Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada mami meu nu sta la mine. sta la ea in apartament. distanta dintre noi este de 10 min. inainte stateam in blocul de langa blocul ei

delia, al meu face daca il pun dar cum este asa kkacios....

alina, roxy sa va traiasca comorile!@!!!!tare scumpi sunt!!!....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA FETELOR! Eu tot cu treburi si cu o maimutica cataratoare in grija! Spun maimutica cataratoare ca se catara peste tot, ieri era in varful gramezi cu lemne din curte, am incremenit cand am vazut-o in rest acum sta catarata pe hardul de la calculator si nu ma lasa sa scriu.

Multumesc fetelor pt urari la adresa surori mele. va pup!
Nici eu nu am dat cremvusti la fata desi i-am cam dat mancaruri interzise!
. va las ca urla si nu ma lasa sa scriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Seara buna!
Roxy, noi am ajuns la ora 20:00 la nunta. Si am stat 10 ore!!! Cam atat se sta si la voi, numai ca incepeti mai devreme. Mi se pare mai ok la voi, ca de exemplu la noi s-a pus friptura la ora 1:00. Pai sa mananci friptura la ora aia, normal ca te da peste cap. Si a doua zi sunt terminata de oboseala. Tortul s-a dat la ora 3

Lparpala, cum poti sa spui ca pitica ta nu face nimic deosebit! Ba face! In ochii fiecarei mame, puiul ei e cel mai cel :)
Partile la care nu exceleaza Daria (din punctul meu de vedere), cred ca nu le-am evidentiat prea mult. De exemplu, capitolul mancare. Noi nu am avut niciodata 3 mese pe zi. Daria mananca aiurea si totusi a luat foarte bine in greutate, peste medien(cam 200gr/luna). Asa ca nu ma stresez prea tare. Dar tare mi-ar placea sa am un copil care ia mai mult de 4-5 lingurite la masa, inainte de a se ridica din scaun

Madutza recoltarea analizelor de sange mie mi se pare traumatizanta la orice varsta. Eu si acum stau cateo zi cu mana nemiscata dupa ce mi se ia sange, de frica sa nu se intample ceva pe acolo si sa inceapa sa curga :)
Tocmai fiindca Daria nu mananca bine m-a facut sa urmez sfatul pediatrului si sa-i fac analizele. Tare curioasa sunt cum vor iesi. Dariei nu i-am dat niciodata Fe si nu mananca nici ficat. Iaurt nu mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

dau in dimineata asta o cafeluta buna, aromata si cu scortiosara
vrem sa papam si sa iesim afara.

madutza este foarte fain meniul de la gradi. dar peste tot o fi la fel? ca am auzit atatea.... si eu sper ca vom nimeri tot asa, un meniu cat de cat bun si nu plin de mezeluri si alte minuni

irinuca chiar ca este cam naspa...sa mananci la ora 1 friptura si la 3 tortul? cred ca nici nu-mi mai trebuia mancare la ora aia la cate o nunta se mai intarzia cu mancarea si chiar ca nu-mi mai trebuia dar insistam si intra pana la urma mai ales tortul
da, chiar are greutate buna Daria mai ales ca zici ca nu prea papa bine. dar papa bine inainte, nu? parca asa stiu

ailed ce papa buna ai facut ne mai dai idei

mary un la cataratoarea mica ce se mai urca ea peste tot, trebuie avut grija.

bb_yasmi

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy asa devreme iesiti afara?? brrr....mie imi este rece acum afara./....
si la noi la nunta tot asa se serveste meniul ca si cum povestea irinuca.

eu ma pun sa fac ceva de papa.....apoi vreau sa strang tot patrunjelul/telina/leusteanul din gradinuta si sa il pun la conge...

cat de des papa puiutii vostri banana??? al meu aproape zilnic cere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
roxy, multumim de cafea!, da ai dreptate cu nuntile la noi in sud... eu una la nunta ,mananc aperitivul, salata si tortul:)
yasmy, ce faci bun? eu azi fac ciorba de pui si fasole batuta cu carnaciori
irinuk si eu mi-am dorit un copil care sa pape mai mult de 10 lingurite la o masa....si nu mi-a iesit niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ciorbica de pui cu multe, multe legume si rosii.....si felul 2 nu stiu....si am mai facut o salata de vinete cu ardei copti...as face si ceva dulce/langosi/gogosi...nu stiu....sa vadde ce mi se face pofta....

delia, irinuca... manechinele.....al meu este la polul opus mananca intr una cate ceva si apoi si la masa destul de mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

azi dimi L se uita pe geamul de la usa de la terasa si striga: "mami!! mami!! uiteeee...dionu'...cius......" in traducere: sa vad avionul sus....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`neata!

am voie sa ma plang da ? chit ca nu, eu tot va zic ce noapte de cosmar am avut a urlat piscoata aproape toata noaptea nu stiu exact ca a avut, cred ca a dormit ieri la pranz prea mult, 4 ore , nu o mai las niciodata sa doarma asa mutl ca apoi noaptea avem spectacol

deja sunt la a 2a cafea, dar cred ca imi trebuie intravenos nu alta nu stiu cand o termina fetita asta a mea cu mofturile, non stop tipa/urla si daca ii spun ca la noi in casa se vorbeste frumos si nu se tipa incepe mai tare aseara cand am scos-o din baie in prosop a urlat/tipat cat a tinut-o gura sa ne stie tot cartierul, asa din senin, ca se distrase tare in cada si cand i-am pus-o lu` tac su in brate in prosop a inceput urlatul o fi o perioada ma gandesc??? mai sunt copii asa urlatori ca a mea?

acum s efreaca la ochi de somn, aha... mda... o pun al somn la pranz, nu cand vrea ea ... daca vrea acum sa se culce singura poate dorm si eu juma de ora cu ea la pranz, mai vedem daca pot !! off chit ca am dormit putin si printre randuri am mai si visat niste prostii de toata uratenia, nu stiu ce naiba ! am zis sa dau cu niste aghiazma in casa ca cine stie?! dar am realizat ca nu am, o sa imi aduc intr-o sticluta de acasa cand merg la mama

m-am plans destul, iertare! ma duc sa mananc ceva ca a inceput stomacul sa isi ceara dreptu` dupa atata cafea apoi sa scot urlatoarea afara ca deja urla iar ca i-am spus sa ma lase in pace ca venise peste mine sa apese pe taste la laptop

m-a capiat nu alta

Mergi la inceput