PINGUINII delibereaza - capitol interimar(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Mai, te-as felicita pt aniversare, dar dupa hintul tau si daca spun doar felicitari, si daca spun la multi ani inainte tot sadic suna

eu ma chinui cu recapitularea ca in 11 oct am entrance examination pt minunea de CMA si am si o emotie mare mare mare pt un eveniment de maine.... asa ca nu prea am stare de fapt; si nici mintea nu-mi sta la carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buflea, daca zici "prea multi", asta inseamna, dupa standardele mele, de la 15 ani in sus. Si eu m-am confruntat cu aceeasi dilema ca si Aquai, dar o depasesc acum si o sa va urez multi ani inainte, pentru ca stiu ca tu ai simtul umorului. Si sa sarbatoriti cu drag.

Eu de raportat... n-am nimic deosebit. Sunt bine, pentru ca nu "sunt" rau. Ma straduiesc din rasputeri sa tin pasul (nu ma intrebati cu ce).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok - trebuie sa bag disclaimer ... cand am spus "prea multi" nu se refereau la el ci la statutul de a fi casatorit in sine ... pai daca stiam eu cum e si ce inseamnaaaaa, ma maritam mai tarziu , I mean, si mai tarziu decat am tot amanat-o pana m-au strans toti cu usa . Se pare ca aveam eu o intuitie

Multumesc fetele, va doresc si voua dublii decat ai mei, si aveti incredere, ca e o cifra considerabila .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buflea, eu, una am priceput ca de fapt tie ti-e drag de el. (dealtfel ai si admis, nu departe in urma, lucrul asta). Eu sunt convinsa ca, in ciuda statutului de care te simti incorsetata, iti traiesti si tu particica ta fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Buflea aniversare placuta! Mai multi decat te asteptai nu?
Pfiu, bine ca ti-ai revenit, ca m-ai speriat cand te-ai intors din tara

Salutare la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Multumesc inca o data ...

M-am interesat sa vad unde imi este diamantul si am primit un "dinner out" sambata seara ca azi am "back to school night" adica sedinta cu parintii la scoala.

Eh ! Ce sa spun, sunt modesta, ma multumesc cu putin .

Mai vroiam sa va spun ca ascult acum noua carte a lui Emily Giffin - Where we belong - care imi place teribil. Pe langa faptul ca este o carte foarte bine scrisa, este si extrem, extrem de bine citita.

Emily Giffin este cea care a scris seria aia cu "Something blue" , "Something borrowed" ...etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu sunt ocupata cu clasa I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea daca actiunea 'cuibul de viespi' s-a desfasurat pe jumate fata de cum ai povestit tu cu talent... si tot a fost un scenariu demn de film
de viata ...bate filmul

oh.. si noi cu prima zi de gradi la copilul Andu
am zis ca la nr2 e mai simplu..da de unde
oricum sunt mandra de Teo care si-a asumat singurel rolul serios de frate mai mare, il ia pe dupa umar prieteneste si ii zice
'hai mai Andu...sa vezi tu ca peste una doua saptamani nu o sa vrei sa mai mergi acasa cand vine mami sa ne ia... asa am facut si eu'



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Melodia...unei veri tarzii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buflea... La multi ani pentru aniversarea casatoriei... cu multa fericire si iubire. M-am distrat maxim la "operatiunea cuibul de viespi". Iti trimit eu un borcan de zacusca... abia le-a pusa mama in camara acum 2 zile.

Alinuk - ce dulci sunt baietii tai. Super ca sunt impreuna la gradi si vor avea grija unul de celalalt . Acomodare rapida lui Andu desi cu Teo alaturi si la cat de bine stie sa-l imbarbateze... nu cred ca va mai dura mult.

Aqai - m-ai distrat cu "unda verde la tranta".Nasol ca-i copilul sicanat de coleg. Musai sa te duci sa reglezi tu problema cu teacher-ii

Si noi am inceput clasa O... la fiu-meu in clasa deja s-au incaierat 3 copilasi... unul dintre ei l-a instigat si pe-al meu la "lupta" da' Nicolas i-a spus sa-l lase in pace. Acu' mi-e si frica sa il supere vre-unul si pe-al meu ca m-am uitat la baieteii din clasa si-al meu e cel mai inalt... din 9 cati sunt vreo 7 sunt cam cu un cap mai scunzi decat prajina mea. Tacxu a zis ca o sa-i faca el "instructajul" de s-o da vreunul la el... cica sa-i zmotoceasca un pic si sa-i propteasca de-un perete. Da' eu sper sa nu fie cazul si puradelu' sa "impresioneze prin statura"...e drept ca-i doar inalt si pt ca-i slab nu-i fioros nicicum

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Raportez:

M-am trezit acum cateva zile cu o pregnanta dorinta de ceva. Nepalpabila, misterioasa, ascunsa adanc in hatisul gandurilor si al organelor mele de simt. Nu stiam cum s-o numesc si atunci i-am zis simplu: Zugraveala.

Si cum ma furnica tot corpul de nerabdare primul impuls a fost: actioneaza ce mai astepti?
Am ascultat de al doilea impuls: intereseaza-te pe la Know-how mai intai sa vezi cu ce se mananca.

Se mananca al naibii de greu. Asa ca m-am lasat prada primului impuls.

Incep la sfarsitul saptamanii viitoare. Doar eu si cu 2 zugravi.
Doamne cat o sa fie de munca!

Dar totul va fi facut in numele unui scop nobil. Va fi cadoul meu de Craciun pentru Celcesforaie. Sper ca il va inlocui cu brio pe medaliatul cu argint Allure Homme Edition Blanche by Chanel.
Va fi tot un fel de Allure Home by Vivi.

Sper ca nu cumva, printr-o regretabila eroare, protagonistul cadoului sa citeasca pe aici.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput