Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Multumim mult de urari!

La multi ani tuturor Alexandrilor si Alexandrelor!

Sunt pe fuga ca de 3 zile sunt la pat cu febra 38.7 si deranjata la stomac. Cica ar fi un virus ceva ce umbla...In tot timpul asta am alaptat, iau doar paracetamol, eubiotic si smecta, iar Vladut nu vrea decat la san, supliment de LP sau lapte muls nu primeste. Am incercat in fel si chip. Oricum sunt un pic mai bine acum, sper sa treaca mai repede. De 3 zile nu-l mai pup ca sa nu ia si el si tare greu e, iar cu el stau ai mei, eu doar sunt sursa de hrana.

Ellyshor, draga mea

As vrea si eu parola de pe picasa please Multumesc.

Corina, mami de Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Hai sa va pup de buna seara!
Multumesc din suflet pt gandurile bune...nici nu stiti cat de mult conteaza si ce mult ma impulsioneaza fiecare vorba de a voastra.Aproape ca ma simt datoare sa ma ridic si sa merg mai departe,ma simt obligata sa nu zic ”nu mai pot” doar pt ca voi ma considerati atat de puternica.Si ma simt bine(chiar daca imi e atat de greu) daca stiu ca pot fi macar unei persoane ,exemplu si incurajare,cum ca lucrurile dificile se pot depasi cu calm si rabdare,cu insistenta si perseverenta dar mai ales cu mult pozitivism(partea cu calmul si rabdarea n-au fost niciodata punctele mele forte).
Ioana e plina de bube si Dzeu cel mare stie daca eruptia de pe pielea ei este alergie la un medicament anume,eruptia determinata de ebv sau pur si simplu i-am intoxicat ficatul cu atatea antibiotice.A facut iar febra,39,2.E a 9 a zi de febra.Febra care scade la un simplu nurofen pt multe ore.Dat fiind ca diagnosticul s-a pus si e clar,am decis sa intrerup adm de cefort injectabil(la tura de dimi incepuse sa acuze mancarimi in timpul administrarii ),facem hemisuccinat,ii dau sumetrolimul pe gura(asa cum a recomandat medicul inca 5 zile) si gata.Nu-i mai dau nik,lasam virusul sa-si faca damblaua pana la capat.Daca n-ar fi fost si stafilococul auriu nu mai bagam atat antibiotic in ea.
Da ,ANITTA,se dau medicam din clasa Rovamicinei in mononucleoza(de fapt se poate da orice,numa inrudit cu penicilina sa nu fie),nu ca tratament etiologic(al factorului cauzal)ci pt complicatiile bacteriene ce apar pe fondul scaderii imunitatii in urma contractarii virusului.(la Ioana de altfel era rezistent la peniciline stafilococul)
DEEA,sa=ti traiasca Tavica cel mucios!.Sa fiti sanatosi amandoi si curajosi!
MAMITULE,pupam cele trei gratzii racite!Sa va refaceti cat mai repede!.Daca vrei info despre sterilet,ask Tzuky!Ea si-a pus!
ALINA_GABI,BELISSIMA,MIHA,
JOANA,te astept la discoteca daca iar face pustiul ”nocturna”!Da poate totusi dorm si eu in noaptea asta,ce tot zic???.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

CUCHI,multa sanatate!Bine macar ca te ajuta cineva,ca tare-i greu sa fii bolnav si sa ai si grija de cel mic.
ONUTZA,saptamana care vine cred ca am putea stabili o zi,o tzara numai sa vad ca nu mai face febra si incep sa se remita bubele la Ioana.
ANITTA,ma tot gandesc sa nu=l fi molipsit Ioana si pe M al tau,cand s-au intalnit si nu stiam ca are mononucleoza.Nu s-or fi pupat la film.Oriat as incerca sa glumesc,ma simt tare rau din cauza asta...
Gata ,ma duc sa bag cornul in perna ca maine iar o iau de la capat!
Noapte buna trupa draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neuronu obosit a zis ca am uitat s-o pup pe AEVER...mi-am adus aminte brusc.sunt perfect de acord ca primim fiecare atat cat putem duce si eu cred ca inca mai pot...asa as duce un castig la loto ,ceva....Da cred ca am adormit si deja visez..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, pt ca nu mai este spatiu pe picassa , pun aici un filmulet de la botezul lui Cristian.

