Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burticute!
Katy felicitari pentru DT bun si pentru ca ai scapat de moderare. Asa arata eco uneori 28 februarie , altadata 2 martie si uite ca exact pe 1 martie a venit, primul bebelus din maternitate pe acea luna.Sa fie numai sanatosi, data nu conteaza.
Didi suntem alaturi de tine. Bine ca ai scapat de hopul cu chiuretajul. Multa sanatate si un test pozitiv cat mai devreme.
Rosanne, Nicole felicitari pentru eco bune!
Te inteleg Ioanact mai ales daca esti departe de oras si cu 2 copii. Nu-i usor.
Va pup pe toate, o zi foarte frumoasa sa aveti!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Katy si eu la prima sarcina am mancat f putin si am si slabit in primele 4 luni dar nu din cauza greturilor ca nu am avut.Acum e total invers:mi-e rau de mor daca nu mananc si mi-e si mai rau dupa ce mananc.Nu mai stu ce sa mai fac,am zis sa mai sar peste masa de seara sa nu ma ingras foarte mult.Acum mananc gustari din fructe si morcovi in loc de dulce,mai pacalesc si eu organismul :)(cand merge)Mi-e tare frica de kilogramele acumulate in sarcina,am prietene care nu au mai dat jos surplusul ramas plus ca te misti mult mai greu daca pui mai mult pe tine.
Felicitari pentru DT,e foarte important sa iese bine!



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Asa este Arianna trebuie sa ne hranim cat putem sanatos, fara dulciuri daca se poate. Si eu m-am ingrasat in sarcina 23 kg, dupa care minimul la care am ajuns a fost sa am 9 kg in plus fata de cat aveam inainte de sarcina. Norocul meu ca sunt inalta si nu se vede asa tare, dar cel mai frustant este sa ai o gramada de haine pe care sa nu le mai poti purta.De asta sunt frustrata si nu de cum arat. Masajul anticelulitic face minuni, nu stiu daca este permis in sarcina daca este facut cu o crema adecvata.
Eu intotdeauna am fost ambitioasa si am avut un metabolism foarte bun, dar un copil te schimba din toate punctele, plus ca nu mai ai atata timp de sport,poate numai daca ai cine sa te ajute. Dar la mine nu a fost cine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Multumesc fetele. Luni am morfofetala. Nici eu nu tin sa se nasca intr-o anumita zi dar m-as bucura sa stea in burtica pana in martie. Cu candida asta imi este tare frica de o prematura.

13+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna buburuze,
Didi imi pare rau
Eu am fost azi la un eco scurt si se pare ca e fetita.Sper sa ramana asa pana la sfarsit.Au inceput sa ma lase si greturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari Pony pentru fetita,se zice ca,daca iti spune de la inceput ca e fetita exista foarte mici sanse sa se mai schimbe ceva :))

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Pony pentru fetita!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Katy,stai linistita,cica toate avem candida in sarcina.Eu la sarcina trecuta nu am luat nimic pentru ea,mi-a spus dr ca oricat incercam sa tratam,nu se prea poate datorita schimbarilor hormonale.
Ai sa vezi ca va fi bine si bebe va veni cand va fi pregatit :)

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Katy, zau nu ai de ce sa te stresezi in legatura cu candida, mai zic o data. Nu influenteaza cu nimic sarcina. Si la sarcina cu Aida am avut, si atunci a fost chiar nasol, aveam o secretie ce ma deranja teribil. Dar a fost ok, nu a avut nici o influenta asupra sarcinii.

Sunt lucruri mult mai nasoala decat candida, asta e nimica toata...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Eu acum nu stiu cum sa scap de chistul de pe ovar, care nu s-a micsorat deloc. Are 5.5 cm, doctorul zice ca nu e de operat si sa vedem cum evolueaza dupa ce imi vine cm. Dar cred ca trebuie totusi sa scap de el inainte sa raman iar insarcinata...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput