Surse de legume si carne bio

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Rox multumim!

MONI spor la arat! Ma gandeam eu ca mai stau morcovii sa creasca. Asteptam vesti cand ai tona de radacinoase

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

io nu mananc porc, sorry doar carnati [:-))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ioi roxi,sa vezi tu ce ma razbun!

deci din ramator fac carnati de aia cu carnea toacata la satar, pe butuc de lemn, trasa apoi in mate cu condimente uscate ,preparate in casa..................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

io nu va pot ajuta cu suta mea de lei, de aia ma bag doar la curcan :) plus, nu sunt sigura daca imi incape mie juma de porc in sertarul de la congelator oricum l-as transa.

dar acum ca ne-am gasit, cu tot cu surse si colaborare, stim pot ce sa punem bani deoparte luile viitoare :)
edit: LUNILE viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, super carnatii asa. face si tata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Mai la mine s-a umplut portofelul... astept sursa de legume si zburatoare .

Histamina... venim la carnatii matale... io zic sa mergi pe blat si sa nu mai dai detalii aici...vezi bine ca oratanii intregi nu prea ne inghesuim sa luam..da' gata preparate/pigulite... sarim imediat!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui teolinda
... io zic sa mergi pe blat si sa nu mai dai detalii aici...vezi bine ca oratanii intregi nu prea ne inghesuim sa luam..da' gata preparate/pigulite... sarim imediat!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



nu vezi bine, nu :)
faza cu pigulitul fusese la prepelite parca. faza cu jumatatile la curcani si porci.
iegzista o diferenta. nu numai de pene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Pe mine m-ar tenta jumatatea de purcel.
Histamina, prepelitele astea chiar sunt bio? Eu aveam dubii destul de serioase. Cresc si eu cateva prepelite si fara mancarea speciala nu fac niciun ousor. Daca le-am dat uruiala au terminat cu ouale. Si ma gandeam sa nu fie ceva in mancarea asta care sa le stimuleze, ca imi inchipui ca nu-i prea natural. Si oricum toata mancarea pe care am gasit-o eu e cu soia modificata genetic. Omul asta cu ce le hraneste? Ca as vrea si eu sa le dau mancare naturala si sa faca si oua. Si poate imi spui si cum se gatesc. eu am taiat putine, cativa baieti care nu-mi trebuiau, dar i-am uscat asa de tare ca n-am simtit nici pic de gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Eu recunosc ca probabil nu stiu eu sa le gatesc. Mie mereu mi-au iesit seci si fade. Probabil ar trebui fezandate sau marinate mai bine. Orice ar fi, nu imi ies :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Vad ca doar Bucuresti-ul este activ la acest subiect,din Constanta nimeni? Si eu sunt in cautarea unor surse de legume si carne bio si nu am gasit. Mi-a spus cineva ca daca si-ar gasi vreo 10-12 abonati s-ar incumeta sa faca treaba asta la anul, pana acum a cultivat legume si creste pasari doar pentru consum propriu.

Mergi la inceput