Pupicei si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, pt ca nu mai este spatiu pe picassa , pun aici un filmulet de la botezul lui Cristian.

http://www.youtube.com/watch?v=4PFzo8xEXPg&feature=youtu.be

Pupicei si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Kafia,ceai ,lapte,suc neatza.
Virgi da sa stii ca te-as ajuta eu sa cari castigul de la loto:))))))))))tare faza.Azi s-a trezit tudor la 7 juma wowww super taree.Parca nu s-a mai foit asa tare azi noapte..sunt obosita maxim si ma dor toate celea.Parca fusei la prasit.ma dor mainile din umar si spatele de nu mai zic.Ies in parc.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

neata!
buna kafia Onutza,saru mana,da-mi mai trebe vo doua la cat is de zombi.si eu is cazuta de pe front...ci fortza ai si tu sa iesi de dimi in parc
Joanna,ce mi-ai facut cu fimuletul vostru....am plaaaans,asa de dimi,tare emotionant mi s-a parut.Iar voi sunteti minunati
Belissima,asa simpatici si voi cu puiul vostru muschetar.N-am mai vazut asa costumatie de botez
Ioanei mele i s-a mai redus eruptia pe piele,n-a mai facut febra as noapte,in schimb m-a trezit LC cu plans neconsolat de vreo 3 ori...is varza.
Va las cu vaicareala mea si plec la treaba.O zi buna va doresc!
Iaca o trecut si luna august....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

[quote]citat din mesajul lui mirela77a



tot aici mai pledez si la invatatura Domnului, si anume numai dragostea de aproapele te poate ajuta sa depasesti astfel de momente, sa inveti sa intorci si obrazul celalalt, pentru ca ura si masurile drastice nu vor naste decat ura. nu indrepti un om raspunzandu-i cu aceeasi moneda ci incercand sa il indrepti prin blajinitatea ta si printr-un exemplu pozitiv.

Pe mine m-a sensibilizat aceasta parte din postul tau..mi-a mers la sufletSunt perfect de acord cu ce a zis Mirela despre tot, sincer nu cred ca puteam sa ma exprim mai bine.
In realitate sunt dezamagita de cea pe care o consideram prietena, cel mai rau e ca intr-o relatie de prietenie ofer tot si e normal sa am aceleasi asteptari dar nu primesc la fel.
Ieri am avut o dupa amiaza proasta..ma duceam sa-i duc pe copii la soacra mea si am luat amenda pt centura apoi Luca a cazut cu csapul de beton pe spate offf ma doare sufletul cand cade..si-a facut un cucui frumos si ma gandesc cat de tare il doare
Matei nu doarme ziua in casa, chiar daca adoarme cand il pun jos nu mai dureaza mult si se trezeste
Noaptea il pun langa mine si dormim foarte bine pana dimineata la 8 sau chiar 10.

Ioana sa nu uit, ziceai ca vii la Bv, da mi-ar face mare placere sa ne intalnim dar in Bv, ca eu stau la 50 de km departare dar sa vorbim din timp sa fiu si eu pe faza cand vii.am nr de telefon pe FB.

Elly Sper sa se linisteasca cat mai repede apele la voi, iar greva foamei sa fi fost doar o intamplare petrecere frumoasa

Vigi sanatate multa Ioanei, da ai cheltuti ceva bani nu gluma..anul trecut incepusem si eu ceva investigatii pentru alergia lui Luca si tot n-am ajuns la nici un rezultat si acum mai are diverse eruptii, ba sub forma de basici pe picioare, ba bubite mici pe trunchi in sa nu m-a lamurit nimeni(pediatru, alergolog, dermatolog)

Va invidiez ca va intalniti la Iasi, vreau si eu

Mai Onutza pana la urma sunteti dintosi sau nu?

Mammita sanatate multa tare m-ai facut curioasa de greutatea Mayei.ce fain povestesti cum vorbeste Ilinca, Luca inca nu vorbeste are 2 ani si 2 luni..ufff

Deea cum e productia de lapte?? pur si simplu nu a mai curs nimic?? pune puiul la san sa stimuleze in continuare si multa sanatate sa treaca cat mai repede raceala

Sigur as mai avea multe de zis dar ma asteapta puiul sa il schimb ca deja nu ii mai place sa stea.
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Ma duceam sa ii duc scuzati greselile doamne parca m-am prostit cu totul mai stau 2 ani acasa si nu mai stiu sa scriu, noroc cu forumul

Mergi la inceput