de ele.

va pup pe toate fara exceptie.
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna,

Am intrat la apel si ca sa o sustin pe Anidaz!!!!!! Sa fi tare mamico!!!!!

Bob, am vazut minunea ta, e superba!!!!!!!!!!!!! Sa creasca mare si sanatoasa!!!!!!!!!!

Trebuie sa iau si eu de unbdeva un numar de telefon ca simt ca nu mai e mult. Acuma seara am inceput sa am iar contractii si dureri in spate si burta. Sper sa stea inca bebe, dar mai vedem...

PUPICI

Mami de fetita cu fundita Maria si 36 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Neataaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va vine sa credeti ca am dormit neintoarsa cu o singura trezire pentru mers la baie?Ca mie nu-mi vine,cand a sunat ceasul acum nu stiam de ce suna ,as mai dormi,dar mai am de facut cate ceva prin casa,
Va intra o prietena sa va tina la curent cu vestile despre mine si bebe.
Las si eu niste agitate pentru orice eventualitate pentru urmatorii bobocei pe care-i voi rata

Hai bobocei!

37+

AMR 1 ZI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Doamne ajuta Adinutza, sa decurga totul cat se poate de linistit si frumos si sa stii ca noi suntem alaturi de tine!!

Hai Adina!! Haide Mihneaa!!

Pup fetele! Fug sa termin de facut pandispanul, apoi va astept la o feliuta



35+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Mercic de intrebare mami.ilinca. Sincer habar nu am pentru ca eu simptome decandidoza nu am, doar secretia care nu imi dau seama daca e normala au ba.Am tot cautat pe net, dar ce arata acolo e ingrozitor Cred ca de asta am fost si curioasa sa ma uit cum arata madam pe interior

Avand o secretie ceva mai abundenta, eu sunt f sensibila si ma oparesc, cum se umezeste un pic slipul sau absorbantul zilnic simt un disconfort de mor, care ma jeneaza si imi da o senzatie de mancarime [mai in fata..cum sa zic..adica nu spre vagin...]Mi-e tare jena sa va explic In rest alte simptome nu am, nu miroase, nu nimic. Mananc ceva usturoi crud si iaurt, am inteles ca este cel mai bun remediu.

Luni cand ma duc pentru recoltare de pe col, rog sa mi se faca si o analiza pt candidoza.

La tine/la voi, cum se manifesta?

Uuu Carina, inca putin a? Hai, nu te pun inca in titlu poate bobocelul mai sta un picut in burtic, ce zici?

Paula, daca esti bine, eu ma bucur sa te vad prezenta Multa sanatate cu maseloiul, eu nu suport de niciun fel durerile de dinti, deci toata compasiunea mea catre tine pleaca

Mari, cat ma bucur ca totul a fost in favoarea ta! Hai nu te ingrijora, sigur bebe va fi cumintel pana la cezariana. Si nu e nimic de suparat, fiecare are temerile sale si trebuie inteles, nu?

Inca nu va invit la nimic spectaculos, astept pandispanul (evident ca mi-am facut paine prajita cu unt si miere - daca vreti, sunteti invitatele mele!)



35+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Adina, super ca ai putut sa dormi. Agitam motatele si ne rugam ca totul sa decurga bine. La pranz cand mai intru din nou sa gasesc vesti bune, da?

35s6zile

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Gata tot ce mai aveam de facut ,intru la dus si plecam,sa ne auzim cu bine!

37+

AMR 1 ZI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Adinutza Doamne ajuta sa decurga totul bine si sa auzim numai vesti bune!
Sansb si pe tine! am vazut ca si tu trebuie sa nast tot azi! te asteptam cu vesti bune!
fetele cu candidoza....eu am avut scurgere abundenta,dar nu mi-am facut griji,deoarece mi-a zis asistenta de la ambulanta (cand mi-am facut internare pt concediu medical) ca este normal sa am mai multa ca de obicei.am inceput sa-mi fac griji din momentul in care am avut mancarimi de nu mai stiam ce sa fac...m-am spalat cu ceai de musetel,de coada soricelului si de galbenele (nu amestecate), dar nu in interior,ca nu stiam daca fac bine.dupa spalare,ma simteam mai bine. am avut noroc ca dupa vro trei zile am avut programare la dr si i-am spus de problema mea. mi-a recoltat secretie,mi-a facut analiza pe loc si mi-a spus ca am o ciuperca,dar nu mi-a spus ce anume si mi-a dat sa-mi fac spalatura vaginala cu un litru de ceai de musetel cu o lingurita de bicarbonat si dup-aia sa-mi introduc o crema (era bagata ca intr-un fel de siringa) si mi-a zis sa nu ma spal intern 7 zile. miercuri merg iar la el si probabil imi va face iar lama sa vada daca mi-a trecut. sincera sa fiu,nu mai am mancarimi. sper sa fie totul bine.
in legatura cu cotizatiile pe la medici si asistente....eu am zis ca le dau in functie de cum se poarta cu mine. daca ma lasa sa ma chinui si nu ma baga in seama,sa nu se astepte sa-i imbogatesc! nu ma scot banii din casa si am ce sa fac cu ei...
va pe toate si va astept numai cu vesti bune!

Mergi la inceput