Aradence DC (175) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Uau Gabi ce peripetii ati avut...draga de ea

Io-s disperata M-am ingrasat inuman de rau De aprox 3 sapt nu mai fumez si am luat proportii...cred ca m-am ingrasat vreo 5-6-7 kg Ma incap blugii dar nu va spun cum mi se revarsa burta Asa ca cura de slabire si ma reapuc de alergat pe mal ca nu se mai poate...mi-e greata mie de mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Clauditzo succes in lupta cu kilogramele si spor la alergat!
Gabi unde-i Ioana la scoala? Maia e clasa pregatitoare la Ghiba Birta si-i place foarte mult.Zice ca-i mai fain decat la gradi!
Miha, in legatura cu otitele noastre seroase , inca ne luptam cu ele! S-a refacut dupa cea de la sfarsitul lui iunie, i-am facut din nou audiograma si a iesit bine, dar chiar inainte de inceperea scolii a facut din nou otita seroasa. Am fost si la Andron, si el zice ca din cauza alergiei are probleme cu otitele si ca nu rezolvam nimic daca scoatem polipii! Suntem deci cu tratament homeopat pentru alergie momentan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico,,la Pedagogic e Ioana. Nu i-a placut pentru ca erau desene pe pereti, langa clasa mai au o sala de joaca, unde au covor pe jos, si canta Cutiuta Muzicala, deci ca la gradi.
Sanatate bolnaviorilor de otita.
Care veniti azi la pedalat? Noi mergem toata trupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Noi am fost la pedalat. Ale a picat rupta, a adormit din mers, niciodata nu a adormit asa.Am mers din Micalaca pana la Teatru, apoi traseul biciclistilor si inapoi in Micalaca.

Gabi am pus o poza cu voi fetele pe Fb, sper sa nu te superi. Felicitari pentru premii.
Cine a mai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Nico, la Ghiba e Maia? Si noi ne gandim sa o dam pe Mara tot acolo anul viitor.
Eu tot fara prunci inca o luna, mama denaturata....

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Diana, merci de poza. Cum sa ma supar? Chiar a fost o surpriza placuta! Nu te-am vazut cand ai facut poza, doar pe Florina am vazut- o in zona aia.
Cristina cu gemenele a mai fost.
Si ai mei au cazut lati. Noi ne-am mai abatut si pe la Perla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Salutare si de la noi,

Nu am vreme de nimic, de aia nu mai scriu, am vrut numa sa va spun ca la noi inceputul scolii a fost ok, avem invatatoate tanara, este doar de cativa ani in invatamant, dar la sedinta cu parintii mi-a placut tare mult cum a vorbit si ce ne-a spus. Sper sa nu ma insel, dar eu zic ca va fi bine. La Bogdi ii place de ea, el si inca un baietel sunt cei mai mici (6 ani), ceilalti 7 ani sau 7 jumate si sunt 20 de copii in clasa. Bogdi s-a facut remarcat inca din primele 2 zile, tot cu mana pe sus a fost si s-a cam lipit deja de doamna. Am nimerit o clasa super, nu mai trebuie sa facem nimic la ea, au bancute din pal galben cu albastru, parchet, geamuri, dulapioare, etc. Tot este facut asa ca nu am dat bani decat pt. caietele speciale si fondul clasei. S-a stabilit pe toata scoala ca nu este o uniforma standard, dar copii trebuie sa poarte bluze/camasi albe si cravate sau esarfe albastre. Cu albul nu ma impac prea tare, dar asta e, am luat cred o duzina de bluze albe ca se vor murdari cam repede zic eu.
In rest nimic nou, mult de lucru, oboseala adunata la greu, sper sa ajung la zi cu toate ca sa pot sa imi intru in ritm cu toate.

Va pup.


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, gata santierul?
Ma bucur ca Bogdi s-a acomodat la scoala.
Unde ai gasit bluzite albe?
Mie imi trebuie pt. Dragos camasi albe sau bleo ca ei au vestuta si cravata bleumaren la uniforma. As cumpara bluzite gen tricou polo cu maneca lunga. Mai avem de anul trecut, dar sunt la limita ca marime si vreau sa-i mai cumpar 2-3 bucati.

Va doresc o duminica placuta tuturor!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na bine ca mai dati si voi un semn de viata.

Flavia cat aveti fondul scolii? Si noi am avut totul facut in clasa.

Am fost la parastas, sunt rupta ca m-am dus mai repede sa stam si la slujba si Ilinca m-a alergat ca la pregatirea pentru olimpiada. La un moment dat si pe preot la busit rasul la ce sprinturi faceam. Am avut si o altercatie cu o enoriasa crizata care mi-a zis ca acolo nu-i gradinita sa se distreze copii mei

M-am intalnit cu Relusha dar nu am apucat sa vorbim prea multe ca ea a plecat mai repede ca nu mai aveau stare picii ei.

Diana si Tudor sunt ingrozitor de tristi, ufff dureros de tristi. Tudor nu mai este nici pe departe copilul neastamparat pe care-l descria Moni, a atat tot timpul lipit de Ghitza sau de bunic, Diana nici nu a vrut sa intre in biserica si a plans intr-una sub diferite pretexte. Nu mai stiu ce sa va mai zic.

Duminica frumoasa va doresc.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac


Diana si Tudor sunt ingrozitor de tristi, ufff dureros de tristi. Tudor nu mai este nici pe departe copilul neastamparat pe care-l descria Moni, a atat tot timpul lipit de Ghitza sau de bunic, Diana nici nu a vrut sa intre in biserica si a plans intr-una sub diferite pretexte. Nu mai stiu ce sa va mai zic.

Duminica frumoasa va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!


Offff, ce trist!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput