Strugurasi de Sept-Oct 2011 *67* LMA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Zubi vei gasi lapte special pentru copii ,gata preparat in cutii cum e cel de vaca si scrie 1+ sau este lapte praf tot dupa 1 an care il prepari cu apa cum ai facut pana acum

Uite aici cum arata cel de la Aptamil de ex

http://www.nechsinakoupit.cz/fotky21162/fotos/_vyr_1939tekute-detske-mleko-od-roku-Aptamil-Kinder-Milch-ab-1Jahr-1l-76.jpg




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

alayna mersi. de lapte normal pt copiii nu stiam,de lapte praf pentru varsta de peste un an da, dar nu mai vreau...o sa ma uit de aptamil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Sei ce idee mi-ai dat, acuma mai ramane sa il rugam pe tati sa ne duca si pe noi la zoo...as fiv rut ca vara asta sa petrecem mai mult in parcuri..paduri,ceea ce nu prea s-a intamplat, adik parc de copii da, in fiecare zi, il dau in topogan in leagan, nu mai poate de bucurie, si se duce la toti copiii si vb cu ei , si sutn mai mari copiii si nici nu il baga in seama:(..insa vroiam sa petrec mai mult timp cu el in parcuri d'alea mari cu verdeata multa copaci....dar de cand nu ne mai putem folosi de masina totul ni se pare prea departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ziua buna...
Lali, imi era dor de "autostrazile" tale
Sei, succes la noul proiect. Eu nu am curaj...
Lena, Alayna

Noi am ajuns ieri la urgente cu piticul. Diare... Fara voma, temperatura etc. Ne.a dat tratament si el ca un copil bun ce e l-a luat. Acum suntem bine
Dar cum o belea nu vine niciodata singura, azi trebuiau sa vina nasii de la CT. S-a stricat masina la jumatatea drumului, s-a dus sotul dupa ei... Tre sa vina si dupa masina lor o platforma
Sper sa petrecem motul cat de cat.... Eu am pregatit totul, astept musafiri...cand or' veni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Bafta Sei!


Fetelor, am facut diaree cu greata (si sotul, deci e de la ce am mancat). Mi-e asa rau ca nu ii pot da sa suga lui Dani si e f suparat. Spuneti-mi daca stiti de vreun medicament de greata permis in alaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nanna bineinetele ca accept sfaturi.Eu Evei tot dupa masa ii dau cate ceva, nu in tot intervalul intre mese.Dar va zic fetelor..........sunt de aceeasi parere cu Sei un copil mancacios mananca oricum.Noi suntem mai sclifosite.Eu v-am auzit si pe voi ca va mananca copiii la masa si mai rontaie ceva si intre mese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mihaela, uite te pe prospect la metoclopramid. eu il primisem in sarcina si ma gandesc ca daca e ok in sarcina e si in alaptare. in final eu nu l am mai luat ca nu a fost nevoie.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai,voi ati inteles gresit partea cu lauda si recompensa!
Nu este vorba despre lauda de genul " uaaaau , fata mea a invatat si a luat premiul intai la scoala, si o felicit pentru asta ! Bravo fata mamei ,sunt tare mandra de tine!" ,ci de cea gen copilul abea scartie doua note la piana si mama il lauda ca e cel mai bun pianist,dezvoltand o imagine supraevoluata. Stiti voi,nici prea mult ,nici prea putin. Una este sa il feliciti ca a reusit ceva pentru care se straduia,si alta este lauda falsa . Nici lipsa aprecierilor nu este buna, cum spuneau si Seidana,Zubi, cum am patit si eu, pentru ca nespunand nimic parintii mei, am simtit ca nu fac bine,si pe mine m-au descurajat chestiile gen "puteai si mai bine,puteai si mai mult " , nu m-au ambitionat niciodata.

Klau , imi pare rau ca aveti tot diaree. Smecta ai incercat? Ceai de afine/afine papate , banane ,ceai de menta, ceai de frunze de smochin ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

kalu ce rau imi pare,dar important e ca se termina cu bine:)..vor ajunge si nasii si musafirii, distractie placuta

Mihaela, nu situ cum sa te ajut:(

Sei, yuhuuuuuuuuu, haia cum astept vestea cea mare in sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare!

Noi am amanat petrecerea pt saptamana viitoare. Anto inca are diaree( sunt deja 4 zile), nu vrea sa manace mancare de regim deloc ( daca-i dau ceva cu orez vomita imediat, asa scarba i se face). Asa ca am inceput sa-i dau mancare normala, asa cum ii pregateam inainte, vad ca o tolereaza bine si ca ii da si energie ( nu sta o clipa-bebelus atomic).

Mihaela cred ca ai enterocolita virala, este epidemie, pot sa enumar cca 20 cazuri in cercul meu de cunoscuti. Pe adulti ii afecteaza 1-2 zile, mai rau e cu bebelusii. Noi am avut manifestari toti trei, eu luni, Anto de marti are probleme, Paul vineri a fost terminat.
Sanatate multa!

Mergi la inceput