Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

La Ilinca incep sa descopar o latura autoritara; bebe nu trebuie sa urle degeaba, trebuie sa invete repede sa faca la olitza, trebuie sa se joace numai cu jucariile lui de bebelus, trebuie sa doarma noaptea ca sa putem dormi toti 4 in dormitor si am o lista intreaga de chestii pe care trebuie sa il invat sa le faca, asa, din prima zi daca se poate. A, si tre sa creasca mai repede ca sa-l scoatem odata din burtica, sa pot sa o iau in brate pe Ilinca. Desi nu i-am spus niciodata ca nu o ridic din cauza de burta, mereu de vina aa fost spatele....



Tare Ilinca !! sa stie bebele cine-i seful

Ada nu isi mai doreste bebe pt ca face kk si miroase , nu stiu de unde i-a venit ideea

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

dau cafea buna cu lapte, am venit pregatita.

Ilinca, am zis aseara ca fac poze la dormitor, insa am uitat...ne-am balanganit in balansoar si am stat de povetsi eu si fi-mea, pana a crezut de cuviinta sa se dea cu fundu prin nisip, de era maro pe bluza si pantaloni, radea si fugea de minedeci am uitat de pozat, dar o sa pun pe mail, cateva cadre cu dormitorul, noi il avem in verde ff pal, ca citisem eu ca verdele e recomandat pt dormitor si sa ne odihnim, si peretele de langa pat are tapet, dar eu am camera mare. eu zic sa transformi camera in birou, carti multe, calculatorul, pui o mica canapea si asta e minibiblioteca si stai acolo sa corectezi lucrari si etc...poti face si pt Sophia un colt cu lecturile ei, si un covoras pe mijloc, nu neaparat nou, o bucata asa de ceva, colorat, sa-i dea efect, poate o planta intr-un colt si gata.

Pisik- sincer imi pare rau ca nu le-ai dat tu lovitura, dar cred ca planetele iti spun "go for it" si indeplineste-ti visul, intre timp sigur ca cv-ul tau da bine oriunde l-ai depune, esti super fata deci multa Bafta

Denisa- pe 18 m-am programat,pt dublu tets si echo, la orele 14, tot acolo la Euromed, merg pe mana lor.Sper sa poata sotul asta al meu, ca mereu mai apare cate ceva, si parca ma vad in maxi-taxidesi eu as lua masina, ca se ajunge usordar mi-e frica de traficul ala infernal

Cu analizele de gradi, noi le platim, si ni le cer de la gradi sa le facem numai la DSP: copro 2 si exudat faringian, pt parinti RBW, si mi se pare corect asa sa fie pt orice gradinita, si asa ei fac o groaza de minuni
acum am cerut de la dr de fam. si o lista cu cele sumare de sange(calciu, fier, urina etc) pt Ari- nu i le-am facut pana acum deloc, insa nu ma mai primeste nicio clinica, ca nu mai au fonduri, si dr a venit ieri din concediu si tot asa, deci ff frumos sistem.

Super gemenii, mi se par ff inalti



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 11
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisik, multa bafta. Urat gestul lor, eu am fost convinsa ca tu ai facut pasul demisiei. Insa gestul are si o latura pozitiva. Scutura din cap si priveste-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Pisikule, eu cred ca asta este cel mai bun lucru care ti se putea intimpla, sincer. De atita timp erai stresata de job, era un chin, nu ti-l mai doreai, nu mai aveai timp de ce iti place, nu-ti permitea sa te ocupi ca lumea de chestia cu florile...
Stiu ca e nasol sa ti se intimple asta, e ca atunci cind se desparte partenerul de tine desi tu o lungeai si-l acceptai din mila :)))). Dar trebuie sa lasi orgoliul deoparte, sa iei lucrurile asa cum sunt si sa te concentrezi in sfirsit pe ceea ce vrei si iti place sa faci. Pupam !

