Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi da, iesim devreme afara. ne luam si ceva pe noi acum si mai tarziu dam jos
dar cum mi-am facut o cafeluta mai stam putin
Anastasia ar papa zilnic banana, ar manca si 2 cred, asa tare ii plac. dar nu-i dau eu zilnic.
cum sunt vinetele cu ardei copti? mi-a zis sotul zilele trecute de vinete cu ardei copti si am zis ca vorbeste el pe nas zic, cum vine asta vinetre cu ardei copti ca nu merge. deci este reteta asa?

ailed eu mananc tot la nunti eventual vreo 2 sarmale las ca nu pot tot. tortul abia il astept, mananc si portia lui barbatu-meu

strumphitza imi pare rau ca ai avut asa noapte si n-a dormit pisocata. dar de ce oare sa faca asa? o doare ceva oare? are ea ceva sigur, trebuie sa vezi ce. ca degeaba nu cred ca face, nu? sper sa te poti odihni azi cu ea, incearca sa dormi si tu. si lasa cafeaua prea multa ca nu-i buna

merg sa-mi pun si eu cafeaua sa beau si apoi iesim. parca ma cam mocai azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca am vazut acum la stiri ca in insula Bali a fost cutremur de 6,4

Anastasia imi aduce hainele s-o imbrac mai am o gura de cafea si plecam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, parca povestesti de Andra sapt trecuta:), azi noapte s-a trezit odata numai...
roxy, te cred ca papi tot , dar ziua.....
yasmy fa niste ficatei felul 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele! Ce vorbarete sunteti! Am citit si eu din urma.
Roxy au inceput sa treaca greturile si relativ la cremvusti ii dau foarte rar la Miriam si doar dintr-un magazin eco unde preturile sunt destul de piperate. In rest mai mult chestii preparate in casa.
Irinuca sa va fie de bine distractia. Poate voua vi se pare plictisitor ar eu prefer nuntile de zi cum se fac la noi in Ardeal, ai energie sa te distrezi pana in ultimul minut si a doua zi nu esti chiaun.
Abia astept nunta lui sorela mea cea draga.Este pe 16 septembrie. Am zis ca nu o sa am emotii, dar deja incep sa ma ia emotiile.Miriam va fi mireasa mica si are rochie de mireasa cu cercuri. Deci va rog mireasa de mireasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ieri am fost prima data la cresa, a fost foarte bine pentru prima data. A stat de la 8 la 1 si azi speram sa stea tot asa.Asa emotii am avut ieri de numai. Am crezut ca o sa fuga si o sa planga cand ma vede. Vezi de treaba- fata mea a iesit linistita din grupa si mi-a aratat fericita ca a primit o banana care a infulecat-o imediat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Strumph trage si tu o amiaza mami! Si eu o sa trag dupa ce o aduc pe mamaruta de la cresa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
11 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy,pur si simplu le combini. eu fac asa vinete coapte+ardei copti (doarasa 2-3 de gust nu foarte multi) +maioneza+sare+ceapa este delicoasaaaaaaaaaaaaa

delia nu mai fac nimic felul 2...

felicia, va doresc acomodare usoara la cresa!
mei una nu imi plac nuntile de zi, nu le vad nici un farmec.... si nici nu m as simti in largul meu ....seara este pt petrecut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, uite aici, eu nu am incercat si cu usturoi...in rest asa arata http://miculinbucatarie.blogspot.ro/2012/03/salata-de-vinete-cu-ardei-copt.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf neaparat sa te pui si tu la somn la pranz..oricat de putin dar iti reincarci bateriile si rabdarea!

L al meu doarme deja.... iar eu nu mai am chef sa fac nimic.... mi-am desfacut o milka cu biscuiti si cred ca asta o sa fie desertul de astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daca tot am ramas singura.... imi termin ciocolata si ma bag la un somnic...pufos

Mergi la inceput