Fiv la Sibiu (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sialin spune:

Salit
crismoni
si eu m-am mirat dar , sus se face tot : recoltare ; embriotransfer

eu am terminat tot , dar rezultatul e in coada de peste beta HCG 13.51 continui tratamentul si repet analiza la 72 de ore .

A mai fost cineva in situatia mea ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismoni

am cateva nelamuriri/intrebari pt cine ma poate ajuta:
-coplata la Sibiu cand se face si daca a ramas 3000 lei, ca mie nu mi-au zis inca nimic
-cine a facut stimulare cu menopur (eu fac deocamdata 5 zile cate 300ui si apoi merg la eco) cam cat v-a costat in total, cu aprox, ca acum constat ca-ti dau ei medicamentele cand mergi la control si as vrea sa stiu cati bani sa-mi iau cu mine (bine ca am avut bani pe card ca nimeni nu m-a intrebat daca imi permit atunci sa le platesc, mi le-au dat si au zis ca plata se face jos. intr-un fel a fost f bine ca nu a mai trebuit sa merg eu la farmacie, desi era in drum)
-injectiile cu menopur dor? dar cele cu clexane?
Mai am si o curiozitate: la Polisano unde se face punctia/ET, ca sus la centru nu mi se pare ca au suficient spatiu, sau poate ma insel eu


Coplata la Sibiu se face inainte de punctie si este 3.000 de RON.
Super aiurea treaba cu medicamentele, ca nu iti spune nimeni cat costa si daca ai bani. Oricum eu mi-am facut deja rost de Puregon (eu cu asta fac stimulare), deci nu o sa iau de la ei. Menopurul e cam 80 lei fiola, depinde cat o sa-ti mai trebuiasca. Cred totusi ca ai luat grosul, nu o sa mai coste asa mult de acum. Ei la clinica au preturi bune, deci e ok sa iei de la ei.
Menopurul nu doare absolut deloc, am facut pentru inseminare. Clexane nu am facut inca, dar fetele care fac spun ca nu simt nimic sau ustura putin, depinde daca nimeresti ceva vas de sange cand le faci. Nu e de speriat nici una
Cu siguranta punctia si embriotransferul nu se fac acolo sus in sala de consultatii pentru ca acolo nu e masa ginecologica, doar masa de eco. Mai ales ca trebuie si anestezie la punctie...sigur e in alta parte, si eu m-am intrebat treaba asta



PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Cei 3000 lei se platesc inainte de punctie.
Menopurul nu doare deloc, doar Clexanul putin, dar e suportabil.
Totul se face sus. Din cabinetul lor se iese pe un hol, sunt rezerve stanga, dreapta si in fata e sala unde se face punctia si embritransferul
Nu esti obligata sa cumperi de la ei, poate gasesti in alta parte mai ieftin, eu n-am cumparat nimic de la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui sialin

Salit
crismoni
si eu m-am mirat dar , sus se face tot : recoltare ; embriotransfer

eu am terminat tot , dar rezultatul e in coada de peste beta HCG 13.51 continui tratamentul si repet analiza la 72 de ore .

A mai fost cineva in situatia mea ?


Acolo sus???? Nu-mi vine sa cred. Pai ei vad acolo ce fac? Cu pot sa faca acolo punctia? Ciudat...
In ce zi de la embriotransfer ai acest beta?
Beta se repeta la 48 de ore, si daca totul e ok trebuie sa se dubleze.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

Cei 3000 lei se platesc inainte de punctie.
Menopurul nu doare deloc, doar Clexanul putin, dar e suportabil.
Totul se face sus. Din cabinetul lor se iese pe un hol, sunt rezerve stanga, dreapta si in fata e sala unde se face punctia si embritransferul
Nu esti obligata sa cumperi de la ei, poate gasesti in alta parte mai ieftin, eu n-am cumparat nimic de la ei

Deci la etajul de sus, dar nu in prima camera unde intri la o poveste ok, m-am linistit
In afara de cei 3.000 RON ati mai platit eco sau altceva?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, urmeaza FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Nu, doar atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

multumesc fetelor de informatii
sialin repeta la 48 de ore, nu la 72 ca atunci nu e asa de relevanta. daca se dubleaza la 48 de ore e de bine

Mutatii:
- factor II G20210A, factor XIII Val34Leu #351;i PAI -1 - heterozigot
- MTHFR C677T - homozigot
* 3 IUI nereusite nov. 2011-feb. 2012
* o sarcina oprita in evolutie la 3 saptamani in iulie 2010
* dosar aprobat, in pregatire FIV la Polisano Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor , cat mai este acum subventionat de stat fiv-ul ? adica mai tre doar 3000 ron diferenta , nimic altceva ?

eu tre sa fac cu isci , caci avem tare putini ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Buna Gabriela,noua la sibiu ni s-a spus doar de cei 3000 lei pe care trebuie sa-i dam la punctie.Si noi avem nevoie de ICSI.
Ai dosar aprobat la sibiu?Ar trebui sa intrebi.Succes!
Carla maine incepi tratamentul?Sper sa decurca bine totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

noi abia acum afcem dosarul ca deh , unele sunt "expirate' - a trecut un an de cand le-am facut . le refacem , dupa care depunem dosarul .

fetelor care sunteti in focuri mult mult SUCCES

Mergi la inceput