Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Didi eu am scapat de chist de 4,4cm cu ceai de coada soricelului, am baut cate 3-4 cani pe zi si luna urmatoare la eco nu il mai aveam, dar imi era si greata de atata ceai.
Ti-a zis sa faci ceva special dupa chiuretaj? Antibiotic?
Cata pauza ti-a zis sa faci? Pauza totala de sex si pauza sa nu ramai insarcinata?
Deja se anunta sexul bebeilor pe aici, ce frumos, eu azi am fost la biserica si am stat de vorba cu un parinte la care merg des si mi-a zis ca o sa se intample si la mine, sa sper ca o sa fie bine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Pony ,felicitari pentru fetita, ma dau pe langa tine,poate se ia si la mine printesa

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Mihaela,iti doresc din tot sufletul sa ramai repede insarcinata si sa iti vezi comoara
Cand ai voie sa incepi antrenamentul?


de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu nu mai am stari de rau noaptea dar ziua ma termina,mai ales ca lucrez in picioare 8 ore + drumul pana/de la servici, si cand ajung acasa as vegeta,bineinteles nu pot, am program de parc si asa mai departe(cine mai are copilasi stiu)si am impresia ca nu o sa mai rezist mult...Bineinteles ca de mancat nu se pune problema,oricum daca reusesc sa mananc, mananc degeaba...

voi cum va mai simtiti?

pe toate

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Mihaela,iti doresc din tot sufletul sa ramai repede insarcinata si sa iti vezi comoara
Cand ai voie sa incepi antrenamentul?


de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+


Inca nu stiu, pana nu imi vine menstra nu am voie nici contacte sexuale iar dupa aia am impresia ca inca 2 luni protectie, inca nu am vorbit asta cu doctorita, astept sa rezolv problema care o am acum si sa fiu sanatoasa tun apoi incep iar antrenamentul.Nu mi-a iesit nimic la secretie, nici candida nici nimic, duminica ma duc iar la spital sa ma vada doctorita, laboranta spune ca din cauza protectiei cand am luat-o cu antibiotic acum nu iese la analiza dar ea este prezenta.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Mihaela

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Buna burtici, ce faceti?
Am mai recuperat si eu acum din urma......
Pony, felicitari pt DT bun si pt fetita, sper ca a mai trecut raceala

Baby kiss, felicitari pt inimioara, concediu placut. Pt carte am facut comanda pe site, la Curtea Veche. A fost vreo 32 de lei parca.

Felicitas, poate ca bebe e prea mic inca sa se vada coloana, sau poate ar trebui sa repeti eco in alta parte.

VeveMaria, bine ai venit! Sarcina usoara si la termen




13+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Didi, imi pare foarte rau , iti doresc multa putere si sa iti indeplinesti visul cat mai curand.

Ioanact, hai cu testul pozitiv. Legat de testul de sarcina, eu aveam deja beta hcg pozitiv, dar a doua liniuta de abia dak se vedea...
Multumim de linkuri, f. utile, o sa le printez.

Cosminutza , Nicole, Rosanne, felicitari de eco

Katy, felicitari pt DT bun, si eu cred ca mamicile simt cel mai bine ce e bebicul din burtica

Mihaela

Azi am primit rezultatele la DT si e ok, m-am linistit in sfarsit.



13+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela , iau antibiotic ciprinol 5 zile. Fara contacte sexuale 1-2 saptamani. Doctorul meu a zis ca avem voie sa incercam iar peste minim 3 luni, preferabil chiar 6, dar macar 3.

Codita soricelului, am bagat la cap

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Fetelor, va citesc cat de des pot, dar am plecat in concediu si nu prea imi fac timp de net.

Mergi la inceput