Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

floric, multumesc mult pentru descrierea exacta a operatiunii. azi ma opresc in piata sa vad daca gasesc asa ceva.

aseara am fost pentru prima data cu crina la dentist. i-au aparut doua pete galbene pe incisivii laterali de sus. cica e o demineralizare drept pentru care i-a facut un periaj si o fluorizare. dar a mai descoperit si o cariuta mica, tot la incisiv, pe interior si o sa o plombeze marti.Crina a fost foarte cuminte si intelegatoare ieri, dar pentru marti mi-e teama avand in vedere ca va lucra si cu freza, etc...ati trecut prin astfel de experiente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Silvia, nu am avut astfel de experiente. Mutumim lui Dumnezeu. Cred ca Vladi a lu Bianca a trecut pe acolo. Acum nu stiu daca cu interes sau in vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Silvi, noi am mai fost la dentist, ne-am periat coloratiile, carii n-am avut. A stat cuminte, dar nu s-a lucrat cu freza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

multumesc fetelor pentru raspunsuri.
la periaj ieri a fost OK, crina chiar radea ca o gadila. dar marti nu cred ca va mai fi asa distractiv.
va povestesc dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetelor, ce mai stiti de Iulia? Gata si a patra cura?

Noi si gradi:
- ieri am stat pe coridor si el tot venea sa ma verifice, dar venea vesel si imediat imi facea cu mana si se intorcea in clasa. La un moment dat, am hotarat cu educatoarea sa plec pt jumatate de ora, iar cand m-am intors, mi-a zis ca s-a cam bosumflat si tot intreba de mami, desi n-am plecat fara sa-i spun. Am si incheiat ziua de gradi pt ca educatoarea ii spusese ca atunci cand mama vine, il ia acasa;
-azi l-am lasat din start singur, i-am spus ca mami treb sa mearga sa-l culce pe baby, ca Oma n-a mai venit, deci treb sa plec eu cu el. A acceptat senin situatia, iar cand m-am intors, dupa o ora si aproape jumate, cica plansese, statuse la educatoare in brate si s-a'linistit cand s-au dus in alta sala plina cu sine si trenulete. Ma gandesc ca daca plangea rau, ma sunau. Cand am venit eu, era vesel, nu avea ochii rosii, daca nu-mi spuneau ( el sau educatoarea), nici nu ma prindeam ca i-am lipsit.
Oricum, nu seamana cu ce-mi amintesc eu de la gradi, astia micii ies din clasa, fug de la un capat la altul, isi mai descarca energia, se mai duc si pe la celelalte grupe in recunoastere... Nu stiu daca o sa invete ceva, dar nici n-am mari pretentii. Daca invata bine germana, mi-e de ajuns.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salut!
Monn, Novus am virat luni in contul Iuliei 2000 euro. Aveti idee daca au intrat, ati mai vorbit cu Cami?
Si pe mine m-au sunat ieri niste bogatani si m-au intrebat de cati bani mai are nevoie Iulia pt operatie si le-am zis ca in jur de 3000€. Sa inteleg ca s-au strans deja cei 25000???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Novus vreau si eu te rog reteta de la galuste cu prune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

novus

super bravo pt asa sume obtinute!!!!

ilinca

am citit articolul cu animalele, are un aer foarte hotarat, zici ca autorul este medic psiholog pt adulti si medic pediatru pt copii de minim 10 ani :)
Oare cine o fi albacazapada, o fi Oliska, sau pur si simplu altcineva?...

roro

bine ai sosit acasa, desi tot intr-o agitatie vad ca sunteti.
Inca o am pe mirandolina in fata ochilor, cum decshidea ea un pic pleoapele, scana cu albastrelele ei lumea din jur, si apoi, ca o regina, isi permitea alintarea sa mai lungeasca un pic somnul de frumu :)

Data viitoare poate reusim sa ne intersectam mai mult timp si mai multi :), pe kea, chato, magdy si ela le-am ratat vara asta...




Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Anca eu vin in nov in tara si stau toata luna, inca nu m-ai ratat, asa ca daca organizati ceva prin Buc, ma urc in tren cu piticii si vin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Si acu pt Pisik:

De cand ti-am vazut buchetele si aranjamentele pe FB am ramas cu gura cascata si m-am minunat ce arta poate iesi din mainile tale, apoi mi-am adus aminte ca aici la noi a inchis o florareasa de la 1 sept. pt ca s-a mutat in Elvetia si spatiul ei e de inchiriat. Daca te intereseaza sa deschizi ceva aici, putem vorbi pe privat... Oricum ceea ce am vazut la tine nu o sa vad veci la florariile de aici. Mult succes in continuare si asa cum au spus si fetele orice sut in fund e o avansare.

Mergi la inceput