Novus, nasol cu Bimbo. Sa dezinfectati bine-bine bolul ala inainte sa se intoarca pestisorul, poate s-a oplosit acolo vreun microbel, ca altfel stiu ca pestii astia-s tare rezistenti de felul lor, stau fara mincare si o saptamina daca e nevoie. Dar e nasol ca in bolul ala nu au filtru si oxigenare. Nu ma pricep la pesti deloc, banuiesc ca instructiuni ati primit de la petshop, iar faptul ca Bimbo1 a trait asa mult e un semn ca faceti bine ce faceti, deci cauza este probabil in alta parte...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Pisikule, eu cred ca asta este cel mai bun lucru care ti se putea intimpla, sincer. De atita timp erai stresata de job, era un chin, nu ti-l mai doreai, nu mai aveai timp de ce iti place, nu-ti permitea sa te ocupi ca lumea de chestia cu florile...
Stiu ca e nasol sa ti se intimple asta, e ca atunci cind se desparte partenerul de tine desi tu o lungeai si-l acceptai din mila :)))).



_

IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 24+


Subscriu!! Si adaug: din mila si din inertia si din teama (foarte frumoasa pana la un punct) de necunoscut!!
IUCA, dar tu cand ai slabit asa de mult?!! Spune-mi si mie secretul!
Bebestrumph, avem camera asa zisa "birou", desi nu e chiar birou "ca la carte" caci avem si un ditamai sifonier acolo (si tot nu ne ajunge, cred ca avem totusi prea multe haine!! Astept cu nerabdare poze.
Cu dilema cealalta mi-am luat inima in dinti, Pisik iti scriu imediat mail. A, dar cine mi-a scris mail de sustinere si incurajare, ca era trimisa de pe mail comun si nesemnata?...(am crezut ca numai eu fac de-astea!;))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Novus, nasol cu Bimbo. Sa dezinfectati bine-bine bolul ala inainte sa se intoarca pestisorul, poate s-a oplosit acolo vreun microbel, ca altfel stiu ca pestii astia-s tare rezistenti de felul lor, stau fara mincare si o saptamina daca e nevoie. Dar e nasol ca in bolul ala nu au filtru si oxigenare. Nu ma pricep la pesti deloc, banuiesc ca instructiuni ati primit de la petshop, iar faptul ca Bimbo1 a trait asa mult e un semn ca faceti bine ce faceti, deci cauza este probabil in alta parte...



Multumesc de sfat , uite la asta nu m-am gandit sa fie vreun microbel acolo , oricum prea repede s-a dus Bimbo2 asa ca m-am gandit eu ca e ceva dar nu-mi dadeam seama ce ...

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Pisikule, eu cred ca asta este cel mai bun lucru care ti se putea intimpla, sincer. De atita timp erai stresata de job, era un chin, nu ti-l mai doreai, nu mai aveai timp de ce iti place, nu-ti permitea sa te ocupi ca lumea de chestia cu florile...
Stiu ca e nasol sa ti se intimple asta, e ca atunci cind se desparte partenerul de tine desi tu o lungeai si-l acceptai din mila :)))).



Exact exemplul asta imi venise si mie in minte dimineata



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Chiar, pisigri, cam care e media de viata la un peste de acvariu, niciodata nu m-am gandit la chestia asta...Novus, de cand dateaza bimbo2, ca mie mi se pare destul de recent?...Sper ca nu vi l-au dat gata batran. Of, draga de Ada, cum crede ea ca Bimbo a fugit de la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, Bimbo2 avea doar vreo luna, cred ca avea el ceva de la inceput pt ca toata ziua dormea , Bimbo1 era ff activ si jucaus
Ma gandesc sa nu fi adus noi ceva virus, Ada isi mai baga mainile in bol sa-l gadile

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

ilinca din martie am inceput sa tin dieta dukan. Cu ea am slabit 18 kg si inainte sa ma apuc de dieta cu vreo 3 saptamani, am fost internata cu Bia in spital 4 zile si acolo am slabit 2 kg. In total am cu 20 kg mai putin.
Si eu sunt de parere ca daca este camera micuta, peretii deschisi la culoare ofera senzatia de spatiu si albul scoate in evidenta obiectele din interior.

pisik imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva, socul a fost mare, dar sunt sigura ca te vei descurca. Ai mai mult timp sa acorzi hobby-ului tau, care de fapt e mai mult decat atat, plus ca sunt sigura ca CV-ul tau e destul de atractiv pentru multe firme. Ca sa nu mai spun ca esti inteligenta, deschisa la nou, frumoasa, comunicativa, calitati care sigur vor fi apreciate de catre angajatori.

Multumesc tuturor ptr sfaturi ptr gradinita si ptr aprecieri la adresa copiilor.


Mergi la inceput