Bulgarasi si cateva bulgarase de ianfeb2013 cap18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

mena si eu am pus 3 kg in 2 sapt concediu :)


Blue : ti-au retrimis recent oferta ..pe mine m.a mai tot sunat agentul lor de vanzari sa ma intrebe daca am luat o hotarare , in ce saptamana sunt ca sa nu ratez reducerea .
dar cel stem ajungeau : 7500 plus nasterea 4900 cu o red de 5 _% ca e primul paceht si merg progresiv (5% , 10% si 15% vip )..oare s-o fi ieftinit ..ma gandesc ca au acelasi contract ... daca vine totul 9000 ..ar fi stem aprox 4400 ... atzi corespondat pe mail sau telefonic ..eu contractele le am de acum 2 luni de cand am fost sa vizionam maternitatea veche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui tweetisor

mena si eu am pus 3 kg in 2 sapt concediu :)


Blue : ti-au retrimis recent oferta ..pe mine m.a mai tot sunat agentul lor de vanzari sa ma intrebe daca am luat o hotarare , in ce saptamana sunt ca sa nu ratez reducerea .
dar cel stem ajungeau : 7500 plus nasterea 4900 cu o red de 5 _% ca e primul paceht si merg progresiv (5% , 10% si 15% vip )..oare s-o fi ieftinit ..ma gandesc ca au acelasi contract ... daca vine totul 9000 ..ar fi stem aprox 4400 ... atzi corespondat pe mail sau telefonic ..eu contractele le am de acum 2 luni de cand am fost sa vizionam maternitatea veche

Astea sunt sumele pe care le aveam si eu acum vreo 2 luni. Ieri i-am scris din nou tipei si astea sunt sumele trimise. O sa-i cer si contractul.

18+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

La multi ani! Simina

UM 18.04.2012, DPN 23.01.2013 18+ CU +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Citat:
citat din mesajul lui tweetisor

mena si eu am pus 3 kg in 2 sapt concediu :)


Blue : ti-au retrimis recent oferta ..pe mine m.a mai tot sunat agentul lor de vanzari sa ma intrebe daca am luat o hotarare , in ce saptamana sunt ca sa nu ratez reducerea .
dar cel stem ajungeau : 7500 plus nasterea 4900 cu o red de 5 _% ca e primul paceht si merg progresiv (5% , 10% si 15% vip )..oare s-o fi ieftinit ..ma gandesc ca au acelasi contract ... daca vine totul 9000 ..ar fi stem aprox 4400 ... atzi corespondat pe mail sau telefonic ..eu contractele le am de acum 2 luni de cand am fost sa vizionam maternitatea veche

Astea sunt sumele pe care le aveam si eu acum vreo 2 luni. Ieri i-am scris din nou tipei si astea sunt sumele trimise. O sa-i cer si contractul.

18+






am intzeles ... inseamna ca atunci cand va mai lua legatura cu mine (nu am fost asa sociabila sa -i dau mailul ) poate ne face shi noua o surpriza ... e ceva 3000 ron ... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanakkk spune:

Hm ...este incredibil ce se intampla cu kilogramele!
La inceputul sarcinii avea 50.Acum la 15sapt am 54.
Primele 12 am luat 2kg.In schimb acum iau 500g-1kg pe saptamana.
Pare in grafic.
Doar ca eu am 49-50 kg constant de la 18 ani si acum am 34(variatii de max 2 kg in minus).Nu am tinut dieta niciodata...ba chiar ma luptam sa mananc pentru ca aveam tendinta de a fi mult prea slaba.
Acum mananc la fel si aceleasi lucruri doar ca pare ca totul se depune...Ma ingras parca si cu aer!
Asa ca mie mi se pare de necontrolat ce se intampla cu greutatea in timpul sarcinii.Ar fi culmea sa tin dieta acum.Asa ca orice sfat primesc de genul"nu te ingrasa ca o sa fie greu sa dai jos" este absolut inutil!Nu am ce face...
O sa am incredere in organismul meu : probabil stie el ce face
Mena ....vad ca ai 55kg la 20 sapt...Care a fost greutatea ta initiala?In ce ritm te-ai ingrasat?


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Simina, La multi ani .

Bubble, multumim de casuta noua .

Dankutza, si eu l abaiat am stat 4 luni acasa si apoi aveam chef sa fac altceva. Acum in schimb ma simt mai batrana si mai obosita si as vrea sa profit mai mult de bebelusul asta, poate o sa fie ultimul pentru mine. Asa ca parca m-as baga si eu la un an acasa cu bebe .

Cand aud in ce conditii nasc unele mamici prin spitalele romanesti imi vine sa . Sa va spun cum am nascut eu, la privat in FR: singura in sala de nasteri care e si sala de travaliu, nu te muta nimeni de colo colo, am avut epidurala nu am simtit nimic toata nasterea, tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10), a putut sa vina cand a vrut la noi, baiatul l-am avut cu mine tot timpul (puteai si sa il lasi daca vroiai sa te odihnesti), ne-au invatat cum sa avem grija de ei, inclusiv baita, alaptare tot tot... Nu a trebuit sa duc mai nimic, ne-au dat tot de acolo. Din cate am inteles sunt conditii asemanatoare in spitalele private din Ro...

Si bineinteles nu se pune problema sa ti se vorbeasca urat...

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Era sa uit, azi schimbam saptamana

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui majia
tati a ramas cu mine tot travaliu plus nasterea plus noaptea aceea (am nascut la 12:10)


18+



Majia eu sunt curioasa cum a rezistat tati la toata 'aventura asta'?:))

Eu imi fac griji serioase pentru asta barbate-miu a lesinat in sala de embrio transfer, adica in momentul cand l-au transferat pe bebelul nostru (pe atunci in varsta de 3 zile:) din cateter in burtica...operatiune nedureroasa si nesangeroasa...Eu aveam lacrimi in ochi si vedeam pe ecograf cum o picatura stralucitoare era plasata in burtica mea, moment in care barbate-miu a cazut de pe scaun Fix la 2 secunde dupa ce au pus bebelul (bebeii de fapt ca erau 2). Eu din reflex m-am intors cu tot corpul de pe masa, asistentele s-au dus repede la barbate-miu, noroc cu embrioloaga si docotrul care si-au pastrat cumpatul si si-au terminat treaba Eu si in ziua de azi ma intreb cum s-a prins embrionelul asta avand in vedere prin cate am trecut in ziua transferului (inainte cu 30 minute de transfer eu m-am oparit cu ceai fierbinte pe fata credeam ca lesin de durere, barbate-mi a lesinat, pe drumul spre casa era sa facem 2 accidente iar noaptea am chemat salvarea la barbat.....
Si iata-ma totusi gravida in aproape 19 saptamani........
Dar sa-l iau cu mine pe viitorul tatic la nastere inseamna sau sa-l sedez cu Xanax sau sa-i fac training acasa cu diverse nasteri filmate

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diancic2002

Ella, la sanador, pe langa cele mentionate de tine costa si materiale "consumabile" parca... cam 1000-1500 lei (din ce am cercetat pe forumuri), plus ca decontul cu casa de sanatate nu e sigur, asta mentioneaza si in oferta, ca este "in limita fondurilor disponibile", care daca nu sunt fonduri, trebuie sa platesti 4000 lei in plus. Personal, nu-mi place aceasta nesiguranta, prefer sa semnez de la inceput pe o anumita suma, nu sa depind si de alte conditii etc... e un risc care nu pot sa mi-l asum

19+


Nu am auzit de asa ceva, pe site scrie altceva si stiu fete care au nascut acolo si nu au avut parte de surprize neplacute.

+20s Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

ce poveste frumoasa cu happy end ... pai si eu as vrea sa stea cu mine ..dar mai vedem .. nu as vrea sa i se faca rau sa mai imi fac griji si pt el :)

Mergi la inceput