Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Virgi ce patanie cu Ioana! Tare rau imi pare ca aveti probleme asa serioase si chiar nu stiu nici eu de unde mai poti sa duci atatea. Stiu ca Dumnezeu ne da fix atata putere cata avem nevoie si numai asa s-ar putea explica faptul ca reusesti de una singura sa faci cat 3 oameni(cel putin).

Eu vad ca am din ce in ce mai putin timp si fara sa apuc sa fac mare lucru prin casa. Piticul ma solicita din ce in ce mai mult si ca sa stau ieri pe net am renuntat la o masa si la ceva treaba prin casa. Acum incep sa ma simt si vinovata ca in loc sa ma joc cu copilul stau la calculator. N-am reusit sa citesc chiar tot tot, am citit mai mult pe diagonala si am impresia ca de acum incolo cam asa va fi. Eu nu stiu cum reusiti sa cititi si forumul, sa mancati, sa va spalati si sa mai faceti si ceva prin casa ca mie nu-mi ies toate, trebuie sa renunt la una dintre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Mirela, foarte bine spus

Deea, la multi ani piticului, sa cresca mare si sanatos iar tu sa fii langa el pana la adanci batraneti. Mai lasa gandurile negative

Elly, sper sa aveti un botez dupa sufletul vostru si Boom sa se simta mai bine. Dupa, te asteptam cu mare drag sa ne reluam cu toatele activitatea de familie virtuala ,aici pe forum.

Si acum sa va spun de piticul meu!!! Ieri pe zi a dormit intruna, chiar m am si speriat la un moement dat ca parca prea mult doarme. Eh seara a fost alta poveste, s a trezit pe la 6 a mancat, a tipat pana pe la 7 apoi iar somn. In fine pe la 9 seara i am facut baita, a mancat a adormit- iar- si la 1.30 era in picioare. Mai nu a mai fost chip sa adorma pana la 4.30. Nu plangea statea la el in patutu si isi studia manutzele piciorusele, gangrea, radea Veselie mare ce mai. Pe la 4 i am dat sa pape si a adormit intr un final in pat cu noi, pana pe la 7 de atunci iar petrecere , si veselie.

Acum a adormit pe la 11 s a trezit pe la 2 i am dat sa pape si acum iar somn.Oare are ceva? Se simte rau? Desi nu pare....nici nu stiu...
Maine merg la pediatru sa vad ce mi spune. Voi ati mai patit asa?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Dragelor, sunt super-super pe fuga, scuze ca nu pot scrie mult, Virgi, imi pare tare-tare rau ca Ioana e asa de bolnava!!! Stiam ca mononucleoza se poate trata cu rovamicina, nu mai tin minte de ce mi-a ramas asta in cap.
Revin poate mai pe seara, acum is in mare viteza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Hellow dragelor,
Intru in mare viteza( avem o zi tare grea cu urlete fara motiv, aparent) sa spun ca am incercat sa pun poze de la botez pe Picasa dar se pare ca am ramas fara spatiu asa ca am sters cateva din pozele mele vechi.
Aveti idee cum putem mari spatiul?? Am reusit sa pun doar 6 poze din vreo 30 ..
Revin cand o adormi piciul.. daca o vrea sa doarma azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

La noi cred ca e puseul de crestere de la 11-12 sapt (acum avem 11 saptamani). cred asta pt ca e plangacit, nu ma lasa sa il pun jos nici sa ii fac masaj, mananca la 2 ore (el manca la 3) si mananca mult.
Bag rabdare,ce sa fac. Noroc ca mi-am luat leagan electric ca il mai pacalesc cu el pt a manca si eu.
E super leaganul asta, il adorm eu putin (sa stie ca adoarme cu mami)si apoi il pun in leagan si acolo adoarme profund. Bine, sunt numai pe langa el caci daca deschide ochii sa fiu imediat sa ma vada.
Pfiiuuu...mancand asa de ieri seara am iar tzitzile pietroi intre alaptari.

Apropo de intalniri, m-am vazut si eu cu Ioana -Asparagus. Super fata, super familie. Ma bucur enorm ca am si eu cu cine iesi aici, si o persoana cu care am ce discuta . Nici nu ma gandeam la asa un noroc pe capul meu! Asa ca, ms inca o data forumului!
In week iesim cu totii (soti, copii) in oras, sa vedem ce o iesi :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Ellyshor ma bucur ca ai revenit printre noi!
Virgi imi pare rau sa aud de Ioana, cred ca sunteti satui de antibiotic. sanatate multa! Ai incredere in medicii la care ai fost? Noi de obicei pentru probleme mai grave luam calea Bucurestiului dar si acolo mergem numaidupa ce ne documentam serios nu asa la ghici.
Deea si eu ii fac aerosoli lui bebe dar cu aparat normal nu cu ultrasunete. Eu ii pun doar ser fiziologic. Iar ca picaturi ii pun Colargon dupa ce il aspir pentru ca nu are nimic la plamani si nici rosu in gat. Onuta tu cu ce ii faceai aerosoli? La multe lunite lui bebe Octavian!
Mirelaai un suflet mare si esti tare inteleapta! Multumim ca ai ramas langa noi si ne-ai suportat pe toate!
Fetelor mie imi pare rau sa vad ce se intampla pe aici...eu chiar a-am bucurat ca v-am cunoscut pe toate, chiar daca doar virtual, pe mine m-a ajutata foarte mult aceasta comunicare cu voi. Asa ca va rog sa ingropati securea razboiului!!! Va pup dulce pe fiecare dintre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Mbon.. am revenit!
Astazi este ziua puiucului de Deea.. asadar la cat mai multe lunite inainte dragule! Sa te faci bine repede si sa papi mult ca asa stimulezi si productia lui mami!
La multi ani si lui Alexandru de Cuchilici, Alexia de Virgi Sanducu de Felicity
Virgi, draga mea.. cat te admir si te iubesc!!!!
Multa putere iti doresc pe mai departe si fii sigura ca nu vei ramane singura pe aici .. SI EU sunt dependenta de voi mey fetelor! As fi terminata fara voi. Pai barbatu-meu imi stie ritualul de dimineata. El imi face cafeluta, iar eu in timp ce hranesc pruncul , va citesc pe voi iar cand ne confruntam cu vre-o problema ma intreaba: fetele cum fac? sau intreaba fetele si vezi ce sfaturi primesti... Asa ca nici daca ma alungati cu pietre tot nu puteti scapa de mine
Ellyshor, sa aveti parte de un botez de vis iar dupa ce te vei linisti te asteptam cu mare drag inapoi
Elena, felicitari pentru puiul de roman cu acte in regula. Iar despre drumurile proaste din Polonia,masini sparte .. pffff nu pot sa cred ca si pe acolo se intampla lucruri din astea
Felicity si Mirela sunteti niste fete de toata isprava. Va imbratisez cu drag, iubitelor!!
Am pus si eu cateva pozici de la botez + cununie pe Picasa dar nu mai avem spatiuuuu dragelor pffff si eu habar am cum se creeaza mai mult spatiu acolo ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Buna Elena,

imi trimiti si mie te rog parola noua de pe Picassa? Abia astept sa-tivad pozele de la cununie si de la botez! :)

pup!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Pup mamici si pui mici
In sfarsit reusesc si eu sa scriu pe forum. De citit e mai usor, dar cu scrisul e mai greu. Acum doarme fii-mea la ea in patut. De obicei doarme la mine in brate.
In primul rand vreau sa imi exprim admiratia fata de Virgi si sa ii transmit multa sanatate Ioanei. Bine itit zice Albinuta Agripina!
Mai fetelor am evitata sa discut despre Dana, dar nu mi se pare O.K limbajul adoptat de ea in ultimele mesaje. Nu stiu ce i s-a intamplat, aar fi de inteles irascibilitatea, dar nu si exprimarea de pe malul santului. Intr-adevar cu totii gresim si e firesc sa fim iertati sau sa ni se treca cu vederea anumite abateri, dar la ea prea s-au repetat si parerea mea e ca nu din greseala ci ca pur si simplu o caracterizeaza. Inainte imi era chiar draga, insa acum pare cu totul alta persoana. Pe mine cel mai tare m-a deranjat un mesaj in care o mustra pe Elena pentru faptul ca ii pune supozitoare copilului intr-o maniera deloc eleganta. Atunci chiar scrisesem un mesaj, dar nu l-am mai trimis pt ca nu ma priveaa in mod direct si nu am vrut sa ma amestec.
Elly, noi aici ne spunem of-urile, ne cerem si ne oferim sfaturi si uneori avem parte de sustinere mai mult decat de la pieteni sau rude. Eu chiar daca nu am scris prea des, atunci cand am intrat si am cerut un sfat intotdeauna l-am primit. Este firesc sa apara si astfel de situatii si este bine sa discutam despre ele si sa ne spunem parerea pt a le clarifica. Spunea cineva ca odiseea este copilul tau virtual. Asa cred si eu si iti multumesc pt asta.
Mirela citesc cu drag mesajele tale si apreciez f mult faptul ca ai ramas alaturi de noi. Sa iti ajute Dumnezeu sa iti vezi minunea implinita.
Acum despre noi sa va spun ca ne-am acomodat una cu alta si ca bebita mea e din ce in ce mai receptiva la tot ce se intampla. Si e asa de dornica de afectiune. Si din partea mea primeste din plin. Acum avem probleme cu ochisorul cu canalul infundat. Am facut eu masaj, dar nu prea sta. Ma chinui si cu picaturile si cu masajul si cu toate. Deea, sa iti traiasca baietelul, sa se insanatoseasca repede si sa se faca mare! Ai ai un flacau tare cuminte. Pai a mea urla, se fereste, trage de batista bebelusului de mama focului.
Va las ca si asa nu stiu cat de coerenta am fost ca am fost intrerupta de 3 ori.
Va pup pe toate si haideti sa trecem peste episodul acesta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Citat:
citat din mesajul lui asparagus

Buna Elena,

imi trimiti si mie te rog parola noua de pe Picassa? Abia astept sa-tivad pozele de la cununie si de la botez! :)

pup!

Ioana

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si Bianca 07.05.2012

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
www.foto-la.de/Bianca/" target="_blank">POZE BIANCA


Ioana, ti-am trimis si eu parolele ca eram pe faza.

Mergi la inceput