Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mami histamina, multa sanatate, fericire si multe impliniri, multi ani sa te bucuri de strumful tau si el de tine


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

mami histamina, multa sanatate, fericire si multe impliniri, multi ani sa te bucuri de strumful tau si el de tine


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012


La multi ani si de la noi.

Palomina felicitari ,nu cred ca am apucat sa te felicit pt sarcina,si daca da felicitarile duble nu strica.

Noi suntem OK,maine facem ROR-ul(azi de fapt);sunt in plin proces de conservaraie pt iarna,sunt in continuare in cautare de job (si inca nimic ) fii-mea face niste crize de zile mari cand nu-i dau ce vrea si cand vrea ,o las in pace mare parte din situatii si-i trece dar mai am momentele mele cand ridic si eu tonul si iese mai rau.In una din zile dupa ce a tipat si m-a enervat a rupt o bratarica(intamplare a fost) si a avut de comentat"Vai mie ce-am cufut" si am izbucnit imediat in ras,si de atunci a prins smecheria si de cate ori intinde coarda incepe cu "Vai mie..."
Si mai stie una"Doaie butica...veau batze" cand nu mai vrea sa mearga.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Neata!
Dau o .
Am inceput serviciul, stau cam rau cu timpul.
Palomina felicitari .
Histamina, la multi ani!
Si Ducu cand nu-i convine ceva pune mana la burta si spune "doae buta" la inceput m-am speriat apoi am vazut ca-i teatru.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

mami histamina, multa sanatate, fericire si multe impliniri, multi ani sa te bucuri de strumful tau si el de tine


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012


La multi ani si de la noi.

Palomina felicitari ,nu cred ca am apucat sa te felicit pt sarcina,si daca da felicitarile duble nu strica.

Noi suntem OK,maine facem ROR-ul(azi de fapt);sunt in plin proces de conservaraie pt iarna,sunt in continuare in cautare de job (si inca nimic ) fii-mea face niste crize de zile mari cand nu-i dau ce vrea si cand vrea ,o las in pace mare parte din situatii si-i trece dar mai am momentele mele cand ridic si eu tonul si iese mai rau.In una din zile dupa ce a tipat si m-a enervat a rupt o bratarica(intamplare a fost) si a avut de comentat"Vai mie ce-am cufut" si am izbucnit imediat in ras,si de atunci a prins smecheria si de cate ori intinde coarda incepe cu "Vai mie..."
Si mai stie una"Doaie butica...veau batze" cand nu mai vrea sa mearga.







:)))) ce santajista ai acolooooo!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Otilia, merci de incurajari cu siguranta o sa ma simt usurata cand o sa i spun sefului si sunt sigura ca se va bucura pentru mine. Doar ca mi e mie rusine ca il incurc....

Rubia, multumesc de felicitari



mami de Antonito din 18 august 2010 si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

Histamina, te felicit si aici, La multi ani!

Otilia, ohoho, da ce se mai vede burtica, numai ca seful meu e tot plecat din iulie incoace si de aceea n-am apucat sa-i spun.

Mi-am luat rezultatele pt tiroida. Se pare ca mi-am normalizat secretia de hormoni, e in intervalul de referinta. Martea viitoare am programare la endocrinolog si nu stiu daca sa continui tratamentul sau sa-l intrerup pana ajung la medic.

Eu azi plec iar la tara. Sambata la noi se sarbatoresc sf. mucenici Adrian si Natalia. Deci avem petrecere cu invitati, tort si tot tacamul.

Va doresc un w/e linistit.

Mamica Nataliei, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

CrisSN, intreaba dr. de fam., in bolile tiroidiene tratamentul nu se intrerupe brusc; se reduce doza+se repeta analizele. Sa dea DD sa scapi de tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

azi sunt libera toata ziua

de dimineata am dus-o pe Isa la gradinita cea noua, a fost succes total! educatoarea ei nu era, erau in schimb altele doua tare de treaba, atata au alintat-o pe cretulina mea si-o mai admirau cat e de frumoasa . la intrare in sala s-a aascuns dupa picioarele mele, dar de acolo pandea sa vada copiii si sala . in urmatorul minut era calare pe o moto printre ceilalti copii, apoi au iesit toti pe terasa, moment in care am profitat si am plecat. azi nu am lasat-o si la mancare, de maine intram in program normal. de pampi nu a schimbat-o ca nu a facut nimic, eu am dus-o cu pampi ca nu stiam cat se vor ocupa de ea azi...

in alta ordine de idei, ieri am lucrat exact unde am lucrat eu prima zi in Spania, mi s-a parut asa ciudat acum . dar mai usor . azi urma sa merg tot acolo, a mers doar Florin. partea cea mai misto e ca trebuia sa merg dupa-amiaza dar, cum locul asta e mai departe, nu are cine veni dupa mine . asa de fain a fost azi, m-am trezit la 8, mi-am baut in liniste capuccino, am trezit fetele, am lasat-o pe Isa la gradi, ne-am oprit la micul dejun pe terasa eu cu Maria, am rezolvat cateva probleme administrative, am recuperat niste bani pe care uitasera sa mi-i vireze in cont, am luat puiutul mic, am mancat toate trei si acum avem liber o jumate de ora, dupa care incerc s-o culc pe Isa ( nu stiu daca-mi iese, de o saptamana n-a mai dormit la amiaza!). apoi vreau sa fac niste sarmalute ca n-am mai facut cred ca de la Pasti si ciuperci cu branza la cuptor. cand se trezeste Isa mergem in parc, ca nici pe-acolo n-am mai cam fost . si gata, e seara imediat!!




Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Histamina La multi ani!!! Multa sanatate si liniste sufleteasca

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

asa-i ca m-am bucurat prea tare si prea repede?? tocmai m-a sunat sefuŽ ca dupa-amiaza vine sa ma ia la lucru . moooor! dar tot e mai bine asa, uitasem deja ca am programare marti dimineata pentru analize si in 5 oct la gine... asa ca mai bine merg azi si profit de inca alte doua dimineti in curand


PS: paula, n-am asteptat sa iei bota la mine , m-am dus singura si mi-am facut programari la dr (dar tot cu gandul la tine )


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput