Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrya spune:

gabrya cu DPN:14.03.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Nicole, incerci degeaba cu henna caci nu acopera firele albe, daca poti mai bine mai asteapta pana la 14s si apoi vopseste-te

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Gabrya scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare; scrie orice

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna seara, burtici!

Eu azi am facut bitestul si astept rezultatele cu nerabdare. Din punt de vedere ecografic bebe este f bine si avea un chef nebun de distractie. Atata a sarit si a facut la giumbuslucuri...sunt topita dupa el. N-a vrut sa ne arate ce are intre picioruse inca dar nu conteaza, e perfect oricum.
Scuzati-mi exaltarea insa sunt fascinata de el!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!!

Bun venit noilor gravidutze,sarcini usoare si bebe sanatos!!!

Ieri am avut intalnire cu buburuza.E totul bine,i-am vazut mugurasi de la manuzte si picioruse si chiar s-a miscat dragul de elUrmatoarea intalnire abia pe 4 si cred ca facem direct triplu test.Sper ca am retinut bine ca eram atat de fascinata ca nu prea auzeam ce zice mediculIeri am experimentat primeleAm avut o zi groaznica.Vad ca azi am fost ok,bine cu greata de zi cu zi,dar macar pot sa mananc ca ieri nimic nu a intrat

Si eu am ceva fire albe dar daca de aproape 3 ani nu m-am vopsit acum nici atat nu ma vopsesc.Nu stiu ce sa zic,sunt femei care s-au vopsit si nu au patit nimic dar totusi e mai prudent sa se asptepte pana in trim 2.

Cand am un pic mai mult timp liber o sa recitesc din urma sa pun noile burtici pe prima pg.Daca mai vrea cineva si crede ca se descurca sa zica si ii trimit parola de la contul comun.

burticile!!!!!!!

Cosmi 9+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

E posibil ca amoniacul din vopsea sa nu afecteze fatul in formare, dar daca...? Mie nu mi se pare ca merita riscul. O amica a fumat cate 1-2 tigari pe zi in sarcina si bebe s-a nascut cu o malformatie cardiaca operabila. S-a rezolvat si e ok, nu e dovedit ca fumatul a cauzat asta dar sa traiesti cu gandul ca poate e vina ta ca bebe nu e perfect sanatos e crunt. Eu nu am sa ma vopsesc, nu mai mai fumez si mananc cat de cat sanatos macar acum. Mi-au zis 2 medici ca si 2 pastile de paracetamol pot afecta fatul in formare asa ca pana in sapt 14 cel putin trebuie sa ma feresc de orice raceala.

10+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna
Eu am folosit la 7-8 sapt crema coloranta care e fara amoniac. Nu mirosea urat si nu m-am gandit ca mi-ar face rau. Efecul a fost de fff scurta durata. Sarcina trecuta m-am vopsit in luna mare cu vopsea fara amoniac.

La capitolul zi de zi, mi-e foame si apoi simt mancarea in gat cateva ore....si dc nu dorm macar o ora dupa pranz sunt terminata....incep dureri de burta si spre seara si dureri de spate care mai tarziu vor merge spre picioare.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Buna dimineata la toata lumea!! (sau cel putin e dimineata la mine

Eh...in sfarsit pot sa scriu si eu aici. Va citesc inca de cand a inceput discutia dar nu am putut sa scriu pana acum pentru ca familiile noastre din Romania nu stiau de veste cea mare inca.
Acum a aflat toata lumea ...si e mare bucurie pretutindeni.

Suntem insarcinati in 13 saptamani....nu stiu ce o sa avem si nici nu vrem sa aflam (spre disperarea prietenilor nostrii :P).

Ma bucur ca va pot citi si ca am in voi o sursa de informare importanta desi de multe ori procedurile difera intre cele doua tari si ce se aplica intr-o parte nu merge si in cealalta.

Sarcina usoara la toata lumea !


O burticuta de 13 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

emilia, si eu ma gandesc la fel, nu vreau sa risc nimic nimic, asa ca probabil voi incerca cu henna. Probabil ca il voi intreba si pe dr, de siguranta.
Nu sunt nici eu absurda, am auzit de femei care nu mai foloseau sampon ca e chimic, si nici macar rimel in timpul sarcinii.
Eu de fumat nu fumez (nu am fumat niciodata), sanatos mancam oricum si inainte de bebe (si eu si sotul suntem foarte pretentiosi la mancare), nu bem sucuri carbo-gazoase... Singura mea grija sa spun asa e acum sa am macar o portie de lactate pe zi (mai saream inainte). Lapte nu beau, dar chiar simt nevoia sa mananc iaurturi, kefir... Inainte de a afla ca sunt insarcinata am baut si 3 litri de kefir pe saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

BUna buburuzelor.
Mai trec si eu pe la voi, citesc zilnic parca nu ma pot dezlipi de aici, ma bucur atat de mult cand citesc vestile bune despre voi si burticile voastre.
Eu sunt bine incerc sa imi ocup timpul cu tot ce prind, mai mult prin casa dar sunt bine, am trecut incetu peste perioada grea acum incep sa imi fac planuri, sa refac scheme de tratament si analize, saptamana viitoare trebuie sa vina uratii, abia ii astept dupa refac secretiile si daca totul e bine si avem si accept de la medic trecem la atac iar pentru bebe.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput