Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

La multi ani sanatosi si aventurosi Teodora!

PUP! Stii tu de care!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, ce ai patit?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Multumim fetelor !!

Mariana daaa,stim de care! Ee,noi suntem o familie de pupaciosi,era normal sa invete devreme sa ceara "phup"(exact asa spune, sa se auda si p si h )

Hayat scumpa si draga ,mie nu mi s-a parut complexat deloc Razvan,din contra,era tare curios sa vada ce stiu sa faca Teodora si Paul . Si in plus,ei pana in jurul varstei de 4 ani se joaca in aceeasi camera cu mai multi copii,dar fiecre cu ale lui, nu prea se joaca impreuna. Sau ma rog,e ceva de genul "impreuna ,dar totusi separat.Daca ar fi fost asa distant nu ar fi invatat " prostiile" .
L-a invatat Teodora sa scoata cartile din raft si inca ceva,dar am uitat ce .

Seidana nu mai fi suparici mami . Vestile soc au efect scurt .


Revin,ies afara cu puradeii,ca mai am de raspuns.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Un verisor primar (baiatul fratelui lui tata), a ales sa plece din lumea asta.. m-a bulversat, sa nu zic de ai mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

offf Sei:(((((( imi pare tare rau sa aud asa ceva...nu stiu ce sa -ti spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Auleu sei...ce veste groaznica. nu stiu cum pot unii face asemenea alegeri...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

...scrisesem un mesaj dar s-a pierdut in neant,....mai incerc odata

buna

LA MULTI ANI strugurasilor nascuti azi!!

LALI sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii!!!

RALUCA si voi serbati azi un anisor! sa creasca mare, sanatos si voinic!!!

SEIDANA, e ingrozitor. Dumnezeu sa il ierte.
..dar maine e ziua fiicei tale, viata merge mai departe si invinge. lasa totul deoparte si bucura-te de fetitza ta!

o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lali , sa- ti creasca fata mare ,mareeee si sa fie sanatoasa !

Sei ,condoleante

Anca e super Flavius


Fetelor multumesc pentru raspunsuri referitor la transpiratul capului .Lenjeria mea de pat si cearceaful ei sunt din bumbac 100 % . Am sa-i pun maine o paturica gen finet sub ea .

Sei ,condoleante

Anca e super Flavius

Noi n-am fost inca la control ,poate prin septembrie dupa ce voi suna sa ne programeze .

Nouta sta agatata de canapele,merginea patului si dulap ,nu vrea sa faca pasi ,daca o iau de manute s-o ajut sa mearga ,incepe sa maraie si lasa fundul jos Cred ca ii este frica , habar n-am
In schimb merge in 4 labe prin casa ,ma mir cum nu- si toceste genunchii ,toata ziua fug dupa ea prin casa ,ba o gasesc in baie,ba se blocheaza pe dupa vreun scaun ori iese pe balcon

Cu mancarea e ok , papa orice i-as da ,inca nu mananca din mancarica noastra ,ea inca iubeste piureurile pentru bebelusi

De 2 zile face parturi cu kk , are cate 4-5 scaune apoase / zi ,e super ,super iritata la fundulet si pasarica . Parca a facut un fel de besici ,apoi s-au uscat ,n-am mai vazut asa ceva nicodata la ea.
O spal cu apa dupa fiecare kk si o las in pasarica goala cate 10-15 min inainte sa-i pun pampersul .
O fi iritatia asta de la diaree sau caldura mare ? Zilele trecute temp ajunsese la 38 C
Azi am fost la farmacie si i-am luat o crema (cica) buna , am sa vad daca apar schimbari de maine ,ca mor cand o vad ca plange atunci cand o spal


Noi avem numai 3 dintisori ,cred ca vine si al 4 ca saliveaza super mult si e mofturoasa .





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

alayna, daca e iritata de ce-i mai pui scutec? Pune cersaf absorbant pe pat cand doarme si lasa-o dezbracata pana trece.
Apa cu bicarbonat dupa fiecare pipi/caca si ceai de galbenele
ai introdus ceva noi in alimentatie? rosii? condimente, fructe mai acide.... orice? daca e ceva noi opreste de tot vreo sapt



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani, Elena si Evau!!!! Sa cresteti mari si sanatoase , fetite scumpe!!!!

Eu am facut o de oaie. m a intrbat si.lena de hemangiomul fetei crezand ca e de la soare si acum crede ca m am referit la ea cand am povestit ieri de faza cu arsul..
lena, cand ma intreaba lumea daca e de la soare imi convine cel mai mult ca nu trebuie sa dau explicatii. tantea asta m a intrebat in sensul de oparit copilul... imi cer eu scuze ca am dat nastere confuziei asteia..

mie azi mi e rau de la fiere..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput