Bulgarasi si cateva bulgarase de ianfeb2013 cap18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Uitati ce am facut eu dupa-amiaza asta....

http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubblegum

Citat:
citat din mesajul lui majia
tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10)


18+



Majia eu sunt curioasa cum a rezistat tati la toata 'aventura asta'?:))

Eu imi fac griji serioase pentru asta barbate-miu a lesinat in sala de embrio transfer, adica in momentul cand l-au transferat pe bebelul nostru (pe atunci in varsta de 3 zile:) din cateter in burtica...operatiune nedureroasa si nesangeroasa...Eu aveam lacrimi in ochi si vedeam pe ecograf cum o picatura stralucitoare era plasata in burtica mea, moment in care barbate-miu a cazut de pe scaun Fix la 2 secunde dupa ce au pus bebelul (bebeii de fapt ca erau 2). Eu din reflex m-am intors cu tot corpul de pe masa, asistentele s-au dus repede la barbate-miu, noroc cu embrioloaga si docotrul care si-au pastrat cumpatul si si-au terminat treaba Eu si in ziua de azi ma intreb cum s-a prins embrionelul asta avand in vedere prin cate am trecut in ziua transferului (inainte cu 30 minute de transfer eu m-am oparit cu ceai fierbinte pe fata credeam ca lesin de durere, barbate-mi a lesinat, pe drumul spre casa era sa facem 2 accidente iar noaptea am chemat salvarea la barbat.....
Si iata-ma totusi gravida in aproape 19 saptamani........
Dar sa-l iau cu mine pe viitorul tatic la nastere inseamna sau sa-l sedez cu Xanax sau sa-i fac training acasa cu diverse nasteri filmate

18+




Bubblegumcate intamplaaaari!!! Eu zic sa incerci hipnoza pe sot. Cica merge si la nasterea naturala la femei.
Eu sunt decisa sa nu mi-l chinui sa il iau cu mine. Nu are cu ce sa ajute acolo. O sa aiba deja emotii imense. E un sensibilos si jumatate dar nu ar arata asta nici in ruptul capului. Daca nasterea ar avea loc prin cezariana cu epidurala atunci as fi ok sa fie cu mine, sa mai radem, sa mai glumim, alea alea, dar sa fie acolo in momentul expulziei sau cand travaliul este mai "grav" reprezinta un chin pentru el sa ma vada cum sufar. Chin pe care nu vreau sa mi-l asum.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 20+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Uitati ce am facut eu dupa-amiaza asta....

http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be

15 saptamani



Aaaaah!!! Cat este de scuuumpaaaa!!!!! . La multi ani, sotului!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 20+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanakkk spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Uitati ce am facut eu dupa-amiaza asta....

http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be

15 saptamani

Este superba!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Uitati ce am facut eu dupa-amiaza asta....

http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be

15 saptamani

Ce faaain...

19+ cu

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubblegum

Citat:
citat din mesajul lui majia
tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10)


18+



Majia eu sunt curioasa cum a rezistat tati la toata 'aventura asta'?:))

Eu imi fac griji serioase pentru asta barbate-miu a lesinat in sala de embrio transfer, adica in momentul cand l-au transferat pe bebelul nostru (pe atunci in varsta de 3 zile:) din cateter in burtica...operatiune nedureroasa si nesangeroasa...Eu aveam lacrimi in ochi si vedeam pe ecograf cum o picatura stralucitoare era plasata in burtica mea, moment in care barbate-miu a cazut de pe scaun Fix la 2 secunde dupa ce au pus bebelul (bebeii de fapt ca erau 2). Eu din reflex m-am intors cu tot corpul de pe masa, asistentele s-au dus repede la barbate-miu, noroc cu embrioloaga si docotrul care si-au pastrat cumpatul si si-au terminat treaba Eu si in ziua de azi ma intreb cum s-a prins embrionelul asta avand in vedere prin cate am trecut in ziua transferului (inainte cu 30 minute de transfer eu m-am oparit cu ceai fierbinte pe fata credeam ca lesin de durere, barbate-mi a lesinat, pe drumul spre casa era sa facem 2 accidente iar noaptea am chemat salvarea la barbat.....
Si iata-ma totusi gravida in aproape 19 saptamani........
Dar sa-l iau cu mine pe viitorul tatic la nastere inseamna sau sa-l sedez cu Xanax sau sa-i fac training acasa cu diverse nasteri filmate

18+


Ce de peripetii ... o sa aveti ce ii povesti micutului bubble.

De fapt al meu barbat nu vroia sa stea si la nastere, dar in momentul in care a venit momentul s-au repezit si doctorul si moasa si l-au prins intr-un colt, la capul meu, de unde nu a mai putut iesi . Asa ca a ramas acolo . Dar a fost frumos, pentru ca apoi a plecat cu bebe la imbracat (dupa ce a stat la mine pe burtica normal ) si a venit cu el in brate dupa aceea decia fost practic primul care l-a tinut in brate .

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui majia

Citat:
citat din mesajul lui Bubblegum

[quote]citat din mesajul lui majia
tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10)


18+



Dar a fost frumos, pentru ca apoi a plecat cu bebe la imbracat (dupa ce a stat la mine pe burtica normal ) si a venit cu el in brate dupa aceea decia fost practic primul care l-a tinut in brate .

19+



Doamne ce frumos trebuie sa fi fost..ce senzatii, ce emotii..Acum mi-e clar ca noi o sa lesinam amandoi, macar sa nu scapam copilul:)))Pfff inca 20 de saptamani, mult a fost, putin a mai ramas

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Deci eu am avut o zi de tot ..... :
- e sigur ca e fetita si nu ma incinta tinind cont de cit de misogina si inapoiata in anumite privinte e mentalitatea din Germania
- doctorul s-a uitat f rapid, s-a grabit
- pt ca bebe isi tinea mina si piciorul in fata corpului nu ne-a facut nici un filmulet, nici un cd, nimica ca nu a avut doctorul rabdare sa se miste
- am plecat super dezamagita de acolo
- la sfirsit, pe drum m-am certat tare cu sotul si acum nu ne vorbim

Mda, cam asta a fost ziua noastra deosebita. .Acu sunt cu nervii la pamint, deprimata de numa numa si doar as plinge.

A propos doctori si asistente, nu stiu cum ii raspund acu, scuze (scriu in graba, in curind duc juniorul la culcare): asta e ce numesc eu mentalitate est-europeana, sa nu fie cu suparare. Voua vii se pare normal ca un doctor sa se comporte ca la usa cortului sau egal, numai sa isi faca treaba iar o asistenta sa fie acra pina nu mai poate, ca si cind ar fii vina mea cit cistiga. Uite, mie nu mi-i se pare normal! Ei sunt platiti din ce cistig eu si familia mea, sunt platiti din bani publici si lucreaza cu oameni. Eu la serviciu meu trebuie sa ma port prietenos si respectuos cu clientii, asa le pretind si eu. Nici eu nu cistig luna de pe cer pt asta! Din momentul in care isi pun halatul au o responsabilitate si trebuie sa si-o asume. Nu trebuie sa faca glume si sa rida cu mine, dar nici sa faca o moaca acra cind le cer sa imi aduca apa si sa ii faca scandal colegii de camera, operata de o zi, ca de ce nu imi aduce ea. Sau cum i-au facut scandal colegii care ii venea rau de la operatie si nu se putea tine pe picioare sa se duca la toaleta. Sau sa uite sa imi aduca masa timp de doua ore (si nu doar o data). Sau sa uite sa imi faca clexane si sa ma scoale la 12 noaptea ca sa mi-o faca. Daca voua vii se pare normal, mie nu, si asta e unul dintre motivele plecarii mele din tara si de aia nu topai in sus sa vad cum se depreciaza nivelul din spitalele de aici si nici nu am pic de intelegere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Vaai fetelor ce povesti, ma faceti sa ma topesc ... abia astept momentele alea, emotiile acelea... eu citesc zilnic cateva povesti de nastere de pe DC si nu mai pot, la toate plang cand mamicile exprima sentimentele care se nasc atunci cand isi vad puiutii sau cand ii pun pt prima data la san .. plang ca o nebuna si rade sotiorul de mine :))) :D Dupa fiecare poveste citita ii fac si lui un rezumat ... :D
El e convins, si la stat daca nasteam, se batea cu toti dr. de pe acolo sau mituia pe tot spitalul numai sa intre si el in sala de nastere si sa imortalizeze momentul dar si sa fie acolo alaturi de mine. El vrea sa fie acolo, e clar!! Si nu e deloc sensibil sau cat de putin sperios. E un om cu sange rece ... nu gluma :D Asa ca nu-mi fac griji pt el, imi fac probleme pt mine!! Ca la mine e problema!! Eu sunt destul de rea la durere, adica nu rezist, nu-mi place durerea si am fobie de ACE!! Asa ca vom avea o problema mare... chiar ma intreaba toate asistentele care imi iau sange pt analize cum cred eu ca o sa nasc, daca mie mi-e frica de un ac ... si le zic ca nu stiu cum , dar bebele ala tre sa iasa pe vreo undeva...:D Si la analize nu am fost niciodata singura, cu sotul sau cu mama, tre sa ma tina cineva de mana, sa vorbeasca cu mine ... :D Sunt de groaza!!
Asa ca daca am fi amandoi niste lesinati, cred ca ar trebui sa ne adoarma pe amandoi, sa ne faca anestezie generala pana iese bebe :)))))

tweetisor, eu am discutat cu consultatul saptamana trecuta, nu a pomenit despre carduri de credit pt cele 10 rate. Pt ca nu am de gand sa-mi fac... daca nu o sa se poata fara, platesc totul de-odata si gata, nu ma mai complic... dar n-am chef sa duc grija creditelor... voi vedea sapt viitoare la cea de-a doua intalnire.
Tu ce maternitate ai vazut?! Cea noua sau cea veche?! Acum 2 luni nu cred ca cea noua era gata, adica sigur nu era... nu stiu daca se putea vizita...

cu nazdravan => 21+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubblegum

Citat:
citat din mesajul lui majia
tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10)


18+



Majia eu sunt curioasa cum a rezistat tati la toata 'aventura asta'?:))

Eu imi fac griji serioase pentru asta barbate-miu a lesinat in sala de embrio transfer, adica in momentul cand l-au transferat pe bebelul nostru (pe atunci in varsta de 3 zile:) din cateter in burtica...operatiune nedureroasa si nesangeroasa...Eu aveam lacrimi in ochi si vedeam pe ecograf cum o picatura stralucitoare era plasata in burtica mea, moment in care barbate-miu a cazut de pe scaun Fix la 2 secunde dupa ce au pus bebelul (bebeii de fapt ca erau 2). Eu din reflex m-am intors cu tot corpul de pe masa, asistentele s-au dus repede la barbate-miu, noroc cu embrioloaga si docotrul care si-au pastrat cumpatul si si-au terminat treaba Eu si in ziua de azi ma intreb cum s-a prins embrionelul asta avand in vedere prin cate am trecut in ziua transferului (inainte cu 30 minute de transfer eu m-am oparit cu ceai fierbinte pe fata credeam ca lesin de durere, barbate-mi a lesinat, pe drumul spre casa era sa facem 2 accidente iar noaptea am chemat salvarea la barbat.....
Si iata-ma totusi gravida in aproape 19 saptamani........
Dar sa-l iau cu mine pe viitorul tatic la nastere inseamna sau sa-l sedez cu Xanax sau sa-i fac training acasa cu diverse nasteri filmate

18+


super tare!!!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput