Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

Am ajuns de la operatiunea "intzepat", a cam chinuit-o, ca nu-i gasea venele, i se ascund saracuta ca si mie, insa la a doua incercare a fost ok, 3 sticlute i-au luatinsa stiu ca mi-am facut datoria si sper sa stau linistita, sa fie bine tot nu i le-am facut niciodata.

Ilinca am facut poze la dormitor cu telefonul, insa nu gasesc cablul de date, sunt o finutza, stiu

Denisa, si eu tot marti m-am reprogramat, pt echo de 12 sapt. la orele 15, caci pe 18 nu putea sotul, si a trebuit sa mut cashcarabeta. tu la ce ore ai?

Cafiaua e buna tare pe stomacul gol, insa face ravagii, asa ca mai bine dupa un biscuite ceva de rontait, eu personal dupa gastrita mea minunata nu-mi permit luxul asta, deci sunt nevoita sa bag ceva inainte acum de ex. o beau cu lapte, dar n-as refuza cu o frisca ceva

Bianca - ce simti tu pt Lisabona, simt eu pt Atena, nu-sh de ce, acolo as sta simpreeeeeeeeeeeee sa va fie de bine .

Ina - asa sunt mamele, si ma bucur ca ai putut sta 3 ani cu Ian acasa, cred ca odata ce se apropie puii nostri de 4 ani, se duce toata bebelusia si alintatul si devin dn ce in ce mai independenti de abia astept sa stau si eu cu bb2, sa profit la maxim, ca apoi gata pt tot restul vietii o sa ma limitez la concedii si atat, o sa ne luam cu scoala si gradinite
Parca acum imi pare rau ca am dat-o pe Ari mai devreme la gradi, insa cand vad cate a invatat, si ce mult ii plac copiii, mereu ma intreaba ce-i fac colegii si cand mergem la gradi.
Mai nou dc face vreo prostie, intreaba dc ma supar eu se supara si bebe din burtica?

Pe 15 avem o nunta , mi-am lucrat o rokita, sper sa va placa si voua, si sper s-o pot purta si al un botez peste 3 luni, doar n-oi fi elefanten deja ieri am fost la ultima proba.

Dyana-sa treci cu bine peste hop si multa sanatate



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, cine e contabil la noi in grup, ca stau foarte prost cu memoria?...Sau macar sa se priceapa la chestii de-astea gen impozite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare fetelor!

inapreda, ma bucur ca v-ati simtit atat de bine in vacanta...si la mai multe!

ilinca, nu stiu ce inaltime ai tu, dar zau ca mie 170 imi pare o inaltime medie

pentru toate fetele care trec acum prin experienta acomodarii cu gradinita: daca v-ati asigurat ca e un loc potrivit pentru copil, ca personalul e calificat si se poarta exemplar, daca sunteti de acord cu meniul servit, daca sunteti de acord cu regulile impuse de unitate...atunci nu trebuie sa va mai faceti nici o grija, gradinita va fi o experienta mai mult decat benefica pentru copil si dezvoltarea sa. cel putin la noi asa a fost. si sper ca si la "gradinita de copii mari" la care ne mutam sa fie la fel.
bineinteles ca la 1 an si 10 luni cand a inceput Crina sa mearga la cresa am avut si eu sentimentul ca o abandonez, imi era foarte greu fara ea acasa, mai ales pana am inceput munca,imi faceam griji in permanenta...pana am inteles cele pe care tocmai le-am postat mai sus.
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pai, Floric, ai poze cu el pe FB. ca si pana acum:)

Ai zis de parca ne intoarcem la tine acasa.


Observ, observ. Le privesc cu drag de fiecare data cand apar noutati.

Cat despre constatarea ta, chiar asa si simt. Si n-ar fi rau, zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, cine e contabil la noi in grup, ca stau foarte prost cu memoria?...Sau macar sa se priceapa la chestii de-astea gen impozite

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Sper ca ti-s clare toate acum
Dai o bere din aia buna


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Deci...sa va spun de ce nu joc la Loto.

Acum 6 ai (sau poate 7) chiar inainte de ziua mea am cumparat un bilet la loto. De fel, nu jucam. Doar cand eram copil mai luam loz in plic. Insa atunci asa am avut u zvac. Si ce sa vezi...duminica asteptam cu sufletul la gura extragerea. Si...4 numere castigatoare. Woooowwww...Va dati seama ce trairi am avut. In sapt urmatoarea am mers la agentie, am ridicat banii (3 milioane si ceva), fluturam banii parca eram Mr. Bean. Casiera aceea vazuse jdemii ca mine dar eu eram tare uluita.
Spre casa omu meu imi zice sa mai pun un bilet. Eu, reticenta si cu credinta in Dumnezeu ca asta nu e lucru curat, am refuzat spunandu-i "sa lasam o saptamana sa dospeasca norocul". In fine, am refuzat dar apoi toata saptamana aveam un nod si gandul ma ducea mereu spre agentia Loto si faceam tot felul de combinatii numerice, sa le pun tot pe cele cu care am castigat sau altele. Trece saptamana "de repaos" si asa cum mi-am zis am mers iar si am luat un bilet Loto. Nu va spun cum am asteptat duminica si extragerea. In sfarsit, vine ziua de duminica. Eu cu biletul in mana cu omu langa mine. Asteptarea a fost prelungita de nu stiu ce emisiune ori atunci am zis sa dau pe teletexul tvului sa vad poate or fi afisat acolo. (caci trecuse de ora 7 seara, ora extragerii). Cand citesc pe teletext numerele....constat ca sunt TOATE ca ale mele. Am fost la un pas de infarct. Am chemat-o pe mama pt ca eu nu mai vedeam. Atunci omu meu imi ia biletul din mana si imi spune raspicat .... "Sunt numerele de saptamana trecuta cand tu nu ai vrut sa pui desi eu ti-am spus".
Atunci mi s-a taiat respiratia, picioarele, parca pluteam. Am trecut de la extaz la dezamagire, agonie...
Ca urmare, am luat decizia sa Nu mai joc la loto.

Chair daca de curand am descoperit lozul in plic la Car4 si cand si cand mai iau unul. Si au fost si castigatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Sunt 30 in clasa si au o ed si o ajutoare. Turnul Babel, ca un sfert nici nu vb fr, dar se dau ei pe brazda imediat. Si urlau cate unii, ca-ti rupeau sufletul.



30? Nu-s cam multi?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Denisa, si eu tot marti m-am reprogramat, pt echo de 12 sapt. la orele 15, caci pe 18 nu putea sotul, si a trebuit sa mut cashcarabeta. tu la ce ore ai?



Io stiu ca tre sa fac marti, dar n-am vb cu Carmen... Sper sa gasesc si eu un loc marti!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Deci...sa va spun de ce nu joc la Loto.

Acum 6 ai (sau poate 7) chiar inainte de ziua mea am cumparat un bilet la loto. De fel, nu jucam. Doar cand eram copil mai luam loz in plic. Insa atunci asa am avut u zvac. Si ce sa vezi...duminica asteptam cu sufletul la gura extragerea. Si...4 numere castigatoare. Woooowwww...Va dati seama ce trairi am avut. In sapt urmatoarea am mers la agentie, am ridicat banii (3 milioane si ceva), fluturam banii parca eram Mr. Bean. Casiera aceea vazuse jdemii ca mine dar eu eram tare uluita.
Spre casa omu meu imi zice sa mai pun un bilet. Eu, reticenta si cu credinta in Dumnezeu ca asta nu e lucru curat, am refuzat spunandu-i "sa lasam o saptamana sa dospeasca norocul". In fine, am refuzat dar apoi toata saptamana aveam un nod si gandul ma ducea mereu spre agentia Loto si faceam tot felul de combinatii numerice, sa le pun tot pe cele cu care am castigat sau altele. Trece saptamana "de repaos" si asa cum mi-am zis am mers iar si am luat un bilet Loto. Nu va spun cum am asteptat duminica si extragerea. In sfarsit, vine ziua de duminica. Eu cu biletul in mana cu omu langa mine. Asteptarea a fost prelungita de nu stiu ce emisiune ori atunci am zis sa dau pe teletexul tvului sa vad poate or fi afisat acolo. (caci trecuse de ora 7 seara, ora extragerii). Cand citesc pe teletext numerele....constat ca sunt TOATE ca ale mele. Am fost la un pas de infarct. Am chemat-o pe mama pt ca eu nu mai vedeam. Atunci omu meu imi ia biletul din mana si imi spune raspicat .... "Sunt numerele de saptamana trecuta cand tu nu ai vrut sa pui desi eu ti-am spus".
Atunci mi s-a taiat respiratia, picioarele, parca pluteam. Am trecut de la extaz la dezamagire, agonie...
Ca urmare, am luat decizia sa Nu mai joc la loto.





Suuuuuuuuuuper!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

novusel draga trimite-mi mie niste de-alea de care nu i-ai spus biancai - dupa cum se vede sunt in plin proces de incepere a curei de slabire: obiectiv - craciun cu -8 kg

eu raportez executat mancare pentru canari - va zisesem ieri de dilema mnea existentiala cu semintele de mei - am prestat un fel de pilaf de mei cu putina ceapa, morcov, pasta de rosii+ardei si ceva ulei de masline la sfarsit; la cat de reticenta am fost, declar ca rezultatul e mai mult decat ok

masuratori: cred ca 107 cm si cca 14.5 kg

admirat ceva poze de la kea, ela, silvia
nu am reusit sa aprofundez prea multe dar... mai insist



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput