perie rotativa rowenta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Fetelor, eu nu cred ca merge peria asta la par lung. Scrie si in descrierea ei ca este pentru par scurt si mediu. La parul lung, poate doar sa-i aranjezi varfurile, ca altfel, daca incepi de la radacina ...

dicristea, pusesem linkul cu peria pe pagina cealalta,... i-am facut si poze, le atasez cand le descarc.

Si eu cand aveam parul lung, il aranjam in fata si la spate il lasam "natural" !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu stiu persoane cu par lung si des care-l aranjeaza cu peria numai la suprafata. Iau suvite mai subtirele de pe toata suprafata si le intind.

Eu n-am reusit niciodata sa mi-l aranjez cu peria rotativa, de niciun fel. Acum nu se mai pune problema, ca e lung, dar nici cand il aveam scurt sau mediu n-am reusit ca lumea. Oi fi eu defecta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Intrebare:parul trebuie uscat in prealabil si apoi aranjat?Sau se baga chestia aia in parul ud?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

si eu , si eu cu rowenta, e belea, de 3 ani o folosesc

si par lung si scurt , acum din nou lung
eu ma spal pe cap, stau 10 min cu el in prosop apoi ma pieptan si mai stau 10,15 min sa se zvante si incep rotirea.

dar, de catva timp am facut altfel, ma spal seara, astept sa se usuce (sau nu), ma culc si dimineata cand ma trezesc dau cu peria rotativa 5 min si sunt ca de la coafor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Intrebare:parul trebuie uscat in prealabil si apoi aranjat?Sau se baga chestia aia in parul ud?


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Umed...nu e bine sa fie uscat ca se usuca foarte firul..dupa multe folosiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada

si eu , si eu cu rowenta, e belea, de 3 ani o folosesc

si par lung si scurt , acum din nou lung
eu ma spal pe cap, stau 10 min cu el in prosop apoi ma pieptan si mai stau 10,15 min sa se zvante si incep rotirea.

dar, de catva timp am facut altfel, ma spal seara, astept sa se usuce (sau nu), ma culc si dimineata cand ma trezesc dau cu peria rotativa 5 min si sunt ca de la coafor.




oOOO, stii cum arat dimineata dupa un spalat de seara, uscat sau neuscat...zici ca sunt leoaica tanara iubirea :0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

tare imi place peria asta !
vineri m-am facut prima data cu ea, nu m-am uscat deloc inainte de a o folosi insa la radacina era mai umed si nu avea volum. Azi a fost a doua utilizare , ma mai perfectionez si eu , si l-am uscat la radacina cat de cat , am mai dat cu feonul putin si pe lungime dar neinsistent, apoi am aplicat peria.
A durat operatiunea vreo jumate de ora, parul meu e cret si destul de des. Imi pregatisem si placa sa il intind apoi dar am renuntat, parca am freza de reclama (nu vreau sa ma laud).

ma bucur ca am facut achizitia asta,
inbox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

eee stiu ca si eu am un par, dar mai bag un antifreezing si ma apuc de uscat sau la sf un strop de ulei de par, adica il ajut un pic sa nu arate ca o coamna de cal (sau coada)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

La carefour, am vazut ca sunt reduceri de 24% azi si maine, la aparatura pentru ingrijire personala! Faceau reclama mai devreme la TV.
Asta daca mai bate gandul pe cineva sa-si faca un cadou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mi-am facut un cadou....intrebarea mea e acum....ce-i fac,cu ce-l dau sa nu se electrizeze dupa coafat?Ca functioneaza...

Mergi la inceput